Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

27.11.2017
1.218
Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde para kazanmak, insanca bir yaşam için adeta bir zorunluluk haline gelmiş durumda. En temel ihtiyaçlarımızı bile para olmadan karşılayamıyoruz. Özellikle dar gelirli ailelerde tüm aile üyeleri bütçeye destek olmadığı sürece geçinebilmek neredeyse imkansız. Bu sebeple özellikle ev hanımları bütçeye katkı sunabilmek için ek iş yöntemlerine başvuruyor. Evde ütü yaparak para kazanmak da bunlardan birisidir.

Ütü yapmak, birçok kişinin kabusu diyebiliriz. Genellikle kadınların başına bela olan bu işi yapmak emek, zaman ve beceri gerektiriyor. İş hayatının yoğunluğundan ütü yapmaya zaman ayıramayan çok sayıda kişi olduğu gibi, her denemesinde eline yüzüne bulaştıranlar da mevcut. Dolayısıyla evde ütü işi potansiyel müşterilerinize ulaştığınız takdirde ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Ütü Yaptırmak İsteyenler

Özellikle büyük şehirlerde, çalışan nüfusun daha yoğun olması sebebiyle ütü yaptırmak isteyenler daha çok. Herhangi bir sebeple bu işi kendisi yapamayan kişiler ücret karşılığı kıyafetlerini ütületiyor. Bu yönteme tahmin ettiğinizden çok daha fazla sayıda kişinin başvurduğunu belirtelim. Bu işi yapabileceğinize inanıyorsanız karşınızda önemli bir pazar var.

evde ütü işi

Evde Ütü İşi

Ütü yaptırmak isteyenleri genellikle bekar erkekler ya da uzun mesai saatleri olan işlerde çalışan kadınlar oluşturuyor. Ütüyü kendi evinizde yapabildiğiniz gibi, müşterinizin evine giderek de yapabiliyorsunuz. Genellikle ütüye haftalık olarak gidiliyor ve teslim edilen tüm kıyafetleri kusursuz bir biçimde ütülemek gerekiyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sosyal Medya Uzmanlığı

Evde Ütü İşi Yapmak İstiyorum

Bu yorucu işi yapmak isteyen kişiler için en büyük problemlerden birisi kuşkusuz müşterilere ulaşmak. Evde ütü yaptırmak isteyenler bu iş için tanıdıkları aracılığıyla ulaştıkları kişilere başvurdukları gibi internet ortamında da araştırma yapıyor. İlk müşterilerinizi bulup işinizi kaliteli bir şekilde yaptığınız takdirde bu kişilerin referansı ile daha çok müşteriye ulaşabileceksiniz.

İlk müşterilerinize ulaşmak için ilan sitelerinden faydalanabileceğiniz gibi aşağıda yer alan yorum alanına da kısaca kendinizi tanıtan bir yazı yazarak sesinizi duyurabilirsiniz. Tanıtım yazınızda aktif bir e-posta adresinin yer alması ilgilenen müşterilerin size ulaşabilmesi için önemlidir.

Evde Ütü Yapma Fiyatı

Çok sayıda kişi için ek gelir kapısı olan evde ütü yapma fiyatı genellikle parça başına belirlenmektedir. Bu rakam, kıyafetin türüne göre 1.5 TL ile 3 TL arasında değişmektedir. Bazı ütücülerin günde 2-3 ailenin ütüsünü yaptığı düşünüldüğünde bu oldukça kazançlı bir iş olabilir.

Evde ütü yapma fiyatı belirlenirken bazı sabit müşterilerinizle haftalık ya da aylık standart ücret üzerinden de anlaşabilirsiniz. Bu belki parça başına anlaşma kadar karlı değildir ancak kazancınızın sürekliliği açısından avantajlar sunar.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İpek Böceği Yetiştiriciliği Yapmak

Evde ütü yaparak para kazanmak, özellikle ev hanımları arasında çok popüler. Aile bütçesine katkı sunmak için de harika bir ek gelir yöntemi. Siz de evde ütü işi yapmak istiyorsanız çevrenizdekilerle bu fikrinizi paylaşarak müşteri konusunda yardım isteyebilirsiniz. Öte yandan küçük ilanlar hazırlayıp uygun yerlere asmak şansınızı artıracaktır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.