Popüler İş Fikirleri

08.09.2019
501
Popüler İş Fikirleri

İhtiyaçlar çeşitlendikçe buna cevap vermek için hareket eden işletmeler, fabrikalar ve hizmetler de değişiyor. Bu hareketlilik paralelinde ister istemez en karlı iş fikirleri devreye sokulmak için girişimciler araştırmalar yapıyor. Popüler iş fikirleri etüt edilerek artıları eksileri hesaplanıyor. Karlı olan yeni iş fikirleri için nerelerde yatırım yapılması uygun olur, çalışmalar yürütülüyor. Hızlı para kazanma teknikleri denenmelidir. Sosyal medya uzmanlığı ilk sırada yer almaktadır.

Sizler de iş kurma düşüncesinde olan girişimciler arasında iseniz, derlediğimiz kazançlı, yeni, çok tutulan, gelir potansiyeli olan fikirleri öğrenip hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen birkaç örnek ile başlayalım.

Mobil oto yıkama işi

Mobil oto yıkama fikri gözden geçirilmeli, mantıklı olduğunu düşünenler Az sermaye ile kolay para kazanmanın yolunu bulmalıdır.

Dondurma dükkanı açmak

Dondurma dükkanı işletmek bir başka iş fikri olarak değerlendirilecek düşünceler arasında yer alabilir. Küresel ısınma sebebiyle havalar iyice ısınıyor. Kış mevsiminde bile kar yağmıyor. İnsanlar serinlemek için çareler arıyor. Bu bağlamda dondurma dükkanı açmanın iyi bir yatırım olacağı bazı yatırımcılar için fena bir fikir olmayabilir.

İşyeri emlakçılığı yapmak

Çok sık el değiştiren işyerlerinin takibini yapıp yeni müşteriler bulmak ve burayı devren kiraya vermek güzel bir yatırım olmaz mı? Üstelik hiçbir sermaye gerekmiyor. Bir tane ofis sizin her işinize yetecektir. Emlak danışmanlığı son yılların hiç bir zahmet harcamadan para kazandıran yöntemlerinden birisi olarak öne çıkmaktadır. Sadece dükkan değil beraberinde daire, işyeri, ofis, arsa, tarla, otomobil ile de çeşitlendirilebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeni İş Kurma Kılavuzu
fikir
Popüler İş Fikirleri

Mobil reklamcılık

Çok fazla akla gelmeyen, lakin zekice iş fikirleri arasında yer alan mobil reklamcılık diğer alternatifler arasında yer almaktadır. Her ne kadar reklamcılık sanal ortama taşınmış olsa da bazı firmalar araçlar üzerine reklam vermeyi tercih etmektedir. Bu kazanç fikri sürekli araç üzerinde dolaşanlara daha uygun bir getiri kapısı olabilir.

Otomat işi yapmak

Susadığınızda, canınız bir çay, kahve, kola, meyve suyu… her neyse otomat makinalar vasıtası ile anında ihtiyaca cevap vermektedir. Çok fazla tutulmasa da insanların yoğun olarak ciddi ve uzun süre kaldığı kurs, seminer, okul yanı, park yeri gibi alanlarda otomat makine ile içecek satışından gelir elde etme fikri de çok rağbet görmektedir.

Dünya piyasasının canlanması amacıyla farklı alternatifler düşünülmektedir. Elbette bunun için yeni iş fikirleri ortaya atan firmalar ya da kişilerin söylemleri ve eylemleri etkili olacaktır. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi günümüzde de farklı düşünmek, farklı iş ve eylem gerçekleştiren kişiler, firmalar her zaman para kazanma da öncelikli olmuşlardır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Bebek Battaniyesi Yaparak Para Kazanmak

Günümüzün insanı artık farklı düşünmek ve farklı sonuçlar almak amacıyla ilginç iş fikirlerine ihtiyaç duymaktadır. Bir zamanlar aklımızdan bile getiremediğimiz yenilikler insanların farklı sonuçlar elde etmesi neticesinde farklı fikirler arasından çıkmıştır. Sizler de kitap okurken, problem çözerken farklı sonuçlar elde etmek için kimsenin düşünmediği konularda kafa yormanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Dünyada yeni icatlar, buluşlar hayatı kolaylaştıran her türlü çalışma diğer insanlardan farklı düşünen yeni iş fikirleri sayesinde ortaya çıkmıştır. Uçağın bir konferans salonu gibi gökyüzünde uçarak insanlara hizmet etmesi, hızlı trenlerin uçakla yarışması, en basit elimizde bir türlü bırakmadığınız akıllı cihazların hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi farklı düşünceler neticesinde kullanıma girmiştir.

Diğer insanlardan farklı olmak için bazı nüans farkları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi sıradan olmamak. Yani herkesin düşündüğü ya da düşüneceğim basit şeyleri düşünmemek Peki ne yapmak lazım? Zor bulmacalar çözmek, dünya ile ilgili hayatı kolaylaştırılması ile ilgili farklı kaynaklardan araştırma yapmak gerektiğini söyleyebiliriz. Yeni bir cihaz tasarlama gücünüz yoksa o zaman sizin yeni iş idesi ile ilgili fazla zaman ayırmanız da gerek yok. Çünkü bu konuda biraz zeka, birikim, farklı sonuçları analiz etme gibi yeteneklerin insanda olması şarttır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  2021'de En İyi İş Fikirleri
İlginç iş fikirleri

En iyi sonucu elde etmek için araştırmalara devam etmelidir. Basit düzenekler sayesinde hayatın kolaylaştırdığını bunu da yine farklı düşünceler üzerinde kafa yoran insanların ortaya çıkardığını hatırlatmak isteriz. Özellikle gençler bilimsel ağırlıklı kitaplar okumalı, yayınları takip etmelidir. Yaptıkları çalışmaların sonucunu almak için aceleci olmamalı.

Önemli firmalar veya şirketler bu konuda çalışmalar yapan, kafa yoran yeni iş fikirleri üzerine araştırmalar yapan, fikir yürüten kişilere değer vermektedir. Bu insanlar firmaların insan kaynakları birimi tarafından değerlendirmek amacıyla kendi bünyelerine dahil edilmektedir. Popüler ve karlı iş fikirleri arasında üniforma satışları, eşek sütü çiftliği kurmak, bardakta mısır satışı yapmak, çiğ köfte dükkanı açmak, sosyal medya uzmanlığı yapmak gibi fikirler de değerlendirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.