Su Satmak

20.11.2017
1.563
Su Satmak

Trafik sıkışıklığının çilesini çekerken ya da kırmızı ışıkta beklerken rastlıyoruz onlara. Yaz kış demeden yol kenarlarında su satan çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Büyük şehirde yaşayıp da seyyar satıcılardan su satın almayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır diye tahmin ediyorum. Bu sebeple işsiz gezmektense su satmak suretiyle ekmek parasını kazanan çok sayıda kişi var.

Su satmak teoride son derece kolay bir işmiş gibi gelebilir. Suyu satın alıp sonra kendi kazancını da ekleyerek başka birine satmaktan ibaret. Ancak pratikte bu iş son derece zordur. Kışın buz gibi havada, yaz mevsiminde ise sıcaklık bedenleri kavururken satış yapmaya çalışmak çoğu kişi için dayanması zor işlerdir. Ancak, konu para kazanmak olunca iş değişiyor.

Su Satmak Karlı mı?

Öncelikle şunu belirtelim: Su satmak dilencilik değildir. Ticarettir. Ve oldukça da karlı bir iştir. Çoğu su satıcısı 25 kuruşa aldığı yarım litrelik suyu 1 liraya satmaktadır. Hangi işte yüzde 400 kar var ki? Çok yorucu ve zahmetli olmasına rağmen özellikle yaz aylarında su satmak önemli miktarlarda para kazanmanızı sağlayabilir.

su satmak

Su Satarak Para Kazanmak

Kabaca bir hesap yapacak olursak, şişe başına 75 kuruş kar yapan bir su satıcısı yazın sıcak günlerinde 100 şişe su satmayı başarırsa 75 TL kar elde edecektir. Bu rakam ayda 2.250 TL ediyor. Hiç fena bir gelir değil. Öte yandan yaz mevsiminde sıcaktan bunalan insan yoğun olarak bulunduğu alanlarda  günde 100 şişe hatta çok daha fazla su satmak işten bile değildir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kumpir Dükkanı Açmak

Su Satarak Para Kazanmak

Öte yandan yol kenarlarında su satacaksınız diye bir kural yok. Kalabalık olan her yerde su satmanız mümkün. Yaz aylarında özellikle plajlarda su satarak ciddi miktarlarda para kazanılabilir. Su satabileceğiniz diğer bir bölge ise konser, miting ya da toplantı alanlarıdır. Binlerce insanı bir araya getiren bu tür organizasyonlarda insanlar en temel ihtiyaçlarından birisi olan suyu mutlaka satın alacaktır. Bu şekilde organizasyon boyunca ekip halinde çalışarak binlerce şişe su satıldığına bizzat şahit oldum.

Su satarak para kazanmak çok sayıda kişinin başvurduğu ve az yatırımla yapılabilen karlı bir iştir. Siz de su satmak istiyorsanız bayiilerden çok düşük fiyata su satın alıp, yüksek kazançla satmaya başlayın. Bu arada zabıtanın da peşinizde olacağını unutmayın. Böyle bir riske girmek istemiyorsanız belediyeden gerekli izinleri alarak tezgah açabilir ve su satabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.