Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Balık ve Balıkçılık Üzerine İş Fikirleri

Hobi olarak balık avlamak isteyenler için ya da sektörde büyük düşünenler için balık ve balıkçılık sektöründe para kazanmanın yollarını sizler için derledik. Deniz canlıları yetiştirmek için devlet desteği alabileceğinizi bilmiyorsanız bunu da müjdelemek istedik.  Belli kurallar dahilinde ürettiğiniz deniz canlıları için size devlet destek sağlamaktadır. Balık üretim çiftlikleri kurarak veya balık yemi, araç gereçleri satarak da bu sektörde yer edinebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Türkiye etrafı denizlerle çevrili olan çok nadir ülkelerden birisidir. Bu noktadan hareketle su ürünleri yetiştiriciliği için mükemmel bir ortam sunar. Aklınıza gelebilecek bütün deniz canlıları ülkemizi çevreleyen denizlerde ve göllerde rahatlıkla yetiştirilir, avlanabilir.

Balıkçılık İş Fikirleri

Kültür balıkçılığından tutun da deniz balıkçılığına kadar her türlü su ürünleri avlamak pazarlamak işi bilenler için önemli bir fırsattır. Balık ve balıkçılıkla ilgili sektörlerden önemli çıkış noktaları olarak durmaktadır.

Örneğin balıkçı tekneleri imalatı pazarlaması yapılabilir, balıkçılık araç gereçleri satış mağazası açılabilir. Balıkçıların tuttuğu canlıların işlemek ve paketlemek için bir tesis kurulabilir. Çünkü balıkçılık yapan insanlar bütün işlemleri tek başlarına yapamazlar. Denizden tuttukları balıkların olduğu gibi tüketiciye ulaştıramazlar. Bu sebeple tuttukları balıkları satışa hazır hale getirmek için belli işlemler yapılması şarttır. Bu noktada balık işleme, paketleme ve  hazırlama tesisi kurulabilir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Adaçayı Satışı Yapmak

Balık restoranı işletmeciliği yapılabilir. Çünkü kırmızı etten bıkan,  sağlığını düşünen insanlar balık lokantalarına Akın etmeye başladı. Üstelik bu aralar oldukça kârlılık sunan işletmeler olarak dikkat çekmektedir. Anlaşabileceğiniz kanallar ile güzel bir balık restoranım açabilirsiniz.

Balık çiftliği işletmeciliği yaparak balık restoranları ile veya büyük marketlerde anlaşma yaparak ürettiğiniz balıkları doğrudan satış yapma imkanınız bulunmaktadır. Çok güzel para kazandıran sektör herkesin ilgisini çekmektedir.

Balık çiftliği kurmak isteyenler Türkiye’de en çok tercih edilen deniz canlılarını üretmesi gerekir. Bildiğiniz gibi levrek,  çipura şu an için ülkemizin damak tadına uygun lezzetler olarak piyasada yer edinmiştir. Fakat diğer canlılardan üreterek farklı kesimdeki beklentilere cevap vermeniz gerekir.

Balık ve balıkçılık üzerine iş kurmak isteyenler olmayanı, isteneni, bekleneni yapmak zorundadır. Önceden yapılmış olan işler fazla para kazandırmaz. Hiç kimsenin akıl edemediği sektörlere girmek oralardan,  para kazanmak gerekir.

Örneğin alabalık çiftlikleri oldukça fazladır. Siz de bu balık türünü yetiştirirseniz çok karlı bir yatırım veya işletme anlayışın olduğunu söylemek doğru olmaz. Alternatif deniz ve denizcilik fikirleri olarak sizlere şu önerilerde bulunabiliriz. Çocuklar için deniz ürünleri Denizcilik Kulübü açabilirsiniz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Kahvaltı Evi-Salonu Açmak İşletmek

Balıkçılık üzerine bir web sitesi gelir elde edebilirsiniz. Su ürünleri üzerinde yoğunlaşarak YouTube kanalı vasıtasıyla gelir elde edebilirsiniz. Burada balık üzerine her türlü konuyu işleyebilirsiniz.

Örneğin avcılık,  balık pişirme tarifleri, veya diğer ilgi çeken deniz canlıları hakkında paylaşım yapabilirsiniz. Balık yemi, deniz canlıları için malzemeler satış yapan dükkanlar açabilirsiniz.

Balık ve balıkçılık üzerine iş fikirlerinden en çok denenen ve geliri yüksek olan işletmecilik ise akvaryum satışı ve akvaryum balıkları üretimi olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Hayvancılık Üzerine İş Fikirleri başlıklı makalemizde balık yetiştiriciliği, hayvan yetiştiriciliği iş fikirleri ve Yem solucanı üretmek hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?