Şemsiye Satmak

28.12.2017
1.474
Şemsiye Satmak

Yağmurun bolca yağdığı mevsimlerde mutlaka siz de fark etmişsinizdir. İşlek caddelerde, metro giriş çıkışlarında ya da köşe başlarında şemsiye satan vatandaşlarımız ortaya çıkar. Her ne kadar çoğunlukla yağmurlu günlerde yüksek satış rakamlarına ulaşabilseler de kısa sürede hızlı para kazanabilecekleri bir sokak satışı fikri arayanlar için şemsiye satmak iyi bir alternatiftir.

Bu iş daha önce hiç su satmadığı halde bir konser ya da miting alanında su satan kişilerin yaptığına çok benzer. Her ne kadar romantizmle özdeşleşmiş bir durum olsa da çoğu kişi yağmurda ıslanmak istemez. Hele gittiği yer evi değilse mümkün olduğunca kuru kalmayı tercih eder. Ve şemsiye insanların yanına almayı unuttuğu eşyalar arasında ilk sıralardadır. Bu sebeple yağmurlu havalarda şemsiye satmak hızlı para kazanma yöntemleri arasında sayılabilir.

emsiye satmak

Sokakta Şemsiye Satmak

Herkesin yapabileceği bu işi yapmak çok kolay. Sokakta şemsiye satmak kararını verdiyseniz bir miktar yatırım yaparak şemsiye satın alın ve evinize koyun. Toptan şemsiye satışı yapan üreticiler ile iletişime geçerek uygun fiyata ürün temin edebilirsiniz. Ya da internetin nimetlerinden faydalanarak her şeyin ucuzunu bulabileceğiniz Çin’den sipariş verebilir ve çok uygun fiyatlara sermayenizi oluşturabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Part Time İş İlanları 2018

Bundan sonrası ise yağmurun ne zaman yağacağını takip etmek ve bu işi yapabileceğiniz en uygun alanları seçmek olacaktır. İnsanların ıslanmamak için şemsiyeye ihtiyaç duyacakları bölgeleri belirleyin. Satış yaptığınız alan korunaklı olursa şansınız artacaktır. Satacağınız şemsiyeler pratik ve fazla yer kaplamayanlardan olmalıdır. Ya da kullanıp atılacak kadar uygun fiyatlı.

Yağmurda Şemsiye Satarak Para Kazanmak

Özellikle üreticiden ya da Çin’den tedarik edebilirseniz yağmurda şemsiye satarak para kazanmak karlı bir iş olabilir. Tanesini en fazla 10 liraya alacağınız bir şemsiyeyi rahatlıkla 25 TL’ye satabilirsiniz. Ancak, yağmura hazırlıksız yakalanıp ıslanmamak için geçici bir şemsiye arayan insanlar için daha ucuzunu satmak gerekiyor. 5 TL’ye düşük kaliteli şemsiye alıp 10 TL’ye satmak daha yüksek satış rakamları ve daha fazla kar demek.

Yağmur mevsimlerinde çok sayıda kişinin başvurduğu bir iş olan şemsiye satmak, çok büyük paralar kazandırmayabilir. Ancak fırsatları değerlendirerek paraya çevirebilmek ve yatırımı hızla geri kazanarak kara geçmek gibi girişimciler için çok önemli olan deneyimleri yaşatır. Satacağınız 50 şemsiyeden yapacağınız minimum 250 TL kar da bir süre harçlığınız olabileceği gibi yeni bir fikir için sermaye olarak kullanılabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  LR İş Ortaklığı ile Büyük Fırsatlar Sunuyor

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.