En Çok Kazandıran Meslekler

03.05.2018
821
En Çok Kazandıran Meslekler

Zenginlik herkesin hayali. Ancak bunu başarabilmek bir o kadar da zor. Uzmanlar zenginliğin formülünü açıklarken uzunca bir liste ile karşımıza çıkıyor. Pazarlamadan strateji geliştirmeye, ekonomi bilgisinden ticaret hukukuna kadar onlarca farklı kalemde uzman olmamız gerektiğini söyleyenler bile var. Ancak, kolayca zenginleşen öyle örnekler var ki, durum bu kadar da karışık görünmüyor. Yapacağınız basit bir araştırma ile sayısız ilham verici başarı hikayesi ile karşılaşmanız mümkün. Genellikle daha önce kimsenin düşünemediğini düşünen, bir problemi çözen parlak fikirlere sahip, girişimci ruha sahip olan kişiler zenginliğin kapısını aralıyor. Peki, ya meslekler? Bazı meslekler var ki, kazandırdığı para dudak uçuklatıyor. En çok kazandıran meslekler olarak birazdan sıralayacağımız bu meslekler ile adeta bir fabrikanız varmışcasına,ü büyük gelirler elde etmeniz mümkün.

En Kazançlı Meslekler

Elbette en iyi meslek yapmaktan en çok keyif aldığınız iştir. Ancak, “aşk karın doyurmuyor” klişesi bu durumu iyi ifade etmekte. Ne yazık ki, sadece çok keyif aldığımız için karın tokluğuna çalışamayız. Mevcut ekonomik sistemde bu neredeyse imkansız bir şey. Çünkü çok para kazanmak, daha refah ve daha az kaygısız bir hayat demek. Bu sebeple en kazançlı meslekler arasından tercih yapmak durumunda kalıyoruz. Yaşamın sizi nereye sürükleyeceğini asla bilemezsiniz, ancak kendinize hedefler belirleyerek ve çok çalışarak aşağıdaki mesleklerden birisine sahip olabilirseniz yüksek geliri tescillenmiş bir işiniz var demektir. Listenin Gelir İdaresi Başkanlığı’nın elde ettiği veriler ışığında hazırlanmış olması gerçek anlamda en çok kazandıran meslekler olduğu konusunda bizleri ikna etti.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Takı Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

İşte birbirinden ilginç seçeneklerin yer aldığı en kazançlı meslekler listesinde ilk 10:

Aktüerlik

mali müşavir

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 220.000 TL

Son dönemin gözde meslekleri arasında yer alan aktüerlik daha çok sigortacılık sektöründe istihdam edilen bir meslek. İyi bir ekonomi eğitimi alarak risk yönetimi yapmanız, öngörülerinize dayanarak önlemler almanız ya da kritik zamanlarda çözümler üretebilmeniz sizden beklenenler. Eğer bir aktüer olmayı başarabilirseniz çok para kazanmak sizin için kolay. Çünkü kişi başı yıllık kazancınız en az 220.000 TL olacaktır.

Ateşli Kutlama Malzemesi Üretimi

havai fişek

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 230.000 TL

Okulu olmayan mesleklerden birisi. Ticarete atılırken ateşli kutlama malzemesi üretimi yapmaya karar verirseniz yüksek gelir elde etme şansınız oldukça yüksek. İlk akla gelen de yaz kutlamalarının vazgeçilmezi havai fişekler. Üretime başladığınız takdirde kişi başına yılda 230.000 TL geliriniz oluyor.

Süt İmalatı

süt imalatı

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 260.000 TL

Mali Müşavirlik

aktüerlik

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 261.500 TL

Noterlik

noter

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 341.000 TL

Sıcak Hava Balonu, Zeplin, Planör Üretimi

sıcak hava balonu

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 375.000 TL

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yatırımla Vatandaşlık Fırsatı Sunan 10 Ülke

Havacılıkla ilgili yapabileceğiniz her üretimin pahalı olacağını anlatmamıza zaten gerek yok. Ancak yatırım gücünüz varsa bu taşıtları üretmek ya da ihtiyaç duyulan malzemelerin üretildiği küçük ölçekli işletmeler size çok önemli rakamlar kazandıracaktır. Kişi başı kazanılan yıllık gelirin 375.000 TL olması bu seçeneği en çok kazandıran meslekler listesine sokmaya yetiyor.

Fikri Mülkiyet Haklarının Ticareti

Kurma Kılavuzu

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 663.000 TL

Fikir en güçlü silahlardan birisidir ve çok para kazanmak için kullanılabilir. Daha önce düşünülmemişi düşünmek ve bu fikirle önemli bir problemi çözmek ya da hayatı kolaylaştırmak mümkün ise kafanızın içinde bir altın madeni ile dolaşıyorsanız demektir. Fikrinizi serbestçe kullanıma sunabilirsiniz. Ancak kontrol altında tutma hakkınız da var. İşte böyle bir durumda sizin fikriniz kullanılarak yapılacak her faaliyetten ödeme alırsınız. Bu sektörde kişi başı yıllık gelir 663.000 TL

Akü İmalatı

akü imalatı

Kişi Başı Yıllık Kazanç: 820.000 TL

Şu an için enerjiyi depolamanın başka bir yolunu bilmiyoruz. Dolayısıyla aküler hayatın her anında kullanılan çok önemli parçalar. Devasa bir pazara sahip olan bu parçalar en kazançlı meslekler arasına girmeyi yüksek bir yıllık gelir ile başarıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sokak Satıcılığı Yapmak

Faktoring Hizmetleri

faktoring hizmetleri

Kişi Başı Yıllık Kazanç : 1.605.000 TL

Bazılarına göre modern tefecilik olsa da faktoring hizmetleri zirveye büyük farkla kurulmuş durumda. 1.605.000 liralık kişi başı yıllık gelir ise şirketlerin vadeli alacaklarının bir miktar fark ile satın alınarak takibinin yapılması yoluyla elde ediliyor. Örneklendirmek gerekirse 100.000 TL tutarında vadeli alacağı olan bir şirket, bu alacağını 70.000 TL’ye faktoring şirketine satar. Faktoring şirketi borcun takibini yapar ve geliri aradaki 30.000 TL’lik farktan oluşur.

En çok kazandıran meslekler bu şekilde. Bazıları iyi bir eğitim, bazıları sermayeve bazıları ise parlak fikir gerektiren bu mesleklere sahip olanlar büyük kazançlar elde ediyor.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.