Çok Kazandıran İş Modelleri

Gerek KOSGEB tarafından kredilendirilen, gerekse hiç kimse tarafından hayata geçirilmemiş projeler düşünüp çok para kazanılacak iş modelleri araştıranlara biz de yön vermeye çalışıyoruz. Bugün sizlere hazırladığımız ilginç iş modellerinin bazıları henüz hiç denenmemiş, bazıları da çok yeni olduğu söylenebilir. Bu iş modellerinden kişisel ve eğitim durumuna göre tercih edilme nedenleri olabilir.  Karar vermeden önce gerekli bütün ayrıntıları göz ardı edilmeden araştırılması gerekir.  Sonrasında da çok para kazandırabilecek iş modelini hayata geçirmek için gerekli fizibilite çalışmalarını yapmalısınız.

İşte sizlere çok para kazandıracak yeni model iş fikirleri;

Gezici Gurme Lezzetler

Ülkemizde henüz hayata geçirilmemiş olan bu iş modeli Avrupa’da ve özellikle Amerika’da yaygın bir şekilde kazanç elde etmek için kullanılmaktadır. Bizim ülkemizde de Gezici Gurme lezzetler konsepti ile başta çiğ köfte, bardakta mısır, bardakta kısır, hamburger ve size kalmış ilginç lezzetleri satabilirsiniz.

Mevsimine göre satacağınız ürün yelpazesi değişebilir. Kendimize özgü turşu suyu, dondurma, ayran, şalgam suyu ve yöresel börekler, kekler neden gurme lezzetler aracı ile satılmasın ki.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Cankurtaran Olmak

Off road (yol dışı) araç kiralama işleri yapmak

Doğa ve motor sporları kategorisinde yer alan off road araçları çok pahalı olduğu için meraklıları satın almak yerine kiralamayı tercih edebilir. Şimdilik kimsenin bu konuda bir adım attığı yok. Neden siz başlangıç yapmışsınız ki. Türkiye’de satış rakamları sürekli Artan otomobil üreticisi firmaları sizlere gerekli desteği sağlayabilir. Toyota, Nissan, Subaru gibi dünya çapında adından söz ettiren markalar ile görüşmeler yaparak Off road yol dışı araç kiralama işine görüşebilirsiniz. Bu spora gönül vermiş insanlar sadece hafta sonları yarışmalara katılmak için off road araçlar kiralamayı tercih edebilir. Yerine göre günlük 1000 TL ödeyecek insanlar bulunmaktadır. Unutulmaması gereken en önemli konu, zaten bu sporun meraklıları paraya fazla değer vermiyor. Yerine göre kazancınız ayda 20.000 TL yi bile bulabilir.

Çok Kazandıran İşler

Prefabrik ya da portatif havuz satışı yapmak

Türkiye ekvatora yakın iklim kuşağında yer aldığı için sıcak mevsimlerin uzunluğu giderek artmaktadır. Hele küresel ısınma sebebiyle portatif ya da prefabrik havuz satışı yapmak için ideal bir konumdadır. Maliyeti statik havuzlara göre oldukça düşük olan havuzlar taşınabilme özelliği sayesinde tercih nedeni olacaktır.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Eğlence-Parti Malzemeleri Dükkanı Açmak

Her bütçeye uygun olarak dizayn edilebilecek ve istenildiği zaman farklı bir ortama taşınabilecek olan prefabrik ya da portatif havuz işi sizlere önemli bir kazanç kapısı olabilecektir. Havuzların fiyatları boyutlarına göre değişecektir. Yerine göre şişme, yerine göre prefabrik olarak Dizayn edilen havuzlar çok para kazandıracak iş modelleri listesinde kendine yer bulmaktadır.

Muhafazakar havuzlu villa inşa etmek

Yönetimsel anlamda son 15 yılda yaşam biçiminde radikal değişiklikler gözlemleniyor. Muhafazakar düşünce yapısına sahip insanlar artık hayatın her alanında yer edinmeye çalışıyor. Muhafazakar havuzlu villa yapmak satmak iyi getirisi olacak sektörler arasında yer alıyor.  Kamuya açık alanlarda denize girmek istemeyen mütedeyyin insanlar kendilerine özel villa ve havuz konseptini tercih edecektir.

Gelir durumu da doğrudan bu sektörün genişlemesine imkan tanıyacaktır. Eğer yaptığınız villalar istediğiniz fiyata satılmazsa hiç üzülmenize gerek yok. Bu villaları sezonluk kiralayabilirsiniz. Aynı  şekilde yine kazançlı çıkacaksınız. İster  muhafazakar havuzlu villa yapıp satın,  isterseniz bu yaptığınız villaları kiralama yolunu tercih edin kesinlikle zarar etmezsiniz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Diğer Ülkelerde Asgari Ücret Ne Kadar?

Tatil anlayışı toplumun her katmanında ilgi görmeye başlamıştır. Artık geçmiş dönemlerde olduğu gibi Türk insanı kazandığı parayı tasarruf edip çoluğuna çocuğuna bırakma alışkanlığını terk ediyor. Bunun yerine kendisi de insanca bir hayat sürüp gerektiğinde tatil yapmayı ihmal etmiyor. İşe  bu boyuttan baktığınız zaman muhafazakar havuzlu villa yapmak kiralamak çok para kazandırabilecek iş modelleri arasında en ideal olanı diyebiliriz.

Kafasında uygulanabilirliği mümkün olan iş modelini şekillendirip hayata geçirmeyi düşünenler asla beklemesin.

Bir önceki yazımız olan Yüksek Getirili Tuhaf İşler başlıklı makalemizde çok para kazandıran işler, elbiseye reklam vermek isteyen firmalar ve tuhaf ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?