Ahşap Boyama İşi

25.10.2017
2.208
Ahşap Boyama İşi

Özgünlük ve yaratıcılık yeni iş fikirlerinin birçoğunun başarılı olup olmamasında ki en önemli etkenlerden birisidir. Yeni ve farklı olan her şey insanların ilgisini çeker. Eğer ilgi çekici tasarımlar ortaya çıkarabiliyorsanız evde ahşap boyama işi yapabilir ve yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz.

Evde Ahşap Boyama İşi Yaparak Para Kazanmak

Herhangi bir sanat dalıyla uğraşan kişilerden birçoğu yeteneklerini kullanarak para kazanmayı başarıyor. Evde ahşap boyama işi yaparak para kazanmak da buna benzer. Çünkü bu iş bilgi, tecrübe ve beceri gerektirmektedir. Zaten uzun yıllardır bu işle uğraşanlar tasarımlarını satarak gelir elde etmektedir.

Bu tarz ürünler büyük emek gerektiren el yapımı ürünler olduğu için fabrikasyon ürünlere göre daha pahalıdır ve buna rağmen çok rağbet görürler. Ahşap boyama işlerinizde sağlığa zararlı olmayan boyaları da kullandığınız takdirde müşteri potansiyeliniz daha da artacaktır.

evde ahşap boyama işi

Evde Ahşap Boyama İşi

Evde ahşap boyama yaparak para kazanmak için ilginç ve farklı tasarımların yanı sıra, sürekli talep gören ürünleri de hazırlamanız gerekiyor. Ahşap oyuncaklar bu tür ürünlere iyi bir örnektir. Çünkü, şartlar her ne olursa olsun aileler çocuklarına kendi ekonomik güçleri doğrultusunda oyuncak satın alır. Ahşaptan yapılma sağlığa zararlı olmayan ve eğitici oyuncaklar tasarlayabilirseniz her zaman müşteriniz olacaktır. Bu tarz oyuncakların çocukların bilişsel ve psiko-motor becerilerinin gelişmesinde çok etkili olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeni İş Kurma Kılavuzu

Evde Ahşap Boyama İşi Nasıl Yapılır

Daha önce de belirttiğimiz gibi evde ahşap boyama işi bilgi beceri ve deneyim gerektirmektedir. Ancak eğitimini alarak herkes bu işi yapabilir. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği ahşap boyama kurslarından faydalanabilirsiniz. Yaşadığınız  il ya da ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinden kursların takibini yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede yeni iş fikirleriniz den birisini hayata geçirme fırsatınız olacak.

Tekniğini öğrendikten sonra başarılı olabilmek için insanların ilgisini çekebilecek, satın almak isteyecekleri tasarımlar ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Video paylaşım sitelerinde istemeyeceğiniz kadar çok tasarımın hazırlanması en ince ayrıntısına kadar anlatılmaktadır. Kendi özgün tasarımlarınızı ortaya çıkarıncaya dek bu şekilde beğendiğiniz ürünleri boyayabilirsiniz. Evde ahşap boyama işi nasıl yapılır artık biliyorsunuz şimdi harekete geçme zamanı.

Yeni iş fikirleri arasında en popüler olanlarından birisi olduğunu düşündüğümüz evde ahşap boyama işi ile hem hoş vakit geçirip hem de para kazanabilirsiniz. Yepyeni hobiniz ile boş zamanlarınızı etkili bir şekilde değerlendirmenin yanı sıra ruhsal anlamda da sizi rahatlatacak bir uğraşa kavuşmuş olacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Bebek Battaniyesi Yaparak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Başak ozmen dedi ki:

  Kocaeli İzmit ahşap boyama işi ariyorum veya obje boyama

 2. figen şanslı dedi ki:

  merhaba bende yıllardır resim ve dekorasyon ürünleri yapıyorum izmirde yaşıyorum eğer mümkünse bende bu tarz boyama süsleme işleri yapmak istiyorum

 3. Nurseven dedi ki:

  Merhaba,
  Ben Nurseven. Grafikerim. Daha önce uzun yıllarca bir ressam ve heykeltraş ile sanat atölyesinde çalışmalar gerçekleştirdim. Özel tasarım ürünlerin tasarımından üretimine kadar bütün aşamalarda bulundum. Cisimleri renklendirmek ve onları dile getirmekten keyif alıyorum. Hobilerim üzerinden kazanç sağlamak ve bunu sürdürmek istiyorum.