Dilim Karpuz Satışı

05.12.2017
2.014
Dilim Karpuz Satışı

Sıcak yaz günlerinin en çok aranan meyveleri arasında yer alan karpuz, hemen herkesin çok sevdiği bir lezzet. Yaz sıcağında kavrulurken buz gibi bir karpuz olsa da yesek diye düşünmeyenimiz neredeyse yok gibidir. Bu düşünceden hareketle yola çıkan sokak satıcıları dilim karpuz satışı ile önemli miktarlarda para kazanıyor. Öyle ki, İstanbul’un bazı bölgelerinde bu işin mafyası bile ortaya çıkmış. Yani kazanç o derece yüksek. Sokakta satılabilecek şeyler arasında dilim karpuz önemli bir seçenek.

Dilim Karpuz Satmak

Büyük bölümü sudan oluşan karpuz çok sayıda vitamin, protein ve hatta kalsiyum bile barındırıyor. Eşsiz lezzetiyle yazın vazgeçilmezleri arasında yer alan karpuz en çok tüketilen meyvelerden birisi. Sıcaklığın bayıltma noktasına geldiği bir günde dışardasınız ve buz gibi bir dilim karpuzun satıldığını gördünüz. Muhtemelen koşar adım giderek bir dilim satın alırdınız. İşte bu sebeple dilim karpuz satmak çok talep gören ve yüksek kar bırakan bir iş.

karpuz dilimi satmak

Karpuz Dilimi Satışı

Çok iyi satış yapabileceğiniz bu işin bazı dezavantajları da var elbette. Öncelikle bu işi yalnızca yaz mevsiminde yapabilirsiniz. Öte yandan seyyar satıcılık yöntemiyle çalışacaksanız zabıta ile başınız derde girecektir. Zaten sokak satışı yapmaya karar verirseniz bu konudaki yazılı olan ve olmayan tüm kuralları öğreneceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Dili Karpuz Satmak Kazançlı mı?

Kesinlikle evet. Yaz aylarında fiyatı iyice düşen karpuzu satın almak daha masrafsız olacaktır. Seyyar satış yapacaksanız bir araca ve soğutma sistemine ihtiyacınız var. Buz ya da akülü soğutma buzdolabı yardımıyla bu işi çözebilirsiniz. Şimdilik masraflarınız bunlar. Yani küçük bir yatırımla başlamak mümkün.

Dilim karpuz fiyatı dönemine göre 1-3 TL arasında değişiyor. Hatta karpuzun ilk tezgahlara düştüğü erken hasat döneminde dilimi 4-5 TL bile edebiliyor. Ve inanın doğru yerde bu işi yaparsanız her gün yüzlerce dilim karpuzu kolaylıkla satabilirsiniz.

Dilim karpuz satmak için seçeceğiniz mekanlar insanların sıklıkla ziyaret ettiği alanlarda olmalı. Turistik yerler, çeşitli sebeplerle insanların bir araya toplandığı alanlar (miting vb.) saatler içinde yüzlerce karpuz satabileceğiniz alanlardır. Bu işin mafyasının bile türediği Sultanahmet’te dilim karpuzdan elde edilen kazanç ayda 5-6 bin lirayı geçebiliyor.

Dilim karpuz satışı yapmak istiyorsanız öncelikle sokak satıcıları ile görüşmenizde fayda var. Sokakta satılabilecek şeyler nelerdir ve işler nasıl yürür en iyi onlar bilir. Öte yandan, satış yapacağınız bölgeleri iyi tespit etmek için bir süre gözlem yapmak ve seyyar satıcıların en çok seçtiği bölgelere yönelmek başlangıçta işinizi kolaylaştıracaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Evcil Hayvan Bakıcılığı

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.