Seyyar Tamircilik Yaparak Para Kazanmak

22.08.2018
841
Seyyar Tamircilik Yaparak Para Kazanmak

Servis ücretlerinin oldukça pahalı olduğu ülkemizde yeni bir ek iş fikrini hayata geçirmek için kolları sıvadık. Evet, gerçekten herhangi bir elektrikli alet ya da tesisatın bozulmasından hiç memnun olmayız. Bilen için çok kolay olan bu işlerin tamiratı ek iş babında yapıldığı zaman güzel paralar kazanma aracı olabilir. Seyyar amircilik diye kavramla tanışmaynlar bilmeyenler ne yapsın?  Mecburen çağırdıkları servise ödedikleri yığınla paraya mı üzülsünler, kendi ellerinden hiçbir şey gelmediği için hayıflansınlar.

Bugün herkesin yüzünü güldürecek güzel bir ek iş fikri ile sizlerin beklentilerine cevap vermek için güzel düşünceler besliyoruz. Tamirat yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Başlangıçta ilgi duyduğunuz konularda tamiratlara girişebilirsiniz. Örneğin musluk tamiri, fayans tamiri, sıva, boya badana gibi yapabileceğiniz basit tamiratlarla işe girebilirsiniz. Sonrasında işin mantığını öğrenince lavabo açma, saç kurutma makinası tamiratı, elektrikli ısıtıcı tamiratı ve diğer elektrikli ya da elektriksiz her türlü ev eşyalarının tamirini uygun ücret karşılığında yapabilirsiniz.

Seyyar tamircilik ek işi

İnsan önce azmetmeli sonra başarının geleceğini tahmin etmelidir. Tamirat işini ek iş olarak değerlendirmek isteyenlerin tamirat işlerinden az çok anlaması gerekmektedir.  El yatkınlığı olanlar çekiç,  pense, tornavida, kerpeten, boru anahtarı ve diğer alet edevat kullanımını bilmesi zorunludur. Örneğin bilgisayar tamiri ile ilgilenen insanlar kısa süre içerisinde güzel gelirler elde edebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternetten Para Kazanma

Seyyar tamircilik yaparak para kazanmak geniş bir yelpazede yapılabilir. Akıllı  telefon tamiri, dizüstü bilgisayar tamiri, fırın, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi parçalarının değiştirilmesi ya da elektrik tesisatının yenilenmesi. Sigortaların değiştirilmesi, kapı pencere menteşe değişimi gibi geniş bir çerçevede düşünülmelidir.

Emekli kişilerin tercih edebileceği bu ek iş hem güzel paralar kazanmak hem de zamanı kaliteli geçirme anlamında bir uğraştır. Bu ek iş fikri kafanıza yatıyorsa öncelikle kendi bozulan eşyalarınızı ya da tesisatı tamir ederek tecrübe edinmelisiniz. Bazı  durumlarda internet sitelerinde nasıl yapılır,  nasıl tamir edilir, şeklinde paylaşılan videoları izleyerek de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Tamir Yaparak Para Kazanmak
Seyyar Tamircilik Yaparak Para Kazanmak

Yan gelir tamirat işleri

Kullandığınız  her türlü elektrikli ya da elektriksiz eşyalar bir kul yapısıdır. Belli  bir düzenek içinde hazırlanıp bizim hizmetimize sunulmuştur. Beklenmeyen durumlarda arıza ile karşılaştığımız zaman da aynı mantık çerçevesinde arızanın giderilmesi çok zor değildir.

Elbette sadece emekli olanlar seyyar tamircilik işi yapmak zorunda değil. Elinden tamirat işi gelen herkes uygun vakit olduğu zaman seyyar tamircilik yapabilir. Sorun  her zaman nakit sıkıntısıdır. Bir türlü karşılanamayan ihtiyaçların giderilmesi için düzenli işi olan ancak istediği kadar ücret alamayan herkes elinden geldiği takdirde tamirat işine kafayı yorabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Eğlence-Parti Malzemeleri Dükkanı Açmak

Herhangi bir kırık camın değiştirilmesi, bozulan musluğun yenilenmesi, kırılan mutfak dolabının değiştirilmesi,  alet edevat tutan erkeklerin sıradan yaptığı işler arasında yer almaktadır. Göreceksiniz ki zamanla yaptığınız basit tamiratlar neticesinde lakabınız ‘Usta’ olarak çıkabilir. Bu  da sizin için güzel bir sıfattır. Bu ünvanı elde ettikten sonra seyyar tamircilik yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.