Tane Muz Satmak

08.12.2017
1.729
Tane Muz Satmak

Ülkemizde meyveleri kilo ile satın almak yaygın olsa da, özellikle Avrupa’da tek tek satın almak daha çok tercih ediliyor. Bunun ekonomik sebepleri olabileceği gibi, taze tüketme kaygısı da önemli bir faktör. Daha önce dilim karpuz satışı yapmak ile ilgili bir yazı yayımlamıştık. Şimdi sırada benzer bir iş fikri var. Tane muz satmak.

Güneydoğu Asya’nın tropikal bölgeleri anavatanı olan muz, ülkemizde Anamur ve çevresinde bolca yetişiyor. Çok zengin bir protein, sodyum, magnezyum, potasyum ve vitamin kaynağı olan muz hem çocukların hem de yetişkinlerin en çok sevdiği meyveler arasında yer alıyor. Tane muz satmak suretiyle iyi gelir elde etmek bu sebeple mümkündür.

Tane Muz Satışı Kazançlı mı?

Hem de çok. Sezonunda halden alacağınız yerli muzun kilosu aşağı yukarı 3 TL oluyor. Yok ben ithal muz satacağım derseniz kilosuna ortalama 4-5 TL ödemeniz gerekiyor. Dolayısıyla tek tek satıldığında kilo ile satmaya göre çok daha fazla kazanıyorsunuz. Çünkü tane muz en az 1 TL’ye satılıyor. Şu açık ki tane muz satışı son derece kazançlı.

tane muz satmak

Tane Muz Satmak

Şehrin kalabalık bölgelerinde açacağınız bir tezgahla iyi para kazanabilirsiniz. Muzu yemek zahmetsiz ve temizdir. Kabuğunu soy ve ye. Bıçak, çatal ya da tabağa ihtiyaç yok. Muz pratik bir aperatiftir ve tadıyla çoğu kişiyi cezbeder. Sokakta bir tane muz satın alıp yemek isteyecek çok sayıda kişi olduğuna eminiz. Bu işi yaparak ayda 5.000 TL’ye kadar gelir elde eden satıcılar var. Kazanç öyle iyi ki, en çok İstanbul/Aksaray’da yapılan bu işi mafya yönetiyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Düğün Fotoğrafçısı Olmak

Tane Muz Satışı

Elbette bu işin de riskleri var. Sonuçta seyyar satıcılık yapacaksınız. Gerekli belge ve izinleri almadığınız takdirde zabıta peşinizde olacaktır. Ancak, taze muz satan seyyar satıcılar mallarını ve arabalarını zabıtaya kaptırsalar bile ertesi gün yeniden başladıklarını söylüyor. Çünkü kazanç iyi ve bu iş artık meslekleri olmuş.

Taze muz satmak, doğru yerde yapıldığı takdirde kazancıyla sizi mutlu edecektir. Bunu denemek istiyorsanız öncelikle gözlem yaparak bölge belirlemenizde ve diğer seyyar satıcılarla konuşarak mesleğin gerektirdikleriyle ilgili bilgi almanızda fayda var.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.