Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Sisteminden Kazanmak

06.11.2017
1.377
Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Sisteminden Kazanmak

İnternetten para kazanmak son yıllarda giderek daha popüler olmaya başladı. Bu sektörde blog yazarlığından, makale yazarak para kazanmaya, mail okumaktan anket doldurmaya kadar çok sayıda farklı seçenek yer alıyor. Farklı miktarlarda gelir elde etmenizi sağlayacak bu yöntemler arasında en çok başvurulanlardan birisi de affiliate marketing sistemi olarak da bilinen satış ortaklığı işidir.

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate marketing teriminin Türkçe karşılığı satış ortaklığı demektir. Bu sistem internetten para kazanma yolları arasında en kazançlı olanlarından birisidir. Ancak kolay lokma değildir. Çok sayıda kişi kolay kazanıldığını düşünerek internet dünyasından gelir elde etmeye çalışıyor. Ancak, başarıyı yakalayabilen kişi sayısı çok yüksek değil.

Yapacağınız iş ister satış ortaklığı olsun ister makale yazarlığı, iyi bir stratejiye, tekniğe, zamana, disiplinli çalışmaya, araştırmacı bir kimliğe ve sektörün düzenli takibine ,ihtiyacınız olacak. Kısaca çok çalışmadan başarılı olmanız söz konusu dahi değil. Affiliate marketing nedir kısaca değindikten sonra konuyu biraz daha açalım.

sanal mağaza açmak

Affiliate Marketing

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nasıl Yapılır?

Satış ortaklığı yapmak istiyorum diyorsanız öncelikle affiliate marketing sitelerine üye olmanız gerekiyor. Şu an ülkemizde bu alanda faaliyet yürüten çok sayıda site yer alıyor. Bu sitelerden köklü, tanınmış ve güvenilir olanlarına üye olmak ödemelerinizin düzenli yapılabilmesi açısından son derece önemlidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Uyurken Bile Para Kazandıran İşler

Üye olduğunuz sitelerde satış ortaklığı yapabileceğiniz çok sayıda ürün seçeneği olacaktır. Bu site aslında aracılık görevini üstlenmektedir ve satışından para kazanacağınız tüm ürünlerin komisyon oranlarını görebilirsiniz. Sahiplerinin yüklediği bu ürünlerden istediğinize ortak olmakta özgürsünüz. Peki affiliate marketing ile para kazanmak nasıl mümkün?

Aracı siteye üyeliğinizi gerçekleştirip ortak olmak istediğiniz ürünleri de seçtiğinizde artık çalışma vakti geldi demektir. Bu andan itibaren ürünlerle ilgili tanıtım-reklam yazıları hazırlamalı ve yayımlamalısınız. Bu reklam yazılarının takibi bizzat aracı site tarafından yapılır. Sizin linkinizle ürünün satıldığı ana siteye yapılan her ziyaretin ardından gerçekleşen başarılı satışta komisyonunuzu alırsınız. Dolayısıyla aslında yaptığınız tek şey ürün sahibi adına reklam hazırlamaktır.

Ortağı olduğunuz ürünle ilgili reklamları açacağınız ücretsiz bir blog hesabında, kendi web sitenizde ya da sosyal medya hesabınızda yayımlayabilirsiniz. Öte yandan Google Adwords aracılığı ile de tanıtım yazılarınızı yayımlayabilir ve gelir elde etme şansınızı artırabilirsiniz. Eğer ürünleri kendi blog hesabınızdan yayımlayacaksanız seçtiğiniz ürünlerle blog içeriğinizin benzerlik göstermesi şansınızı artıracaktır.

internetten para kazanma yolları

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Affiliate Marketing Siteleri

Ülkemizde aracılık görevi üstlenen çok sayıda affiliate marketing siteleri bulunuyor. Bu siteler arasında en güvenilir ve köklü olanları tercih etmeniz gerektiğini daha önce belirtmiştik. xticaret.com ve clickmerkez.com gibi siteler satış ortakları arasında oldukça popülerdir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kavanoz Süsleme İşi

Reklam yazılarınızı hazırlarken tamamen ürün tanıtımına ya da reklama ağırlık vermeden hazırlamalısınız. İyi hazırlanmış bir tanıtım yazısında hem reklam, hem ürün tanıtımı hem de ürünün bağlı olduğu sektör hakkında verilen bilgiler dengeli bir şekilde dağıtılmıştır. Yazı hazırlanırken uyguladığınız teknik başarının anahtarlarından birisidir.

Affiliate marketing yaparak para kazanmak disiplinle ve iyi bir strateji ile çalışıldığı takdirde önemli miktarda gelir elde etmenizi sağlayabilir. Bu sektörden ayda 2.000 TL ile 6.000 TL arasında gelir elde eden çok sayıda satış ortağı bulunuyor. Avrupa ve ABD’de ise onbinlerce Euro-Dolar para kazananlar mevcut. Satış ortaklığı işi ile başlangıçtan itibaren ihtiyaç duyacağınız şeylerden birisi de sabırdır. Israrla düzenli bir çalışma süreci yaşarsanız bir süre sonra gelir elde etmeye başladığınızı göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.