Adrese Teslim Çiğ Süt Pazarlama

06.02.2018
1.296
Adrese Teslim Çiğ Süt Pazarlama

Süt ve süt ürünlerinin oldukça fahiş fiyata satıldığı son günlerde çiğ süt alıp özellikle evde yoğurt ve peynir yapmak isteyen tüketiciler giderek artmaktadır. Bu piyasaya girip sektörden gelir elde etmek isteyenler adrese teslim çiğ süt pazarlama iş fikrini hayata geçirdiği takdirde hem sağlıklı bireylerin yetişmesine hem de kazançlı sektörden ekmek yemeye adım atacaklardır.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı yaptığı son düzenleme ile çiğ süt satışına belli şartlar getirildi. Bu kapsamda çiftlikler Bakanlığın şartnamede belirttiği direktifler doğrultusunda süt üretimi yapıp pazarlamasını da yapmak isteyen kişilerle gerçekleştirmek istiyor.

Sokak sütü satışında bazı şüphelerin olduğu gerekçesiyle özellikle tüketiciler fazla talep etmiyor. Ancak Bakanlığın belirttiği tek kullanımlık kapalı kilitli kapak ambalajları olan ve az bakteriye sahip işletme belgesi alan çiftliklere bu hak verilmektedir. Soğuk hava özelliği bulunan araçlarla çiğ süt dağıtımının yapılabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturan kişiler adrese teslim çiğ süt pazarlaması yaparak büyük kârlılık yaşayabilir.

iğ süt satışı

çiğ süt pazarlama

Aklınızda mahallenizde sesli bir şekilde süt satan satıcılar gelmesin.  Artık hijyen şartlarına yerine getiren tek kullanımlık kapalı olan ambalajlı kutularda sütler satılacak. Aynı zamanda şart koştuğu az bakteriye sahip işletme belgesi alan çiftlikler ile iletişime geçtiğiniz takdirde pahalıya satılan süt ve süt ürünlerini uygun fiyata satın almak isteyen tüketicilere ulaştırıp kar marjı artırabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeni İş Kurma Kılavuzu

Bu konuda büyük bir talep olduğunu hatırlatmak gerekir.  Çünkü marketlerde satılan yoğurt süt ve süt ürünlerinin fabrikasyon olduğunu biliyor ve pek tat alamıyorlar. Bu sebeple özellikle çiğ süt satın alarak kendi yoğurdunu kendi peynirini evde yapmak istiyorlar. Bu kapsamda internetin gücünden faydalanarak müşteri portföyümüzü geliştirip kârlılık yaşayabilirsiniz.

Bakanlığın belirttiği şartları yerine getiren çiftlikler ile anlaşarak ya da bu şekilde çiftlik oluşturarak topladığınız sütleri tüketicilere ulaştırıp gelir elde edebilirsiniz.

Bu sektöre girip para kazanmak isteyen girişimciler şunu unutmamanız gerekir. Size güven birinci şart. Müşteriye gerçekten kaliteli süt verirseniz Bakanlığın belirttiği şartlar çerçevesinde tüketicilere çiğ süt ulaştırırsanız reklamınız iyi yapılır. Müşteri potansiyelini giderek genişler.

Çiğ süt satışı yapacak arkadaşların kendini sevdirmesi, fedakar olması, müşteriye anlayışlı davranması en önemlisi de zamanında ürünün tüketicilere ulaştırması gerekir. Bayi ağı oluşturmak isteyen çiftlikler sizlere bu iş fırsatını verebilir. Bu konuda gerekli araştırmayı yaptığınız zaman farklı kanalların sizlere önemli çıkış yolları oluşturacağını söyleyebiliriz.

Özellikle işi olmayan ya da genç yaşta emekli olarak zamanını enerjisini madde dönüştürmek isteyen kişilerin bu konuda gerekli atılımları yapmasını tavsiye ediyoruz.  Adrese teslim çiğ süt pazarlama iş fikri çok tutacak ve insanların beslenmesine de vesile olacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Hayvancılık Üzerine İş Fikirleri

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.