Anketör Olmak

13.12.2017
1.552
Anketör Olmak

Anketler dev firmaların müşterilerinin taleplerini, ilgi alanlarını ve beklentilerini belirleyerek pazarlama stratejilerini belirlerken kullandıkları ve birçok sorunun sistematik bir biçimde sorulduğu veri toplama yöntemidir. Son derece değerli olan tüketici verilerini elde etmenin en kaliteli yolu olan anketlerin doldurtulması ise en önemli sorundur ve bu iş anketörler aracılığıyla gerçekleştirilir.

Anketörlük Yapmak

Özellikle part time işler arasında çok popüler olan anketörlük yapmak üniversite öğrencilerin sıklıkla başvurduğu bir kazanç yöntemi. Sizden beklenen anketleri belirli bir sosyo-ekonomik çevreden belirli sayıda kişiye ulaşarak doldurmanızdır. Anketleri yazılı olarak doldurtabileceğiniz gibi online olarak da katılımı sağlamanız istenebilir.

Teoride son derece kolay bir iş. Ancak pratikte oldukça zorlu. Çünkü, amacına göre bir anketin tamamlanması 5 ila 25 dk. arasında zaman alıyor. Birçok insan kendisine hiçbir fayda sağlamayacak anketlere zaman aramaya yanaşmıyor. Zaten, bazı firmaların online anketler için para ödemesinn sebebi de bu. Katılımı kolaylaştırmak.

Eğer anketörlük yapmaya karar verirseniz kolaylıkla iş bulabileceğinize eminiz. Çünkü, saha da part time çalışarak anket doldurtacak çok sayıda kişiye ihtiyaç var. İşi aldığınız firma size hangi sosyo-ekonomik çevreden kişilere anketi doldurtmanız gerektiğiyle ilgili bilgi verecektir. En önemli sıkıntı ise kota. Çünkü haftalık olarak belirlenen sayıda kişiyi ikna ederek anketi doldurtmanız gerekiyor ve bu hiç kolay değil. Kota genellikle 50 ila 100 kişi arasında değişiyor.

anketör olmak

Anketörlük Yapmak

Anketör Olmak İstiyorum

Ek gelir elde etmek için part time çalışmak seçeneğini değerlendiriyorsanız ve anketör olmak istiyorum diyorsanız bazı önemli özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Diksiyon ve ikna kabiliyeti en çok ihtiyaç duyacağınız özellikler arasında. Çünkü, birçoğu gönülsüz olacak olan adaylarınızı etkileyebilmek için diksiyona ve ikna kabiliyeti gerekli.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Goaltycoon Oyunu ile Para Kazanmak

Bunun yanı sıra bakımlı olmanız ve giyiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü, geleneksel anket yöntemi ile çalışacaksınız ve insanlarla yüz yüze iletişim kurmanız gerekiyor. Öte yandan bazı firmalar online anketlerini sizin aracılığınızla müşterilere ulaştırıyor. Bu şekilde çalışmak için özellikle android sistemine sahip tabletleri etkili kullanabilmeniz önemli. Eğer bu özellikleri taşıdığınıza inanıyorsanız ve bu işi yapabileceğiniz konusunda kendinize güveniyorsanız ii ilanlarını inceleyin. Türkiye’nin her yerinde ve özellikle büyük şehirlerde çok sayıda anketör ilanı ile karşılaşabilirsiniz. Başvurunuzu yapın ve çalışmaya başlayın.

İnternetten anket doldurarak para kazanmak da mümkün. Küçük miktarlarda da olsa nakit akışı sağlayan bu yöntem hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Anketör Maaşları

Hem zihinsel hem de fiziksel olarak yorucu olan anketörlük bir o kadar da zordur. Anketör maaşları ise ortalama 800 TL’dir. Bu rakam işin zorluğuna ya da sizin kotanızı tamamlamadaki başarınıza göre değişebilir. Part time çalışma koşulları düşünüldüğünde fena bir rakam sayılmaz. Öte yandan ücretler genellikle haftalık olarak ödenmektedir. İşe başlamadan önce sözleşme şartlarını iyice incelemeyi unutmayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evinizi ya da Odanızı Kiralayarak Kazanın

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.