Mobil Uygulama Geliştirme

01.10.2017
1.718
Mobil Uygulama Geliştirme

Hayatımıza gireli çok uzun bir süre geçmiş olmamasına rağmen akıllı telefonlar yanımızdan hiç ayırmadığımız eşyalara dönüşmüş durumda. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla önemi giderek artan mobil uygulama geliştirme hem kazançlı hem de eğlenceli bir dünyanın kapılarını açmanızı sağlıyor.

Yalnızca 2018’in en iyi iş fikirleri arasında değil, geleceğin meslekleri arasında da çok önemli bir yere sahip olan mobil uygulama yapmak için bir bilişim uzmanı gerekmiyor. Asıl önemli olan iyi bir fikirle işe başlamak. Başarının ilk ve en önemli kriteri bu. Şimdi uygulamanızı başarıya götürecek adımları inceleyelim.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Bu işi yapabilmek için teknik ve teorik bilginin yanı sıra bilişim dünyasının trendleri, hedef kitlenin seçimi, tasarım ve reklam gibi alanlarda da bilgi sahibi olmak gerekiyor. Mobil uygulama yapma programları, ücretsiz siteler ve her türlü bilgiyi bulabileceğiniz internet siteleri aracılığıyla bir deneme sürecine girebilir ve ilk olarak teknik anlamda mobil uygulama nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

mobil uygulama geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Fikirleri

Neden bir mobil uygulama geliştirmek istiyorsunuz? Sektördeki hızlı yükselişten etkilenerek siz de mi giriş yapmak istiyorsunuz yoksa çözebileceğinize inandığınız bir problem mi fark ettiniz? Uygulamanızın başarılı olup olamayacağı bu soruya vereceğiniz cevapla doğru orantılı.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Avon Satış Temsilciliği Yaparak Para Kazanmak

Aklınızda parlak mobil uygulama fikirleri varsa hiç durmayın. Hemen işe koyulun. Ancak bir fikriniz yoksa ve yine de uygulama yapmak istiyorsanız, problem arayın. Mobil cihazınızı kullanırken karşılaştığınız sıkıntıları tespit edin. Merak etmeyin problemler her yerde. Bu problemlerin çözümü için geliştireceğiniz uygulama sizi mutlak başarıya götürecektir. Etrafınız bir bakın. Kullandığımız başarılı uygulamaların birçoğu bir eksikliği ya da problemi gidermek için geliştirilmiş.

İnternette Çeviri Yaparak Para Kazanın

Google Keyword Planner kullanarak aklınızdaki uygulama için talep olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Öte yandan bir açılış sayfası oluşturarak e-posta adresleriyle giriş yapacak kullanıcılardan geri dönüşleri toplayabilirsiniz. 2018’in en iyi iş fikirleri arasında yer alan mobil uygulama yapmak için talep doğrulaması önemlidir. Bu sayede insanların uygulamanıza ihtiyaç duyup duymadığını belirleyebilirsiniz.

Ardından uygulamanızı kağıt üzerinde geliştirme vakti geldi demektir. Mobil uygulama geliştirme programları kullanabileceğiniz gibi sadece doküman olarak da hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız taslak, kullanıcıların uygulamanızda nasıl gezineceği, akışın nasıl olacağı ve öngörülen tüm özelliklerin yer alacağı şekilde detaylandırılmış olmalıdır. Bu sayede geliştiriciniz beklentilerinizin tam olarak ne olduğunu anlayabilecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Duvar Süsleme İşi

Başlangıçta en çok işe yarayacağını düşündüğünüz özelliklere uygulama da yer verin. Aklınızdaki daha az önemli özellikler gerektiği takdirde bir güncelleme ile eklenebilir. Akıllı telefon uygulaması yapma aşamasında gereksiz özellikleri kaldırmak hem maliyeti azaltacak hem de markete daha hızlı girmenize katkı saplayacaktır.

Harika mobil uygulama fikirleri olan ancak başarısız olmuş çok sayıda girişimci tasarımın önemini göz ardı ederek doğrudan içeriğe odaklanmıştır. Uygulamanızın tasarımı yalnızca nasıl görüneceği ile ilgili değildir. Aynı zamanda kullanıcıların uygulamanızda nasıl bir deneyim yaşayacağı ile de alakalıdır. Tasarımın, teknolojiyi kullanışlı kılma araçlarından birisi olduğunu asla unutmayın ve önce tasarımın mükemmel olmasını sağlayın.

Bir geliştirme ekibi ve tasarımcı tutun. Bu masraflı olacaktır ancak zorunludur. İnternet üzerinden yapacağınız araştırma ile bu firmalara ulaşabilir, daha önce geliştirdikleri uygulamaları ve başarılarını tespit edebilirsiniz. Google Android ve Apple Store gibi mağazalarda uygulamanızı pazarlayabilmeniz için bir geliştirici hesabıyla kayıt olmanız gerekmektedir. Bu arada Google Play’da yıllık 25 $, Apple Store’da ise 99 $ ödeme yaparak mağazada satış yapabiliyorsunuz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Devlet Destekli Tarım Kredisinin Ayrıntıları

Uygulamanız mağazada yerini aldığı andan itibaren ilk kullanıcılardan alacağınız geri dönütler çok önemlidir. Bu dönütleri ciddiye alın ve eleştirilen yanları yeniden gözden geçirin.

Başlangıçta söylediğimiz gibi mobil uygulama geliştirmek öncelikle bir fikir işidir. İyi bir fikriniz varsa ya da önemli bir problemi çözebiliyorsanız uygulamanız başarılı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.