Özel Peynir İmalatı İlgi Görüyor

24.01.2018
1.361
Özel Peynir İmalatı İlgi Görüyor

Ülkemiz peynircilik konusunda istenilen seviyeye ulaşamamıştır. Bu açıdan bakıldığı zaman özgün peynir üretimi yaparak hem gıdada yerinizi alırsınız hem de özel müşterileriniz olur.

Avrupa’da marketlerin şarküteri bölümüne girdiğiniz zaman sayılamayacak kadar peynir çeşidi karşınıza çıkar. Oysa Türkiye’de üretilen peynirlerin sayıyı oldukça azdır. Sebebi de bu sektöre yeteri kadar eğilen insan bulunmamasıdır. Standart peynir anlayışı ile bildiğiniz peynir türleri üretilip satılmaktadır.

Aslında özel peynir üretimi yaparak daha fazla para kazanılacağını bazı müteşebbisler düşünemiyor. Süt ve süt ürünlerine meraklı özgün peynir imalatını değerlendirebilirsiniz. Bilhassa hasta insanlara özgü farklı peynirler imal edilmesi gerekmektedir. Vatandaşlar bu yönde araştırmalar yapıyor.

zel Peynir İmalatı

Özel Peynir İmalatı

Özellikle yüzde yüz keçi peynirleri satan marketler bulunamıyor.  Mutlaka ve mutlaka üretilen peynirler karışık oluyor.  Oysa bazı hastalıkları ulunan İnsanlar kendilerine özgü özel peynir imalatı yapan girişimciler bekliyor. Bu sayede hem peynir üretimi yapan kişi para kazanacak hem de hasta insanlar bir nebze olsun sağlıklı yiyeceklere kavuşacaklar.

Özellikle Türkiye’de üretilen peynirlerin içinde fenilalin maddesi bulunmaktadır. Hastalar bu maddeden olumsuz yönde etkilendiği için mutlaka kalsiyumca zengin olan peynirin içindeki fenilanin maddesinin çıkartılması veya azaltılması gerekiyor. Hastalar böyle bir peynircileri beklemektedir. Biz de sizlere öyle bir yiyeceği ihtiyaç olduğunu bu alanda projelerin yapılması ve para kazanılması için girişimlerde bulunmasının önemli olduğunu hatırlatıyoruz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  2018 Yılının Trend İş Fikirleri

Sadece hastalar için peynir üretimi yapmak yeterli değildir. Normal damak tadı olan insanlar da farklı lezzetli peynirler aramaktadır. Bu anlamda önemli bir araştırma geliştirme yapılması ve Türkiye’nin de kendine özgü peynirlerinin bulunduğunu hatırlatması gerekir.

Özellikle Anadolu’da bin bir çeşit peynir bulunmaktadır. Bunların gelecek nesillere taşıması yaşatılması zorınludur.  Bu yiyecekler uzun tecrübeler sonucunda oluşturulmuş ve insanlar kazandırmıştır. Yiyecek içecekler dünya mirasının ortak malıdır.  Hele hele özgün lezzetli katkısız olan peynirler mutlaka ve mutlaka yaşatılmalıdır.

Marketlerde yöresel isimlerle satılan peynirler görürsünüz. Fakat bunların gerçekten yöresel peynirler olup olmadığından kuşku duyarsınız. Kars Peyniri Erzincan Tulumu, Ezine Peyniri, Konya Kırması, küflü peynir, eski kaşar, otlu peynir… aklınıza gelebilecek kadar farklı çeşitler sayılır. Fakat satın alıp yediğiniz zaman yöresel bir özellik bulamazsınız.

Oysa sadece peynircilik sektörüne atılarak bütün bu yöresel lezzetlerin gerçek anlamda özgün bir biçimde üretilerek satışı yapılsa ne ala olur. Biz de sizleri bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek özel peynir imalatı yaparak para kazanma fikri vermeye çalışıyoruz. Hem insanlık için hem de kendiniz için bu değerli yiyeceğimizin çeşitlendirilmesine katkı  sağlayınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  'Ev Turşusu Yaparak Para Kazanma Fikri' Nasıl!

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.