2. El Eşya Satışı Yapmak

29.10.2017
1.647
2. El Eşya Satışı Yapmak

Para kazanmak modern insanın yaşamını sürdürebilmesi için yapması gerekenler arasında öncelikli olanlardan. Bu sebeple her geçen gün daha çok sayıda insan ek iş yapmak durumunda kalıyor. 2. el eşya satışı yapmak ise farklı ve etkili bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. Bizzat deneyip test ettiğim bu yöntemle sürekli değil ama kısa sürede nakit akışı elde etmek mümkün.

2.El Eşya Satmak

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da uzunca bir süredir çok yaygın olan 2. el eşya satmak ülkemizde yeni yeni popülerleşmeye başladı. Yurdum insanı kullanılmış eşyaları satın alma konusunda ikircikli davransa da bazı eşyaların satılma hızına şaşırmamak elde değil. Öyle ki son dönemde popülerleşen bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla verdiğim ilanın ardından odamı işgal eden devasa bir gardırop saatler içinde uçtu gitti. Bu gardırobu atmayı planlarken tam 800 TL gelir elde etmiş olmak son derece karlı bir işti.

2. el eşya satma

2. El Eşya Satışı Yapmak

2.el eşya satmak için çok sebebiniz olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. İddia ediyorum ki, bir gününüzü evinizdeki hiç kullanmadığınız ya da çok az kullandığınız eşyalarınıza ayırdığınız takdirde, bir oda dolusu eşya ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu eşyalar herhangi bir şey olabilir. Bizzat gardırobunu ve birkaç çift ayakkabısını satmış birisi olarak kitaptan, kanepeye, yorgandan beyaz eşyaya kadar aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı satılığa çıkarıp paraya çevirebilirsiniz. Atmayın, satın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Online Özel Ders Vermek

2. El Eşya Satma Siteleri

Evinizde artık kullanmadığınız eşyalarınızı satmaya karar verirseniz, 2.el eşya satma sitelerine kayıt olmanız gerekiyor. Ülkemizde bu alanda hizmet veren çok sayıda internet sitesi bulunmaktadır. Sahibinden.com en çok tanınanlardan birisidir. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz çeşitli uygulamalarda mevcut. Letgo bunlardan birisi ve hızlıca satışı gerçekleştirebiliyorsunuz.

2.el eşya İstanbul İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerimiz ile öğrenci sayısının yüksek olduğu illerde daha kolay satılmakta. Öte yandan kaliteli ve iyi durumda olan tüm ürünlerin alıcısı çok. Doğru fiyatlandırma ile ürünlerinizi çok kısa sürede elden çıkarabilir ve nakit para elde edebilirsiniz.

Siz de 2. el eşya satışı yapmak istiyorum diyorsanız evde kullanmadığınız ya da artık işe yaramayan eşyalarınızı ayırıp fotoğraflarını çekin. Benzer eşyaların fiyatlarını inceleyerek doğru fiyatı belirleyin. Ürününüz kısa süre içerisinde satılacaktır. Diğer bir alternatif ise eşyalarınızı ikinci el eşya pazarına götürüp satmaktır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternette Anket Doldurarak Para Kazanmak
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.