Örgü Oyuncak Pazarı Giderek Büyüyor

05.01.2018
1.355
Örgü Oyuncak Pazarı Giderek Büyüyor

Hiçbir ekonomik krizden etkilenmeyen ve sürekli büyüyen yegane sektörlerden olan oyuncak sektöründe gizli bire tehdit var. Kanserojen maddeler içeren boyalar ve plastiklerin kullanıldığı oyuncaklar nispeten ucuz olan fiyatlarıyla aileleri cezbediyor ancak tehlike gerçekten çok büyük. Bu tehlikenin farkında olan aileler ise ahşap ve örgü oyuncakları tercih etmeye çalışıyor.

Herhangi bir tehlikeli madde içermeyen örgü iplikleriyle hazırlanmış, birbirinden sevimli örgü oyuncaklar çocukların hayal gücünün gelişmesi için katkı sunarken, aynı zamanda tıpkı geçmişte olduğu gibi doğal oyuncaklarla oynamanın güvenini yaşatıyor. Zaman ve emek gerektiren bu işi hobi olarak yapan çok sayıda kişi var. Siz de bu kişilerden birisi iseniz örgü oyuncak satmak gelir elde etmenize yardımcı olabilir.

amigurumi

Örgü Oyuncak Satmak İstiyorum

Birbirinden sevimli bebekler ve hayvan figürleri yaratabileceğiniz bu işi yapabilmek için el sanatları konusunda kendinizi geliştirmiş olmanız gerekiyor. Ama hemen gözünüz korkmasın. Örgü örmeyi biraz olsun biliyorsanız, oyuncak örmek konusunda tek ihtiyacınız olan pratik yapmaktır. Bunun için internette bulabileceğiniz sayısız videodan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda “Amigurumi” olarak adlandırılan bir sanat olan örgü oyuncak yapımı için YouTube’da arama bölümüne “Amigurumi Lessons” yazarsanız bu işi nasıl yapacağınız, hangi teknikleri kullanabileceğiniz ve ne gibi malzemelere ihtiyaç duyacağınız hakkında binlerce faydalı içerik bulabilirsiniz. Başlangıçta videolardan öğrendiğiniz oyuncakları yapıp, sonrasında kendi tasarımlarınızı yaratabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Kahve İçerek Para Kazanmak

Amigurumi Teknikleri

Örgü oyuncak satmak istiyorum diyorsanız öncelikle ihtiyacınız olan bazı malzemeler var. Bu malzemeleri örgü ipi satan herhangi bir yerden temin edebilirsiniz. Tasarlayacağınız oyuncağa göre numarası değişmekle birlikte tığ satın almanız gerekiyor. Oyuncağın dokusunun nasıl olmasını istiyorsanız ona göre iplik seçimi yapmanız gerekiyor. Bundan sonrası ise teknik öğrenmek. Zincir, ilmek artırma, ilmek azaltma, sık iğne, ilmek ve atlama gibi kavramları iyi öğrenmelisiniz.

Öte yandan, oyuncağınızın gözleri için de malzemeler satın almalısınız. Bu tür tasarımlar için özel olarak geliştirilen vidalı gözleri, internette kolaylıkla bulabilirsiniz. Vidalı gözler yapışkanlı gözlere göre daha sağlam ve uzun ömürlü olacaktır. İsterseniz göz havası verebilecek düğmeleri dikerek de sonuç alabilirsiniz. Bunun yanında, burun ve kulak gibi kıvrımlı bölgeler için keçe kullanımı yaygındır. Tasarımınıza uygun keçeler, bazı aksesuarların dikilebilmesi için nakış ipliği ve oyuncakların içini doldurabilmek için elyaf diğer ihtiyaç duyacağınız malzemelerdir.

Örgü Oyuncak Satışı

Oldukça geniş bir pazara sahip olan örgü oyuncaklarınızı satmak kolaydır. İnternette kendi sanal mağazanızı açabileceğiniz gibi, alışveriş sitelerinde de hesap açabilirsiniz. Öte yandan yaşadığınız bölgedeki oyuncakçılar ile görüşerek, ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Örgü oyuncaklar değerlidir ve fiyatları 20 ila 100 TL arasında değişmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. aysel demirdaş dedi ki:

    bn nasil yapabili