Müzik Dersi Vermek

14.12.2017
1.212
Müzik Dersi Vermek

Herhangi bir müzik aletini ustaca çalabiliyor musunuz? O zaman neden bu harika yetenekten gelir elde etmeyesiniz. Özellikle popüler müzik enstrümanlarını çalmayı öğrenmek isteyen kişilere kurs veren eğitmenler önemli miktarlarda gelir elde ediyor. Hatta geçimini bile bu yolla sağlayanlar var. Müzik dersi vermek ile ilgili detaylar yazımızda.

Müzik Dersi Vermek İstiyorum

Bir müzik aletini hakkıyla çalmayı öğrenmek büyük bir emek ve özveri gerektirir. Egzersizlere ayrılan uzun saatler ve başarabilmek için verilen büyük mücadele enstrümandan çıkan büyüleyici melodilere değer. Bir zamanlar sizin geçtiğiniz zorlu yollarda mücadele eden çok sayıda insan var. Hem bu insanlara yardım etmek hem de para kazanmak mümkün. Herhangi bir enstrümana hakimseniz ve müzik dersi vermek istiyorum diyorsanız hiç durmayın. Dışarıda binlerce öğrenci var.

En çok talep gören enstrüman kuşkusuz gitardır. Özellikle gençler arasında çok popüler olan gitar, dünya genelinde telli çalgılar arasında en çok çalınandır. Dolayısıyla gitar dersi verebilirsiniz şansınız yüksektir. Bunun yanında piyano, çello, keman, kontrbas, saksafon ve  viyolonsel gibi çok daha zorlu enstrümanlar için talep nispeten az olsa da, ders ücretleri oldukça yüksektir.

müzik dersi ilanı vermek

Müzik Dersi Vermek

Müzik Dersi İlanı Vermek

Eğer, müzik dersi verebilecek kadar kendinizi geliştirdiyseniz ve bu işten para kazanmaya niyetiniz varsa öncelikle ilan vermeniz gerekiyor. Bunun için özel ders ilanlarının yer aldığı sitelere üye olmanız gerekiyor. Bu siteler arasında ücretsizler olduğu gibi bir miktar üyelik ücreti isteyenlerde var. Bu ilanlar aracılığıyla potansiyel öğrencilerinize ulaşabileceğiniz gibi, yakın çevrenizi de durumdan haberdar ederek yardım isteyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Galoş Paketleme İşi Çok Popüler

Müzik Dersi Ücreti

Genellikle tatmin edici rakamlar kazanabileceğiniz bu işte rakamı kendiniz belirlersiniz. Saati 100 liraya gitar dersi veren ustalar olduğu gibi; 25 liraya veren üniversite öğrencileri de vardır. Başlangıç için ortalama bir fiyat belirlemeniz ilk öğrencilerinize ulaşmak adına şansınızı artıracaktır. Müzik dersi ücreti enstrümana göre değişmekle birlikte saati 50 TL ile 100 TL arasında değişmektedir.

Müzik dersi vermek keyifli bir iştir. Siz de bu işten gelir elde etmek istiyorsanız birkaç sitede birden ilanınızı yayımlayın. Gerekirse uygun yerlere küçük ilanlar yapıştırarak daha çok kişiye ulaşmayı deneyin.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.