Düşük Sermayeli İş Fikirleri

29.01.2018
1.627
Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Bir iş kurmak için yeterli sermayesi olmayan insanların düşük sermayeli iş fikirleri hakkındaki yaptıkları araştırmalara yön vermek amacıyla topladığımız verileri paylaşıyoruz. Bankalardan kredi çekmek de zorlanan, az sermaye ile yapılan işleri araştırıp bu yönde kendini geliştirmek isteyen küçük esnaflar vereceğimiz örnekler arasından kendilerine uygun olanları tercih edip başlangıç yapabilirler. Elbette kişinin kendine özgü bireysel satış yetenekleri ve teknikleri olması gerektiğini de peşinen kabullenmek gerekir. Az sermaye gerektiren iş fikirleri şunlardır;

Kuruyemiş pazarlaması yapmak

Toplum olarak her türlü kuruyemişi akşamları temekten sonra televizyon karşısında tüketmeyi çok severiz. Bu bağlamda endüstriyel kuruyemişleri pazarlaması ve satışını yaparak önemli kazançlar elde edilebilir. Bu sektörün sadece yurtiçinde bir buçuk milyar dolarlık önemli bir pazar olduğunu siz düşünebilirsiniz.

Kuruyemiş

Kuruyemiş pazarlaması yapmak

Yatırım için 50 ile 100 bin TL tutarında bir sermaye size büyük bir pastadan bilim koparma fırsatı verecektir. Kuruyemiş üretimi yapan illerin başında Bursa, Denizli, Gaziantep yer almaktadır. Bayilik şeklinde başlangıç yaparak önemli meblağlar kazanma şansı elde edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Çubukta patates satışı yapmak

Düşük sermayeli iş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği kazançlı sektörlerden birisi çubukta patates konsepti oldukça yoğun ilgi ile karşılandı. Çünkü düşük maliyeti ile bırakın çocukları büyüklerin bile iştahını kabartan bu sihirli rulo yiyecek herkesi etkilemektedir.

cubukta patates

Çubukta patates satışı yapmak

Düşük maliyeti ile özel tasarımları sayesinde her çocuğun gördüğü zaman kesinlikle hayır diyemediği çubuk patates az sermayeli işler arasındadır. 10000 TL bir başlangıç ile günde 3000, 5000 lira civarında para kazanmak isteyenler bu konsepte “Hayır” diyemeyecektir.

Bir patatesin maliyetinin 30-40 kuruş olduğunu varsayarsak yerine göre 2-3 TL arasında satılan kızartılmış çubuk patatesler oldukça karlı bir yatırım gibi görülmektedir.

Oto yıkama bakım dükkanı açmak

İnsanlar belli birikim sahibi olduktan sonra önce ev, sonra da bir otomobil almayı hedefliyor. Bunu başaranlar da doğal olarak araçlarını temiz tutmak için yıkatmak zorundadır. Oto yıkama ve bakım yeri açmak isteyenler de hızla büyüyen tekrardan kendilerine düşen miktarları hesap etmek durumundadır. Ortalama 50 bin ile 80 bin TL arasında açabileceğiniz oto yıkama ve bakım istasyonu karlı bir yatırım aracı olarak karşımızda durmaktadır.

oto yikama dukkani

Oto yıkama bakım dükkanı açmak

Fazla maliyet gerektirmeyen, bir kaç işçi ile bol para kazanmak isteyenler düşük sermayeli çok kazandıran bu iş fikrini mutlaka hayata geçirilmelidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  LR İş Ortaklığı ile Büyük Fırsatlar Sunuyor

Çocuk zeka oyunları merkezi

zeka oyunları

zeka oyunları merkezi

Devletin dershaneleri kapatması sonrasında eğitim sektöründe yer alan girişimciler farklı arayışlar içine girdi. Etüt merkezleri yoğun bir şekilde talep görüyor. Özellikle de çocukların okulda derslerde yorgunluklarını gidermek amacıyla farklı sosyal etkinlik alanları araştırma eğilimleri bulunmaktadır.

Okul öncesi çocuklarından ilköğretim çağındaki çocuklara kadar, satranç başta olmak üzere farklı zeka oyunları kulüpleri aranmaktadır. Siz de çocuk zeka oyun merkezi açarak bu sektördeki boşlukta yer edinebilirsiniz. Yerine göre 60000 ile 150 bin lira arasında oluşacak maliyeti karşılamanız durumunda düşük sermayeli iş yapma imkânına kavuşursunuz.

Yoga ve pilates merkezi açmak

Yoga ve pilates

Yoga ve pilates merkezi açmak

Kırsaldan şehirlere yaşanan yoğun geç göç beraberinde farklı problemleri durmaya başladı. Eve kapanan bayanlar hem sosyal bir etkinlik hem de aldıkları proteinlerin eritmek amacıyla yoga ya da pilates merkezlerinin yolunu tutmaya başladı.

Düşük sermayeli iş yapmak isteyen genç müteşebbisler 100 150 metrekare bir mekan ayarlayarak ucuz malzemelerle önemli bir yatırım yaparak para kazanabilirler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Az Sermaye İle Yapılacak İşler

Burada tutacağınız birkaç hoca ile 50-60 kişilik gruplara vereceğin ders karşılığında kazançlı bir duruma düşebilirsiniz.

Balık büfesi açmak

Balık büfesi açmak

Balık büfesi açmak

Ülkemizin üç tarafı denizler ile çevrili olsa da yanlış yöntemler uygulandığı için yeterli balık tüketimi yapılamamaktadır. Yanlış avlanma sebebiyle yeterli miktarda balık olmadığı için balık fiyatları da oldukça yüksektir. Vatandaş balık restoranlarına giderek omega 3 ihtiyacını gidermek de zorlanmaktadır. Bu boşluğu gidermek için balık büfesi açmak iyi bir yatırım olarak düşünülmelidir. Dilerseniz büyük firmalarla anlaşma yaparak alışveriş merkezlerinde önemli caddeler üzerinde balık ekmek konsepti ile bu boşluğu doldurup düşük sermaye ile para kazanma imkânına kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.