2021’de En İyi İş Fikirleri

13.12.2020
1.959
2021’de En İyi İş Fikirleri

Yaşamakta olduğumuz bilgi ve teknoloji çağında girişimcilik ve yenilikçilik başarı için anahtar öneme sahip. 2021 en iyi iş fikirleri, her dönemde olduğu gibi, bu iki kavramı yaşam felsefesi haline getirebilmiş, parlak fikirlere sahip kişilerden çıkacak. Ekistr.com olarak yatırımcılarına büyük paralar kazandırma potansiyeline sahip karlı iş fikirlerini sizler için mercek altına aldık.

Her ne kadar yenilikçilik başarının anahtarlarından birisi olsa da, hali hazırda kendini kanıtlamış sektörlerde yer almak da en akılcı yollar arasındadır. Bu sektörlerden birisi de akıllı cihaz tamiridir. Çok büyük bir yatırım gerektirmeyen bu iş için elektrik elektronik mühendisi olmaya da gerek yok. Cep telefonu tamiri kursu alarak işe başlayabilirsiniz.

Çok Kazandıran İşler

Ülkemiz nüfusunun 50 milyonunda akıllı telefon bulunuyor. Sadece geçen yıl satılan akıllı telefon sayısı ise 12.5 milyon. Çoğu kullanıcı elindeki telefon eskimeden yenisini satın alıyor. Kullanılan tablet sayısı da bir o kadar fazla. Elektronik cihazların hassasiyeti de göz önünde bulundurulduğunda bozulmaları ya da hasar görmeleri kaçınılmaz. Çok kazandıran işler arasında akıllı cihaz tamiri ilk sıralarda yer alıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Mobil Uygulama Geliştirme

Bu iş için iyi eğitim almış bir uzman olmanıza da gerek yok. Çünkü sanılanın aksine bu tür cihazlarda tamir edilen herhangi bir parça yok. Yapılan işlem parça değişikliğinden ibaret ve alınan ücretler gerçekten dudak uçuklatıyor. Bu konularda bir miktar tecrübeniz varsa ve arızanın kaynağını tespit edebilecek kadar elektronikten anlıyorsanız bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Öte yandan cep telefonu tamiri kursu alarak ya da eğitim setlerinden satın alarak da kendinizi geliştirmeniz mümkün.

Akilli cihaz tamiri
Akıllı telefon tamiri

Akıllı cihaz tamiri

2021 en iyi iş fikirlerinden akıllı cihaz tamiri ciddi miktarlarda para kazanmanızı sağlayabilir. Öte yandan mağazanızda satacağınız yedek parça ve aksesuarlar da çok büyük bir gelir kalemidir. Bu tür ürünlerin ne kadar çok satıldığını hayal bile edemezsiniz. Elbette yeni iş fikirlerini hayata geçirirken bazı zorluklarla karşılaşmak mümkündür. Öncelikle bir miktar sermayenin varlığı zorunludur. Bunun dışında işi yapacağınız lokasyonun seçimi, müşteri potansiyelinin tespiti ve ürünlerin kolaylıkla tedarik edilebilmesi dikkatlice ve titizlikle hesaplanması gereken detaylardır. Çok kazandıran işlerden hangisini seçerseniz seçin, gerçekçi olmak ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmak önceliğiniz olmalıdır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Oto Bakım Merkezi Açmak

Cep telefonu tamiri kursu

Sanatın altın bilezik olduğunu yüzyıllar önce söyleyen atalarımız aslında yeni iş fikirleri hakkında güzel bir ipucu vermişler. Her dönem bulunduğu zaman aralığı içerisinde değerlendirilmelidir. Çağın gereklerine göre hareket etmeli ona göre iş potansiyelleri devreye sokulmalıdır. Malum her şey elektrik elektronik üzerine yürüyor. Durum böyle olunca da bazen kullandığımız elektronik cihazların hata yapması kaçınılmaz oluyor. Her zaman küçük bir hata yapan ya da bozulan cihazı değiştirmek yenisini almak mümkün olmuyor. O zaman tamirciye götürmek tamir ettirmek maliyeti düşürmek gerekiyor. Bu devrede günümüzün karlı iş fikirleri arasında gösterilen akıllı cihaz tamirciliği kapıda duruyor. Bazı insanlar hemen ön yargılı olarak elektronik cihaz tamirlerinin zor olduğunu öne sürecek. Haklı olabilirler belki, lakin her şeyi öğrenmek pekala mümkündür.

Akıllı telefon tablet tamir kursu veren yerlerde alınacak eğitimler sonrasında kendinize ait küçük bir dükkan içinde kısa zaman zarfında güzel kazançlar elde etmek hiç de zor olmasa gerek. Her ilde mutlaka cep telefonu tamiri kursu veren özel ya da halk eğitimine bağlı olan kurslar açılmaktadır düzenlenmektedir. Buralarda teknik bilgiler alındıktan sonra gerekirse cep telefonu tamiri yapan yerler de çıraklık yapıp işin püf noktalarını öğrenmek mümkündür.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Mum Yapma İşi

Gideceğiniz cep telefonu tamiri kurslarında elektronik üzerine eğitim, ölçme uygulamaları, lehimleme çalışmaları, yazılım uygulamaları, şematik uygulamalar, anakart tamir uygulamaları, cep telefonu sökme ve takma uygulamaları gibi önemli süreçler yaşanacaktır.

2021 yılı karlı iş fikirleri arasında gençlere yönelik akıllı cep telefonu veya cihazlar tamirciliği üzerine ampuller yakmayı başarmayı umuyoruz. Her zaman hazır bir sektöre atılmak mümkün olmayabilir bazen girişimci anlayışla hareket eden gençlerin ileride pişman olmayacaklarını düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Çilingir kimdir, ne iş yapar? başlıklı makalemizde Anahtarcı, Çilingir ve Çilingirin Çalışma ortamı ve şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.