Kuru Temizleme İşletmeciliği Yapmak

06.03.2021
196
Kuru Temizleme İşletmeciliği Yapmak

Yılda birkaç kez elbiseleri veya evdeki tekstil ürünlerini temizletmek için kuru temizleme dükkanlarına yolunuz düşmüştür. Çünkü son yıllarda kuru temizleme işletmeciliği ile ilgilenen firma sayısı giderek artmaktadır.  Arz-talep dengesinden kaynaklanan bu artışın sebebi oldukça karlı bir iş fikri olmasıdır. Bugünkü işletme fikirleri arasında ele aldığımız konu kuru temizleme işi ve kuru temizleme dükkanı açma  fikri üzerine duruyoruz.

Temizlik anlayışı diğer sektörlerde olduğu gibi farklı bir boyut kazandı. Yine diğer sektörlerde gözlendiği gibi kuru temizlemecilik işi de hem profesyonel anlamda hem de bireysel girişimcilik anlamında gelişme göstermektedir. Bu işten ekmek yemek isteyen kişiler hakkında için yaptığımız araştırma sonucunu hep birlikte değerlendirelim.

Sizler de yüksek kazançlı bir iş fikri sayesinde önemli miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Piyasa arz talep dengesine göre şekillenir. Bunun için de ister kuru temizleme firmalarının bayiliği sayesinde isterseniz kendinizin bireysel olarak açacağı bir dükkan sayesinde önemli tutarlar kazanabilirsiniz.

Kuru temizleme dükkanı açmak karlı mı

Her ne kadar teknolojik anlamda gelişen çamaşır ve kurutma makinaları olsa da bazı insanların evlerindeki kıyafetlerini yıkamak temizlemek, ütülemek için zamanları yok. bunun yerine Kuru Temizleme dükkanı bayilik veren firmaların  hizmetlerden faydalanmaktadır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Oto Bakım Merkezi Açmak

Eğer sizler de reel sektörden aktif  kazanmak istiyorsanız kuru temizleme bayiliği veren firmaların sunduğu hizmetleri değerlendirebilirsiniz. Bu firmaların sunduğu fırsatlar değerlendirildiği takdirde hiç zahmetsizce para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Çünkü Kuru Temizleme bayiliği veren firmaların her türlü tanıtım reklam işini önceden yaptığını sizler de tahmin edersiniz. Sizlerin belli miktarda ödeyeceğiz franchise bedeli karşılığında önemli bir yerde dükkan kiralayarak başlayabilirsiniz.

Daha çok alışveriş merkezlerinde ya da insanların yoğun olarak yaşadığı mahallelerde ve caddeler üzerinde kuru temizleme işletmeciliği  yapabilirsiniz. Çünkü tekstil dünyası hızla gelişmekte evimizde bin bir çeşit tekstil ürünü mutlaka temizleme beklemektedir. Aklımıza gelen her türlü tekstil ürünü kuru temizleme yapılmadan kullanılamaz.

Örneğin; yorganlar, battaniyeler, halılar, kilimler, takım elbiseler, gelinlik, deri ürünler, kürk, manto, palto, taşlı boncuklu giyecekler, abiye elbise-kıyafet, gömlek, etek, pantolon, kravat… Say sayabildiğiniz kadar.

Kuru temizlik
kuru temizleme işletmeciliği

Kuru temizlik yaptırmanın önemi

Kar-zarar dengesi gözetildiği zaman bazı eşyaların evde değil de profesyonel işletmelerde temizlenmesinin daha mantıklı olduğu anlaşılır. Kuru temizlemeciler sayesinde fazla su israfı yapmadan gerçek anlamda bir temizlik yapılmaktadır. Örneğin çamaşır makinesinde yıkamanız durumunda tam olarak performans elde edemeyeceğiniz halı yorgan battaniye gibi ev eşyaları pratik ve uygun fiyata temizlenebilmektedir. İşletme sahibi olmak isteyenlerin kafalarında köşelerinde asla vazgeçemedikleri kolay para elde etme argümanların dan bir tanesi de Kuru temizleme işletmeciliği yapmaktır. Uygun mekanda birkaç kişi ile Kendi işinin sahibi olma düşüncesindeki insanlar bu sektörün artı ve eksilerini ince eleyip sık dokumaktadır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Seyyar Gıda Satarak Para Kazanmak

Otomasyon sistemi ile çalışan makineler aracılığı ile kısa süre içerisinde kendilerine getirilen her türlü kıyafet ev eşyası tekstil ürünü tertemiz yapılarak insanlar memnun edilmektedir. Üstelikte temizlik kaçınılmaz ve insanı huzura kavuşturan bir doğal zorunluluktur. Son yıllarda evde hayvan besleme alışkanlığının yaygınlaşması sonucunda yorgan battaniye koltuk perde velhasıl her türlü tekstil ürünü kıl-tüy ile yoğrulmaktadır. Bütün bu pislikten kurtulmanın yegane yolu Kuru temizleme dükkanı bulmak ve ürünleri temizle etmektir.

Kuru temizleme dükkanından kazanç

Kuru temizleme dükkanından ne kadar kazanç elde edilir, dükkan açmak için neler yapılmalıdır, nereden izinler alınmalıdır… Bunları da bu sektöre girecek olanlar enine boyuna araştırmalıdır.

Bu günlük olarak kullandığımız ev eşyaları ya da tekstil ürünleri yılda en az bir iki kez kuru temizleme ile arındırılması şarttır. Dolayısıyla kuru temizleme dükkanı açarak para kazanmak isteyenler önemli bir başlangıca imza atacaklarını bilmelidirler.

Farklı yöntemler kullanılarak kuru temizlemecilik yapılabilir. Size tavsiyemiz bu reel sektörü iyice araştırın. Dükkanı nereden açacağınızı, bayilik sistemi ile mi yoksa bireysel girişim sayesinde kendi dükkanımızı açarak mı para kazanmanız gerektiğine karar verin derim. Yani hesaplayın, gider gelir dengesini önemseyin. Buna göre de malzemelerinizi, ekipmanlarını ayarlayın, hesap edin. Gerekirse ucuz kredi çekersiniz. Hazır paranız varsa doğrudan sektörde yer edinmeye başlarsanız kuru temizleme işletmeciliği yaparak para kazanmanın keyfini yaşamaya başlarsınız. Önünde zorlanılsa da sonunda yorgunlukları atacak vakit bulacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeteneklerinizi Kullanarak Para Kazanmanın Yolları

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.