İyi Bir Vlogger Olmak İçin 7 Önemli Kural

27.05.2018
938
İyi Bir Vlogger Olmak İçin 7 Önemli Kural

Evde yapılabilecek ek işler arasında internetten para kazanma yolları ilk sıralarda geliyor. Bu seçenekler arasında küçük kazançlar elde ederek nakit akışı saylayabileceğiniz işlerin yanında milyonlarca dolar kazandırabilecekler de var. Vlogger olmak son dönemin en büyük trendleri arasında ve önemli miktarlarda gelir elde etmenizi sağlayabilir. Daha önce vlogger olmak ile ilgili bir yazı yayımlamıştık. Bu yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Vlogger Olmak İçin Ne Yapmalı?

YouTuber olmaktan farklı olarak bir Vlogger genellikle tek bir konuya odaklanır ve anlatmak istediklerini metinler yerine videolar aracılığıyla ziyaretçilerine aktarır. Vlogger olmak için ne yapmalı sorusunun cevabı çok basit. Bir YouTube hesabı, bir kanal, bir kamera ve tripod. İşte tüm sermayeniz bu. Asıl zor olan ise iyi bir vlogger olmak.

vlogger

Eğer yaptığınız işte en iyilerden birisi değilseniz büyük miktarlarda para kazanmanız hayalden öteye geçemez. Çok takipçiye ulaşmak, sponsorların dikkatini çekmek ve banka hesabınızı büyütmek için çok ama çok iyi olmak zorundasınız. Peki iyi bir vlogger olmak için ne yapmalısınız? İşte size altın değerinde 7 kural:

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İşte En Zengin 100 Kişi

İşbirliği Yapın

Sizinle benzer konuları işleyen ve benzer takipçi sayısına sahip kişilerle iletişime geçin. Ama gerçekçi olmanız çok önemli. 10 aboneniz varken 10 milyon abonesi olan birisiyle iletişime geçmeye çalışırsanız sonuç büyük ihtimalle hayal kırıklığı olacaktır. İletişime geçtiğiniz kişi ile ortak videolar çekin. Bu şekilde her ikiniz de kazanacaksınız.

Kullandığınız Markalara Ulaşın

YouTuber’lar videolarının önünde ya da ortasında yer alan reklamlardan para kazanır. Ancak Vlogger olarak para kazanmak daha çok özel sponsorluklar ile ilgilidir. Markaların dikkatini bir kez çekmeyi başardınız mı, bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir ve karlı sponsorluk anlaşmaları imzalarsınız.

vlogger olmak için

Destek Alın

Elbette başlangıçta buna ihtiyacınız olmayacak. Ancak işleriniz iyi gitmeye başladığında korkutucu toplantılar sizi bekliyor olacak. Sponsorluk anlaşması için toplantıya gitmek kulağa hoş geliyor olabilir. Ancak, ciddi bir hazırlık ve tecrübe gerektirir. Bu durumda işlerinizi yönetecek birisi işinizi çok kolaylaştıracaktır. İyi bir vlogger olmak için bu önemli bir aşamadır.

İçeriğinizin Kalitesine Önem Verin

İçeriğiniz sizin üretiminizdir. Kalitesinden emin olmalısınız. Aksi takdirde başarısızlık kaçınılmazdır. Kalitesinin ölçülmesi için çeşitli çözümler var. Bluebook bunlardan birisidir. Abone ve izlenme sayılarınız temelli bir değerlendirme ölçeği sayesinde içeriğinizin kalitesinden emin olabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Hakkında Herşey

Dürüst Olun

Özgün olmak internetten para kazanma yollarının tamamında en önemli faktör. Benzersiz videolar oluşturmalısınız. Diğer vloggerları izlemeyi ihmal etmeyin. Ancak onları asla taklit etmeyin. Saçma içerikler çok izleyici çekebilir. Ancak çok izleyiciyle kalırsınız. Sponsorlar için ciddi, özgün ve değerli içeriğe ihtiyacınız var.

iyi bir vlogger

Tutarlı Olun

Dünyanın tüm değerli markaları verdikleri mesaj konusunda nettir ve bu uzun yıllardır böyledir. Sizin markanız da kanalınızdır. İçerik üretirken tutarlı olmanız izleyicilerinizin beklentilerine karşılık verebilmeniz açısından önemlidir.

Hedefler Belirleyin

Vlogger olarak para kazanmak sancılı bir süreçtir. Sabırlı olmayı ve çok çalışmayı gerektirir. Bu süreçte belirlediğiniz hedeflerle odaklanmak çok ihtiyaç duyacağınız motivasyonu size sağlayacaktır. Hedefinizi abone sayısı, içerik sayısı ya da gelir miktarı ile belirleyebilirsiniz. İyi bir vlogger olmak için bu önemli adımlardan birisidir.

Bir önceki yazımız olan Vlogger Ol, İzlendikçe Para Kazan! başlıklı makalemizde İyi bir vlogger olmak, Nasıl Vlogger Olunur? ve Vlog anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.