Spor Eğitmenliği-Fitness Antrenörlüğü

01.11.2017
1.941
Spor Eğitmenliği-Fitness Antrenörlüğü

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için sporun ne kadar önemli olduğu malum. Ancak ülke olarak sporu bir yaşam tarzına dönüştürebilmiş değiliz. Bununla birlikte belirli seviyede farkındalık da yaratılmış durumda. Bu sebeple spor eğitmenliği ya da fitness antrenörlüğü gibi mesleklere olan talep giderek artmakta.

Spor Eğitmeni Nasıl Olunur?

Büyük spor salonlarından 5 yıldızlı otellere kadar çok sayıda işletme eğitim almış spor hocası bulabilmek için birbiriyle yarışıyor. Çünkü spor yapmaya gelecek olan müşteriler için bilimsel ve bilinçli bir şekilde çalışmak artık çok önemli. Bu sebeple sertifikalı bir spor eğitmeni nasıl olunur bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki, Beden Eğitimi ve Spor Meslek Okulları’ndan mezun olan kişiler 1. Kademe Antrenörlük Belgesi’ne doğrudan sahip oluyor. Ancak bir spor salonu açabilmek için 2. Kademe belge gerekli. Bu belgeyi alabilmek için federasyonun düzenlediği kurslara katılmanız ve başarıyla tamamlamanız gerekiyor.

spor hocalığı yapmak

Spor Hocalığı Yapmak

Spor Salonu Açmak İstiyorum

Spor eğitmenliği ya da fitness antrenörlüğü yapmaya hak kazandığınız takdirde spor salonlarında, kulüplerde, spor merkezlerinde ya da büyük otellerin spor salonlarında eğitmen olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Göreviniz müşterilerin vücut analizlerini yapıp, spor yapma sebepleri ve beklentilerini belirleyip doğru yönlendirmelerle sağlıklı bir şekilde spor yapmalarını sağlamaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yarasa Gübresi Üretmek

Sayıları giderek artan spor salonlarında iş bulmanız çok da zor değildir. Ancak kazanacağınız para başlangıçta asgari ücret seviyesini geçmeyecektir. Ancak işinizde iyi olduğunuzu kanıtlar ve aranan bir personele dönüşmeyi başarırsanız başka bir salona yüksek ücretle transferiniz bile yapılabilir.

Eğer kendi işinizi yapmayı düşlüyorsanız ve spor salonu açmak istiyorum diyorsanız yolunuz yine spor eğitmenliği yapmaktan geçiyor. Çünkü gerekli belgeleri aldıktan sonra spor salonlarında en az iki yıl çalışmış olmanız şart. Bir diğer seçenek ise belge kiralamak.

Spor Hocalığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Bu sertifikaya sahip olmak için kurslara katılmanız gerektiğini daha önce belirtmiştik. Federasyonların düzenlediği kursları internet adreslerinden takip ederek başvurunuzu yapmanız ve katılmaya hak kazandığınız takdirde kursu başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Spor hocalığı sertifikası nasıl alınır artık biliyorsunuz. Spor ve spor hocalığı yapmak konusunda istekliyseniz başvurunuzu yapıp gerekli belgeleri alın. İşiniz de iyi olduğunuz takdirde bu sektörde hak ettiğiniz geliri ve saygıyı elde edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Tarhana Yapmak
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.