Yüz Boyama İşi

11.11.2017
3.702
Yüz Boyama İşi

Bu yazımızda özellikle üniversite öğrencileri tarafından çok tercih edilen yorucu ama bir o kadar da eğlenceli ve keyifli bir kazanç yöntemi hakkında bilgi vereceğiz. Yüz boyama işi. Genellikle çocuklar için hazırlanan etkinliklerde görmeye alıştığımız yüz boyama çok talep görmektedir ve birçok farklı alanda kullanılabilir.

Günümüzde çocuklara özgü bir dünya da yaratıldığını çevrenize biraz daha dikkatli bakarsanız hemen fark edersiniz. Çocuklar için hazırlanan animasyonlar, filmler, restoranlar, kulüpler, mağazalar ve aktiviteler her yerde karşımıza çıkıyor. Ve çocukların yer aldığı etkinliklerin bir çoğunda yüz boyama faaliyeti yapılmakta.

yüz boyama işi

Yüz Boyama İşi

Yüz Boyama İşi Yapmak

Herhangi bir eğitim gerektirmeyen yüz boyama işi yapmak için biraz da olsa yeteneğe ihtiyaç duyulduğunu belirtmek gerekiyor. Her ne kadar yapacağımız boyama işlemi bir anlamda sanat sayılsa da sonuçta tuval üzerinde galeri için resim yapmıyoruz. Genellikle kelebek, kedi, tavşan, çiçek, aslan, palyaço ya da çeşitli çizgi film karakterleri resmediliyor.

Yüz boyama işi yapmak çalışma bölgenize göre saatlerce boyama yapmanızı gerektirebiliyor. Bunun için çok çalışıp çizim işlemini pratikleştirmek gerekiyor. Özellikle kalabalık alışveriş merkezlerindeki çocuk etkinliklerinde görev alırsanız saatler içinde yüzlerce çocuğun yüzünü boyamanız gerekebilir. Bir maket ya da manken üzerinde sürekli egzersiz yaparak elinizi hızlandırabilir ve çizimlerinizi otomatiğe bağlayarak hızla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Çevreci Poşet Üretimi Yapmak

Yüz Boyama Teknikleri

Yüz boyama işinde yaratıcılık önemli bir faktördür. Kullanacağınız yüz boyama teknikleri seçeceğiniz malzemeye göre farklılık gösterecektir. Likit boya, kalem boya, ruj boya, spray boya, simli boyalar ve pullar, tüp boyalar ve krem boyalar bu iş için kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır.

yüz boyama

Yüz Boyama Teknikleri

Yüz boyama tekniklerini uygularken fırça kullanarak detayları çizebileceğiniz gibi vurguları siyah kalem kullanarak yapabilirsiniz. Zemin çalışmalarında fırça yerine makyaj süngeri kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Renk uyumu ve tasarım bütünlüğü başarılı bir yüz boyama çalışmasının vazgeçilmez unsurları arasındadır. Kaliteli malzeme kullanmak hem boyamanızın istediğiniz şekilde olmasını sağlayacak hem de sağlık açısından herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Yüz Boyama Örnekleri

İnternet ortamında bulabileceğiniz yüz boyama örnekleri, çalışmalarınızda kullanabilmeniz için yüzlerce seçenek sunar. Kalabalık gruplarla çalışırken daha kolay ve hızlı yapabileceğiniz desenleri seçmek mantıklıdır. Ancak özel bir organizasyonda görev alacaksanız belirli bir tema oluşturup bunun üzerinden tasarımlar ortaya çıkarmak daha etkileyici çalışmalar olacaktır.

Yüz boyama örneklerini insan figürleri, bitki motifleri, hayvan figürleri, ülke bayrakları, spor kulüplerinin renklerinde desenler, geometrik şekiller, çizgi film ve masal kahramanlarından oluşturabilirsiniz.

yüz boyama teknikleri

Yüz Boyama Örnekleri

Yüz Boyama İş İlanları

Bu işi yapmaya karar verdiyseniz ve yeterince egzersiz yaparak kendinizi geliştirdiyseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örnek yelpazenizi yeterince geliştirdiğinizden emin olmalısınız. Bu sayede çok farklı sektörlerde iş bulabilirsiniz. Yüz boyama iş ilanları en  çok alışveriş merkezlerindeki çocuk etkinlikleri için verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  AVM'de Stand Açmak

Fakat; doğum günü etkinlikleri, animasyon gösterileri, anaokulu ve kreşlerde düzenlenen etkinliklerde de iş bulabilmek mümkündür. Öte yandan yüz boyama iş ilanları ile hiç uğraşmadan kendi girişimleriniz ile de para kazanmanız mümkündür. Spor müsabakalarından önce bölgede bulunarak ateşli taraftarlar için yüz boyama işi yapabilirsiniz. Büyük şehirlerdeki futbol maçlarından önce yüz boyatmak isteyen yüzlerce taraftar olacaktır. Festival ve karnavalları takip edip, malzemelerinizle birlikte katılmak çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşmanıza olanak tanıyacaktır.

Bu işi yapıyorsanız aşağıda bulunan yorum alanına kendinizi tanıtan bir yazı yazabilirsiniz. Yüz boyama işi yaptırmak isteyenler bu sayede size ulaşabilir. Eğer AVM’lerde ya da özel organizasyonlarda iş bulursanız günlük standart bir ücret alacağınızı bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Pelinsu Kale dedi ki:

  Hacettepe üniversitesi güzel sanatlar fakültesinden yeni mezun oldum. Resim özel dersleri vermekteyim. Duvar resimleme yapmaktayım.

 2. Tuana dedi ki:

  Beykent üniversitesi öğrencisiyim part time iş arıyorum çizim yeteneğim olduğu için kolaylıkla yapabileceğimi düşünüyorum

 3. Sevgi dedi ki:

  Ev hanımıyım çocuklarım var 3 tane neredeyse iki hafta bir yüzlerini boyarim ellerim çok yatkındır bu işe ,eve katkıda bulunmak için bu işe ihtiyacım var…

 4. Fatmanur Akdoğmuş dedi ki:

  Beykent üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde okuyorum 1. Sınıfım,harclığımı cıkarabilmek icin part time is arıyorum cizim yeteneğim olduğu icin en uygun bu is olduğunu düsünüyorum.