Oyuncak Dükkanı Açmak

31.12.2017
1.467
Oyuncak Dükkanı Açmak

Çocukların hayal dünyasının şekillenmesinde çok önemli bir rolü olan oyuncaklar aynı zamanda inanılmaz büyüklükte bir sektörü de temsil ediyor. Hiçbir ekonomik krizden etkilenmeyen nadir sektörlerden birisi olarak bilinen oyuncakcılık çok yüksek kar marjları ve kesintisiz müşteri potansiyeli ile sürekli gelişiyor. Oyuncak dükkanı açmak bu nedenle en karlı yatırım fırsatları arasında yer alıyor.

Günümüzde, çocuklara özel televizyon kanalları ve internetin de etkisiyle oyuncak sektörü çok daha büyük bir pazara dönüştü. Çocuk kanallarında sürekli yayımlanan reklamlar, video paylaşım siteleri ve sinema endüstrisinden beslenen oyuncak sektörü, her yaştan çocuğa binlerce farklı seçenek sunuyor. Oyuncak dükkanı açmak bu büyük pazardan pay almanızı sağlayacaktır.

oyuncak dükkanı açmak

Oyuncak Mağazası Açmak

Oyuncak Mağazası Açmak İstiyorum

Bu karlı dünyanın bir parçası olmak açacağınız dükkan hangi büyüklükte olursa olsun önemli miktarlarda yatırım yapmanızı gerektiriyor. Oyuncak mağazası açmak istiyorum diyorsanız öncelikle fiziksel mi ya da sanal mı bir mağaza açmak istediğinize karar verin. Eğer büyük bütçeleriniz yoksa belirli bir cinsiyet ya da yaş grubuna odaklanarak niş bir sanal mağaza açabilirsiniz. Bu sayede hem kira derdinden kurtulacak hem de daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşma fırsatını yakalamış olacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  El Yapımı Ürünler Kazandırıyor

Örnek verecek olursak, yalnızca 0-5 yaş arası kız çocuklarına hitap eden oyuncakları satmak ya da sadece bebek satışı yapmak, düşük bütçeli yatırımlar için iyi bir başlangıç modeli olabilir. Bu sayede iş hakkında tecrübe de edinebilir ve sonrasında alacağınız büyüme kararları için daha kararlı ve sağlam adımlar atabilirsiniz.

Fiziksel bir oyuncak mağazası açmak istiyorum diyorsanız yapacağınız çok daha fazla iş var. Franchising alabileceğiniz gibi kendi markanızı da yaratabilirsiniz. Ancak, hangisinde karar kılarsanız kılın yapacağınız yatırımın boyutu çok daha fazla olacaktır. Dükkan kirası ve tasarımı, çalışanların giderleri, farklı tedarikçilerle görüşüp mağazanın ürünlerle doldurulması yüksek maliyetlidir. Öte yandan operasyon, pazarlama, satın alma, envanter ve müşteri ilişkileri gibi çok sayıda konuda bilgili ve tecrübeli olmanız gerekiyor.

oyuncak mağazası

Oyuncak Dükkanı Açma Maliyeti

Her işte olduğu gibi oyuncak dükkanı açma maliyeti de yapmak istediğiniz iş modeline göre farklılık gösterir. Ancak, niş bir sanal bir mağaza açmak isteseniz bile minimum 20-30 bin liralık bir başlangıç maliyetine ihtiyaç duyacaksınız. Oyuncak seçimini yaparken çocukların ve ailelerin nelere ilgi gösterdiğini iyi belirlemeniz gerekiyor. Çocuklar genellikle televizyonda gördükleri oyuncaklar ile çizgi ve sinema filmlerindeki karakterlerle ilgili oyuncakları sever. Aileler ise eğitici ve zararsız oyuncaklara ilgi duyuyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sezonluk İş; Cankurtaran Olmak

Oyuncak dükkanı açmak size çok kazançlı bir dünyanın kapılarını açabilir. Ancak başarılı olmak için tecrübenin önemini göz ardı etmeyin. İyi bir planlama ile doğru stratejinin yanı sıra maddi güce, pazarlama becerisine ve online satış deneyimine ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Doğru adımları attığınız takdirde küçük ya da büyük ölçekli oyuncak işi size başarıyı getirecektir.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.