Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyen kadınların aklına gelen ilk iş fikirlerinden birisidir ev yemekleri dükkanı açmak. Mutfak konusunda maharetli olan ev hanımları zaten sürekli yapmakta oldukları işi yaparak, hazırlayacakları yemekleri dükkanlarında satıyor ve önemli miktarlarda gelir elde ediyor. Başarıyı yakalayanlar yanlarında çalıştırdıkları diğer ev hanımları için de iş imkanı yaratıyor.

Ev Yemekleri Dükkanı Nasıl Açılır?

Eğer bu işi yapmak istiyorsanız, öncelikle mutfak konusunda yetenekli olmanız ve iyi bir ekip oluşturmanız gerekiyor. Diğer altın kural ise uygun bir dükkan bulabilmek. Özellikle öğlen yemeğinde çalışan personelin dükkanınıza kolaylıkla ulaşabilmesi gerekiyor. Bunun yanında dükkanın hareketli bölgelerde olması işlerinizin daha kolay ve hızlı büyümesi için önemlidir.

Ev yemekleri dükkanı açmak için yapmanız gerekenler herhangi bir işyerini açmak için gerekenlerle aynıdır. Gerekli belgelerle başvurunuzu yapıp ruhsatınızı almanız gerekiyor. Bu iş fikri ile ilgili en büyük avantajlardan birisi ise KOSGEB destek kredileri için uygun olmasıdır. Eğer ev yemekleri dükkanı açmak istiyorum ancak sermayem yok diyorsanız KOSGEB başvurusu yaparak hibe kredi ve faizsiz kredi fırsatlarından da faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Kredisi ile Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

Kadınlarımızın iş yaşamına entegre edilmesinde önemli bir rol üstlenen Kosgeb sağladığı hibe fırsatı ve faizsiz kredi imkanı ile destek oluyor. Peki, KOSGEB kredisi ile ev yemekleri dükkanı açmak için ne yapmak gerekiyor? Bu süreçte yapmanız gerekenler standart KOSGEB başvuru sürecinden farksızdır. Öncelikle veri tabanına kaydolmanız gerekiyor ardından da katılmanız gereken programlar var. Yaptığınız harcamaları faturalandırarak belgelemeniz ve bölgenizle ilgilenen Kosgeb merkezine başvurarak kredi talebinizi iletebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız tıklayınız.

Yıllardır hayallerinizi süsleyen ev yemekleri dükkanı açmak için sizin de bir miktar paraya ihtiyacınız olacağını belirtelim. İşyerinizin hızla yükselebilmesi için iyi bir strateji geliştirmeniz de gerekiyor. Sosyal medya ve internet kullanımından çekinmeyin. Dükkanınızın reklamını iyi yapın. Ancak en iyi reklamın, yemeklerinizin kulaktan kulağa yayılacak lezzeti olduğunu unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Çilingir kimdir, ne iş yapar? başlıklı makalemizde Anahtarcı, Çilingir ve Çilingirin Çalışma ortamı ve şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?