Vlogger Olmak

Vlogger Olmak

YouTube Google tarafından satın alındıktan sonra internet dünyasında çok şey değişti. Daha önce blog açarak para kazanmak popülerken, Adsense gelirlerinin video paylaşımı ile de bölüşülmeye başlanmasının ardından YouTuber ve Vlogger gibi yeni kavramlar da hayatımıza girdi. Daha önce Youtuber olmak ile ilgili detaylı bir yazı paylaşmıştık. Şimdi sırada Vlogger olmak var. Vlogger Nedir? Belirli bir […]

YouTube Google tarafından satın alındıktan sonra internet dünyasında çok şey değişti. Daha önce blog açarak para kazanmak popülerken, Adsense gelirlerinin video paylaşımı ile de bölüşülmeye başlanmasının ardından YouTuber ve Vlogger gibi yeni kavramlar da hayatımıza girdi. Daha önce Youtuber olmak ile ilgili detaylı bir yazı paylaşmıştık. Şimdi sırada Vlogger olmak var.

Vlogger Nedir?

Belirli bir konu, olay, kişi ya da durumla ilgili videolar hazırlayıp, yazılı içeriklere alternatif yaratan kişilere vlogger deniyor. Bu kavram aslında video ve blogger sözcüklerinin birleştirilmesiyle ortaya çıkmış. Bloggerlar içeriklerini yazılı olarak yayınlarken, vloggerlar ise bunu yaparken videolardan faydalanıyor. Vlogger nedir artık biliyoruz. Peki Vlogger olmak için ne yapmak gerekiyor.

Nasıl Vlogger Olunur?

İyi bir vlogger olmak için öncelikle oluşturacağınız içeriklerin knusuna karar vermelisiniz. Seçeceğiniz konu çekeceğiniz videoların temelini oluşturacaktır ve bu alana ilgi duyan aboneler videoları izlemek için kanalınızı ziyaret edecektir. Dolayısıyla, hedef kitlenizi ve bu kitlenin beklentilerini doğru belirlemek başarılı olabilmeniz için çok önemli. Nasıl vlogger olunur sorusunun cevabını vermeye devam ediyoruz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Doğum Şekeri Yaparak Para Kazanma

En başından başlamak gerekirse öncelikle iyi bir kameraya sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca çekimler sırasında kamerayı sabitleyebileceğiniz bir tripoda sahip olmak işinizi epey kolaylaştıracaktır. Şimdi daha önceden belirlediğiniz konuya sadık kalarak ilk videonuzu çekin. Videonuzda başlıktaki konuyla ilgili detaylı ve bilgilendirici içerik olması önemlidir.

Şimdi videonuzu yüklemek için bir YouTube kanalı açmanız gerekiyor. Son derece kolay bu işlem için bir e-posta adresi ile YouTube’a kayıt olmanız yeterli. Kanalınıza kolay akılda kalabilecek bir isim bulun ve ilk videonuzu yükleyin. Eğer kaliteli içerikler oluşturursanız ve sabırla beklerseniz yavaş yavaş abone sayınızın artmaya başladığını göreceksiniz. Abone sayınızın artması demek daha çok reklam geliri alabileceğiniz anlamına geliyor. Bu da daha çok kazanç demek.

Vlogger olmak sabır, emek ve zaman gerektiren bir iştir. Bir süre sürekli video çekerek içeriğinizi zenginleştirmeye çalışmanız gerekiyor. Google, abone sayıları, içerik kalitesi ve yapılan yorumlar gibi verileri toplayarak videolarınızı üst sıralara taşır. Bu sayede daha çok izleyiciye kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün olur.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Oto Bakım Merkezi Açmak

Bir önceki yazımız olan Evde Ayna Süsleme İşi başlıklı makalemizde ayna süsleme işi ve Evlere ayna süsleme işi veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?