Çevreci Poşet Üretimi Yapmak

Hoyratça çevresini mahveden insan şimdilerde bu soruna çözüm bulmak için farklı arayışlar içine girdi. En büyük sorunlardan birisi de doğada uzun yıllar çözünmeyen poşetler oluşturuyor.  Nereye giderseniz gidin her yer poşetten geçilmiyor. İrili ufaklı poşetler denizlerde bile canlıları rahat bırakmıyor. Doğayı  da hem zehirleyen hem de verimsiz hale getiren bu poşetlerin yenilenebilen ya da biyolojik olarak parçalanabilen özellikte olması için çalışmalar başlandı.

Geleceğin önemli kazanç kapılarından birisi olarak görülen biyolojik, çevreci poşet üretimi yapmak isteyenler giderek artmaya başladı. Çünkü sonunu düşünmeye başlayan insanoğlu bu akıl almaz gidişe “dur ” demek için çözümler bulmak zorundadır . Bu büyük soruna neşter vurmak isteyen dünya çapında önemli kişi,  kurum ve kuruluşlar araştırmalara başladı bile. Türkiye’de de bu yönde adımlar atmak isteyen gönüllüler ve girişimciler elbette var. Ancak yeterli olduğunu düşünmüyoruz.

Hindistan’da bir firma çevre dostu bir poşet üreterek büyük bir sükse yaptı. Üstelik bu üretilen poşetler plastik gibi görünse de %100 organik ürünlerden kombine edilmiş durumda.  Hal böyle olunca ihtiyaç duyulması halinde doğada karın doyurmak için yenilebilecek kadar doğa dostu bir ürün olarak dikkat çekiyor. Bu girişimci uzun araştırmalar yaptığı çalışmaları neticesinde çığır açacak bir iş fikrine de sahip oldu.i, diyebiliriz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Yatırımla Vatandaşlık Fırsatı Sunan 10 Ülke
biyolojik poşet üretimi

Türkiye’de yavaş yavaş poşet kullanımına yasak getirilse de yeterli düzeye ulaşmadı. Dünya  genelinde yaygın bir şekilde poşet kullanımına son verilmeye başlandı. Bunun yerine biyolojik doğa dostu çevreci poşet üretimi yapmak isteyenlere devlet teşfiği de düşünülmektedir.

Ülkemizde de hızlı bir şekilde poşet kullanımı azaltılacak veya tamamen yasaklanacak. O zaman siz de pozisyon alın ve çevreci biyolojik doğa dostu poşetler üretmek için dünyada bu amaçla yola çıkmış kişilerin çalışmalarına göz atın. Belki sizler onlardan daha çevreci ve daha doğa dostu taşıma araçları üreterek insanlara ve ülkemize gurur kaynağı olabilirsiniz.

Hiçbir  kimyasal madde kullanmadan plastik poşet kullanımının ortadan kaldırmak için çalışmalar yapacak ve bu alanda adından söz ettirecek girişimciler aranmaktadır. Bu hayalinizi gerçekleştirdiğiniz takdirde ürününüzün patentini siz alacaksınız.  Doğal olarak da kazancınızın hesabına yapmakta zorlanacaksınız diye düşünüyoruz. Özellikle  kurumsal market zincirleri Doğa dostu çevreci biyolojik parçalanabilen poşet üretimi yapan kişi ya da kurumların her türlü isteğine seve seve boyun edecektir. Çünkü sattıkları ürünleri taşımaları amacıyla müşterilerine hizmet etmek en büyük görevleri arasındadır. O halde sizler de girişimci ruhu ile hareket ederek doğada biyolojik olarak parçalanabilen çevre dostu poşetler üretmek için gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Girişimciliğin Kitabını Yazanlar

Bir önceki yazımız olan Web Sitesi Kur, Reklamlardan Kazan! başlıklı makalemizde blog açarak para kazan, site açarak para kazanmak ve web sitesi yaparak para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?