Yeni İş Kurma Kılavuzu

23.03.2018
869
Yeni İş Kurma Kılavuzu

Sektör temsilcileri, akademisyenler, girişim uzmanları, pazarın önderleri ve yatırım danışmanları tarafından açıklanan görüşler doğrultusunda bu yılın trend sektörleri ve para kazandıran yatırımları ele alındı. Yeni iş kurma kılavuzu genç girişimcilere, iş değiştirmek isteyenlere ya da kendi işinin patronu olmak düşüncesindeki küçük ve orta ölçekli işletme planı olanlara yol gösterecek.

Sermayesi düşük olan popüler işlerden karlı yatırım yapma düşüncesindeki müteşebbisler iş kurma rehberi sayesinde yönünü bulacak.ülkemiz girişimcilik alanında süper bir dönem geçiriyor. Bu girişimci ruh sayesinde global krizler ülkemizden teğet geçmek zorunda kalıyor. İnsanımızın çalışma azmi yeni iş fikirlerine olan merakı ticaret zekası başka ülkeleri şaşırtıyor. Gıpta ile bizim insanımızı bakan yabancı firmalar bizim bu yönümüzü takdir ediyor. Müteşebbis düşünce yapısındaki insanlar kendilerine uygun bir sektörle iştigal ederek hem geçimini sağlıyor hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlara istihdam olanağı veriyor.

trend iş

trend iş fikirleri

Başkasının işini yapmaktan bıkan, yeterli miktarda gelir elde edemeyen insanlar yeni iş fikirleri üzerine yoğunlaşarak kendi işinin patronu olmayı yeğliyor. Haliyle iş kurma kılavuzu yayınlayan web siteleri, ticaret odaları, ticaret borsaları gibi meslek kuruluşlarının da fikrini alıyor. Ülkemiz insan kaynakları istihdam araştırma raporu sonuçlarına göre 2017 yılında önemli bir başarı yakaladı. Raporun sonuçlarında ülkemizde katılımcı olan kişilerin yaklaşık yüzde sekseni girişimci olmak istediğini beyan ediyor. Girişimci olmanın farklı avantajları olduğunu dile getiren katılımcılar yaşadıkları ülkeye de ekonomik değer katıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Bitcoin ile Yatırım Yapmak

Yeni iş fikirleri kılavuzundan faydalanmak için belli başlı unsurların bilinmesi gerekir. Uzmanlar yeni bir işletme açarken bazı hususların dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Taklitçi anlayışın kesinlikle benimsenmesi ilk uyguladıkları konu oluyor. Özgünlük farklılık Sessizlik en önemli ayrıcalık, olmaktadır. Planlı bir şekilde çalışmak için bir başka ayrıcalığı bu sene yeni bir sektör seçerek işletme açmak düşüncesindeki insanlara rehber olması amacıyla aşağıdaki fikirlerin incelenmesi gerekir.

Ev tekstili Türkiye’nin can damarlarından birisi konumundadır. Dolayısıyla tekstil sektöründe yeterli tecrübeniz birikiminiz varsa araştırmakta fayda var. Yenilikçi ürünler piyasaya sunduğunuz takdirde mevcut pazardan kendi payımıza düşenleri almak için imalata başlayabilirsiniz.

Kahve pazarı hızla genişliyor. Son bir kaç yıldan beri kahve salonları,  kahvaltı salonları ile birleşti. Benzerinde insanımız da kahvaltı yaparken altına döşemelik kahvenin içilmesi gerektiği bilinci yerleşti. Franchising veren firmalar kontrollü bir şekilde genç girişimcilerin destekçisi oluyor. Gerekli destekler sağlanarak nitelikli işgücü yetiştiriliyor. Dolayısıyla rekabet güçleniyor. Kahve pazarında yerinizi almayı ihmal etmeyin.

İskender döner-köfte rekabeti büyüyor. Reklamlarda da dikkatinizi çektiği üzere markalaşmaya başlayan döner ve köfteciler piyasada olanca gücüyle yarışıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Bileklik Yaparak Para Kazanmak

Gözlük pazarı sizin için cazip olabilir. Optik pazar her geçen gün farklı alternatiflerle müşterilerini çekmeye devam ediyor. Gerek güneş gözlüğü gerek numaralı gözlük alanında fizibilite yapılarak açılan dükkanlar yatırımcısını mutlu ediyor.

Mobilyalar akıllanmaya başladı. Teknolojik cihazlar denilince genelde mobil cihazlar çağrışım yapıyordu. Özellikle akşamları yorgunluğunu gidermek isteyen insanların evinde rahat bir ortam yakalaması için akıllı mobilyalar üretilmeye başlandı. Yeni iş kurma rehberi içinde en çok dikkate değer sektörler arasında akıllı mobilyalar olduğu gözlerden kaçmıyor.

Bisiklet pazarında park yeri sorunu başta olmak üzere sağlığını düşünen spor yapmak isteyen insan sayısı artıyor. Bilinçli vatandaş bisiklet sürebileceği alanları keşfediyor. Bulamazsa aracının arkasına özel aparatı ile bisikletini taşıyarak doğada bisiklet sürmek istiyor. Kısacası, bisiklet pazarı canlanacak gibi genç nüfusa sahip olan Türkiye’de yeni iş kurma rehberi sizlere bisikletçilik üzerine araştırma yapmanızı salık veriyor.

Pastane, fırın, cafe bileşimin yeni bir düşünce akımı ülkemizin bir türlü harekete geçiremediği kombinasyondur. İnsanların gelip oturup dinlenebileceği, canının istediği zaman tatlısını yiyebileceği, eve dönerken de ekmeğini alabileceği güzel bir mekan henüz yapılamadı. Belki de siz gerçekleştirebilirsiniz. Bu konseptin adına da siz karar verin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Komagene Çiğ Köfte Bayilik Alma

Bunu derken klasik ekmeklerden bahsetmiyoruz. İçinde cevizli, fındıklı, fıstıklı, patatesli, peynirli ya da sizin düşünme bileceğiniz mükemmel ekmek ve türevlerinin yapıldığı yerden bahsediyoruz. En başta da uzmanların hatırlattığı gibi özgün kimsenin düşünmediği ve insanların asla hayır diyemeyeceği tasarımlar geliştirin. Özgün konseptler daima kazanır.

Organik ürünler hiçbir zaman zarar ettirmez. Enerji, insan için olmazsa olmaz ama doğal olursa tadından yenmez. İlaçlardan hormondan bıkan hastalanan vatandaş organik tarımda faaliyet gösteren insanları sever.

Yeni iş kurma rehberinin sonuna geldik, desek yalan olur. Sizin hayal dünyanın sınırsız. Hatta hayallerinizi gerçekleştirecek bir makine yapma fikri de günün birinde gerçekleştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.