Web Sitesi Kur, Reklamlardan Para Kazan!

16.03.2019
511
Web Sitesi Kur, Reklamlardan Para Kazan!

İnternet sadece bilgi almak amacıyla değil webmasterin girişimi le para kazanmak için de değerlendirilmeye başlandı. Bunların başında internet sitesi ya da web sitesi kurup para kazanma imkanı en çok ilgi gören konular arasına girdi. Sen de web sitesi kur, reklamlardan para kazan! Bu konu ile alakalı bilgi sahibi olanlar elbette işin nasıl yapılacağını, nasıl gelir elde edileceğini bilmektedir. Ancak sektörü tanımayan, başkalarının ağzından duyup iştahı kabaran insanlar blog açarak para kazanma web sitesi kurarak gelir elde etme hakkında bilgi toplamaya başladılar. Adsense reklamlarından para kazanmak hem kolay hem de oldukça zorlu bir süreçtir.

Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Herkes bu sektörden istediği geliri elde edemez. Çünkü oldukça grift ve karmaşık bir sistem olduğunu hatırlatmakta fayda var.  Peki o zaman web sitesi açarak blog açarak  kimler para kazanabilir, nasıl gelir elde edilir?

Bu konu ile ilgili olarak size ilginiz doğrultusunda bilgilendirme yapalım.  Eğer ilk defa bu konu ile ilgili bilgi toplamak için bu yazıyı okuyorsanız yolunuzun çok uzun olduğunu hatırlatmak isteriz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Adrese Teslim Çiğ Süt Pazarlama
site açmak
Web Sitesi Kur, Reklamlardan Para Kazan!

İnternette web sitesi yapıp kazanç sağlama amacıyla girişimde bulunmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı terimler var. Bunları da ücretsiz olarak size destek sağlayan firmalardan tecrübe edinmek amacıyla başlangıç yapabilirsiniz. Hosting, domain, tema ve  script, tanıtım yazısı, Google’da üst sıralarda yer alma, SEO gibi kavramlar hakkında bilgi toplamanızı  tavsiye ederiz.

Elbette web sitesi açarak para kazanma blog açarak para kazanmak düşüncesinde olanların reklam geliri sayesinde gelir elde etme girişimleri de olması gerekir. Çünkü bütün çalışmalar web sitesi kurarak gelir elde etme üzerine olacaktır. Dolayısıyla Google Adsense hakkında da bilgi toplamaya başlamanız da fayda var. Biz sizleri bu konular hakkında bilgi sahibi olduğunuzu varsayarak yazımıza devam etmek istiyoruz.

İnternetten site açarak para kazanmak isteyenler öncelikle dikkat çekici, herkesin akılda kalıcı olarak kabul edeceği alan adı bulmaları şarttır. En iyi alan adı veya domain sizin çalışmak istediğiniz sektöre yönelik kısa ve öz bir isim olmalıdır.

Sonrasında sizin dosyalarınızın verilerinizin saklanacağı yani depolanacak hosting firması araştırmalısınız. Bu söylediklerimizi Google’da aratarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Sonrasında isterseniz ücretsiz temalardan ya da dilerseniz ucuz paralı temalardan araştırma yapıp temin edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Erişte Yapıp Satmak

Her şeyiniz halloldu. Alan adınız, hosting paketiniz ve kendinize uygun bir tema temin edildi diyelim. Bunları kurulum yaptırdınız web siteniz hazır. Başlangıçta sabırlı olmak,  çok çalışmak, araştırma yapmak gerektiğini unutmayınız Site içine özgün yazılar girmemiz gerektiğini peşinen hatırlatalım. Başka sitelerden kopyalayıp yapıştıracağın içerikler boşa zaman kaybı olarak düşünülmelidir.

Aceleci olmadan, sabırla her gün iki tane özgün makale yazdığınız taktirde siteniz iki üç ay içerisinde Google tarafından önemli ve dikkate değer web sitesi olarak kabul edilecektir. İşte bu sizin için en önemli süreçlerden birisidir.

Blog açarak ün yapmak veya web sitesi yaparak para kazanma fırsatını yakalamak için sabırla ve azimle yılmadan çalışmalar yapmalısınız. Web siteniz hit almaya başlayınca yani ziyaretçiler tarafından okunmayan başlandığı zaman sizin de blog sayesinde gelir elde etme zamanınız geliyor anlamına gelir.

Adsense reklamları web sitelerinin en önemli kazançlarından birisidir. Bu amaçla Google Gmail hizmetinden bir hesap açınız. Bu mail aracılığı ile web sitenizin Google tarafından reklam almasına fırsat vermek amacıyla başvuru yapmanız gerekir. Bu konuda bilgi almak amacıyla Adsense başvurusu hakkında ayrıca bilgi toplamanızı tavsiye ederiz. Başvurunuz Google tarafından değerlendirilir. Size birkaç gün içerisinde olumlu ya da olumsuz cevap verilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  El Yapımı Ürünler Kazandırıyor

Eğer siteniz Google Adsense kriterlerine uygun olduğu kabul edilirse size reklam yerleştirme hakkı tanınır. Web sitenizde Google Adsense tarafından sizlere verilen kodlar sayesinde reklamlar görülmeye başlar.

İşte web sitesi yaparak para kazanma sürecinin ilk adımı burada başlamış demektir. Sitenize ziyarete gelen insanlar ilgilerini çektiği takdirde reklamlara tıklayarak sizin de her tıklanan  Adsense reklamları ile birikim süreciniz başlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Vlogger Ol, İzlendikçe Para Kazan! başlıklı makalemizde İyi bir vlogger olmak, Nasıl Vlogger Olunur? ve Vlog anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Bostan Döner Ve Kebap Salonu dedi ki:

    Parasız yaparsınız mutlu olurum durumum kötü