Oto Ekspertiz İstasyonu Açmak

Oto Ekspertiz İstasyonu Açmak

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ikinci el otomobil alım satımı her geçen gün değer kazanmaktadır. İnsanlar belli birikim sahibi olduğu zaman mutlaka aracını değiştirmek istemektedir. İkinci el otomobil piyasasında olmazsa olmaz kurallardan birisi de oto ekspertiz raporu almak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye’nin hemen hemen her il ve ilçesinde oto ekspertiz istasyonlarının önemli bir ihtiyaç […]

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ikinci el otomobil alım satımı her geçen gün değer kazanmaktadır. İnsanlar belli birikim sahibi olduğu zaman mutlaka aracını değiştirmek istemektedir. İkinci el otomobil piyasasında olmazsa olmaz kurallardan birisi de oto ekspertiz raporu almak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Türkiye’nin hemen hemen her il ve ilçesinde oto ekspertiz istasyonlarının önemli bir ihtiyaç olduğu anlaşılmaya başlandı. Farklı alanlarda iş kurmak isteyenler için oto ekspertiz dükkanı fikrinden yola çıkıp bilgi sahibi olmak isteyenlerle fikir teatisi yapıyoruz. Her türlü sektörde araştırma yaptınız, dikiş tutturamadınız ya da ilk defa girişimcilik fikrine sıcak baktınız ve atağa geçmek istiyorsunuz. Kimsenin aklına gelmeyecek çok kazandıran iş fikirlerinden faydalanmak istiyorsunuz. Türkiye’nin sizin gibi düşünen insanlara gerçekten ihtiyacı var. Girişimci ruha sahip insanlar olmasa ne özel sektör gelişebilir ne de ülkemizin istihdam ihracat rakamları artabilir.

Oto ekspertiz istasyonu açmak için neler yapılması gerekiyor, hangi prosedürlerin yerine getirilmesi şart? Kısaca, sektörde yaptığımız değerlendirme sonucunda karlı rakamlar elde edebilirsiniz. En başta da söylediğimiz gibi ikinci el araç satarken araç sahiplerinin mutlaka elinde ekspertiz raporu olması büyük bir avantaj olacaktır. Çünkü aracın raporu olmadan kolay kolay satılmayacağını herkes bilir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  48 Saatlik Eğitimle Çok Para Kazandıran Meslek: Uzlaştırmacı
Oto Ekspertiz İstasyonu Açmak

Aslında yetkili serviste rapor almak isteyen tüketiciler bu amacına kolay kolay ulaşamıyor. Sebebi de yetkili servisler araçlara bakıyor kontrol ediyor, fakat resmi bir rapor vermiyor. Bu boşluğu doldurmak amacıyla piyasaya oto ekspertiz dükkanlarının girmesi zorunluluk haline geldi. Bu işi yapan firmalar her geçen gün artıyor özellikle sanayi bölgelerine yakın yerlerde ya da oto galerilerinin yoğun olduğu merkezlerde otomobil ekspertiz istasyonları giderek dikkat çekmeye başlıyor.

Bizim size bu konuda yapacağımız bilgilendirme ve tavsiye elbette ihtiyaç olunan bölgede işin yapılmasıdır sektör tecrübesi olmayanlar bayilik sisteminden faydalanabilir. Oto ekspertiz bayilik veren firmalar her geçen gün artmaktadır. Onlarla görüşerek sistem çok kısa bir süre içerisinde hazır hale gelir ve siz de çalıştıracağını 7-8 kişi ile oto ekspertiz istasyonu işletebilirsiniz.

Araç ekspertiz dükkanı açmak için uygun olan illeri araştırmak gerekir. İhtiyaç olmayan bir yerde bu istasyonu açmanın çok da akıllıca bir iş olmadığını sizde tahmin edebilirsiniz. Oto ekspertiz bayiliği veren firmalar 200.000 TL ile 500 bin TL arasında ücret ile size hizmet verebilir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  2018 İşsizlik Maaşı Ne Kadar?

Oto Ekspertiz, Pilot Garage, Oto Rapor en çok ilgi gören ekspertiz bayiliği firmaları olarak öne çıkmaktadır. Araç alım satımlarında rapor almak için minimum 125 TL den başlayarak 375 TL gibi fiyatlarda hizmet verildiğini söylersek bu işin karlı bir başlangıç olacağını hesap edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kumpir Dükkanı Açmak başlıklı makalemizde Kumpir bayilik veren firmalar, Kumpirci açmak istiyorum ve Kumpircilik yapmanın kazancı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?