Uçan Balon Satmak

21.12.2017
3.252
Uçan Balon Satmak

Yıllardır çocukların temiz dünyalarının en renkli figürlerinden birisi olan uçan balonlar hala çok sevilen bir ürün. Geçmişte yalnızca standart balonlar kullanılırken bugün çocukların hayran olduğu çizgi film karakterleri ile rengarenk balonlar satılıyor. Çocuklara yönelik her işte olduğu gibi uçan balon satmak da kazançlı ve hızlı nakit kazandıran bir yöntem.

Uçan Balon Satışı

Çocukların görür görmez heyecanla sahip olmak istedikleri uçan balonlar az yatırımla yapılabilecek ve hızla karlı satışlar gerçekleştirebileceğiniz ürünlerdir. Baskı teknolojilerinin gelişmesiyle çizgi film karakterleri şeklinde hazırlanan balonlar birçok kişi için cazip bir iş seçeneği haline geldi. Peki uçan balon satışı için ne yapmak gerekiyor? Nelere ihtiyacınız var?

uçan balon satmak

Uçan Balon Satışı

Uçan Balon Satmak İstiyorum

Öncelikle yüksek kar oranıyla satılan balonları nasıl temin edebileceğinize ve uçabilmeleri için helyumu nasıl bulabileceğinize bakalım. Çünkü uçan balon satmak istiyorum diyorsanız bu ikisine ihtiyacınız var. Bu malzemelere ulaşmanın en kolay yolu internettir. İnternette yapacağınız basit bir arama ile adresinize teslim edilmek üzere, istediğiniz renk ve desende balon ile helyumu temin edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Geleceğin Meslekleri: Aktüerya Uzmanlığı

Kalitesine ve baskısına göre değişmekle birlikte bir en alasından bir uçan balonun tanesine 5 TL ödersiniz. Helyum gazı da çok ucuz olmamakla birlikte kolay satın alabileceğiniz fiyatlarda. 3 litre helyumla yaklaşık 100 balon şişirilebiliyor ve perakende satışta 3 litrelik gaz 90-100 TL civarında bir fiyat etiketine sahip. Daha büyük tüp satın alarak ve hatta maliyeti düşürmek amacıyla kiralayarak çok daha fazla balonu 250 TL’ye helyumla doldurabilirsiniz.

Kaba bir hesapla en çok rağbet gören uçan balonların birim maliyeti 3 TL ile 7 TL arasında değişecektir. Anne ve babalar iyi bilir, en ucuz uçan balonun fiyatı 10 TL ve çocuklar genellikle 20 TL olanları istiyor. 7 lira maliyetle hazırlayıp, 15 TL’ye satacağınız uçan balonlardan 100 adet sattığınız takdirde kazancınız 800 TL olacaktır. Gerçekten önemli bir rakam.

Uçan Balon Satmak Kazançlı mı?

Bir aylık süreçte 100 balonu satmak çok da zor olmayacaktır. Özellikle, ailelerin çocuklarıyla gezintiye çıktığı alanlarda satış yapabilirseniz çok daha fazlasını kolaylıkla satabilirsiniz. Ortalama bir uçan balon satıcısı ayda 3.000 TL’yi rahatlıkla kazanabiliyor. Ancak bayram alanları, festivaller, çocuklara yönelik organizasyonların gerçekleştirildiği alanlar gibi bölgelerde satış yapabilirseniz günde 100 balon bile satabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Teraryum Yapımı

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Seda ünal dedi ki:

    Ucan balon satmak istiyorum