İş İmkanı En Çok Olan Meslekler

12.11.2017
2.614
İş İmkanı En Çok Olan Meslekler

Hayatımızın uzunca bir dönemini çalışarak geçirmek zorundayız. Bu sebeple yıllarımızı ayıracağımız bu iş severek ve isteyerek yapabileceğimiz bir iş olmalı. Ancak, yüksek gelir elde edebilme ve iş bulma kaygısı çok sayıda kişiyi iş imkanı en çok olan mesleklere yönelmek zorunda bırakıyor.

İdeallerimizin peşinden koşmak elbette çok önemli. Ancak tüm yaşamımızın standartlarını belirleyecek olan mesleğimizi seçerken belirleyici olan tek şey ne yazık ki ne istediğimiz değil. Seçtiğimizin mesleğin bize nasıl bir statü ve statü kazandıracağının yanı sıra iş olanaklarının ne kadar çok olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Bu sebeple iş imkanı en çok olan meslekler her zaman daha çok talep görmüştür.

İş İmkanı En Yüksek Bölümler

Genellikle üniversite öğrencilerinin vermek zorunda olduğu hangi bölümü okuyacağına dair karar, yaşam boyunca verilen en önemli kararlardandır. Bu sebeple çok iyi düşünmek ve isteklerimizle örtüşen ancak aynı zamanda yaşam standartlarımızı yükseltecek bir bölüm seçmek mantıklı olacaktır. Dolayısıyla iş imkanı en yüksek bölümler arasından tercihte bulunmak en ideal karar olacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  10 TL ile Çok Şey Yapılır

Zaten her daim iş bulma olasılığı yüksek olan meslekler var. Sağlık sektöründe hizmet edecek nitelikli personel buna iyi bir örnektir. Gerek kamu görevinde gerekse de özel sektörde doktorlar ya da hemşireler için iş imkanı boldur. Ya da endüstri mühendisi ya da elektrik elektronik mühendisi olduğunuzda daha kolay iş bulabilirsiniz. Ancak daha az tanınan ve iş imkanı iyi olan bölümler bölüm var. İşte bunlardan bazıları:

İnternet ve Bilgisayar Tabanlı Meslekler

İnternetten para kazanma son dönemde en çok tercih edilen yöntemler arasında ve doğru stratejileriniz ve iyi bir fikriniz varsa zengin olabilirsiniz. Hem de pasif gelir elde ederek. Yazılım mühendisliği, bilgisayar programcılığı, sosyal medya uzmanlığı ve içerik editörlüğü gibi çok talep gören ve geleceğin meslekleri olarak da anılan bu seçeneklere ait bölümleri mutlaka değerlendirin.

internetten para kazanma

İnternetten Para Kazanma

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

İnsanların yaşam süreleri uzadıkça ve sağlıklı yaşam felsefesi yaygınlaştıkça fizik tedavi ve rehabilitasyon personeline olan ihtiyaçta artıyor. İş imkanı en yüksek bölümler arasında yer alan fizik tedavi ve rahabilitasyon hem prestijli hem de yüksek gelir kazandıran bir bölümdür.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Nasıl Para Kazanabilirim? İşte 10 Etkili Yöntem

Sivil Havacılık ve Uçak Bakımı

Liseden itibaren eğitimini almaya başlayabileceğiniz bu bölümde seçebileceğiniz çok sayıda uzmanlık alanı mevcuttur. Sürekli büyüyen ve gelişen sivil havacılık sektöründe büyük bir istihdam potansiyeli mevcuttur ve ilgili liselerden mezun olduktan sonra dahi iş bulmanız kolaydır. Ancak yüksek öğrenim de aldığınız takdirde hem daha yüksek pozisyonlarda görev alırsınız hem de geliriniz yüksek olur.

Gıda Mühendisliği

Genellikle otellerde, yemekhanelerde, gıda ürünleri üretilen fabrikalarda ve yemek üretim tesislerinde istihdam edilen gıda mühendisleri, gıda ürünlerinin üretimin ilk anından, paketlenerek nakledilmesine kadar geçen tüm süreci düzenler ve yönetir. Gıda sektöründe gıda mühendislerine duyulan ihtiyaç çığ gibi büyümektedir ve bu sebeple iş bulma imkanı en yüksek bölümler arasındadır.

Diş Protez Bölümü

Çok yüksek puanlar gerektirmeyen bu iş, size kolay iş bulma ve iyi bir gelir elde etme fırsatı sunacaktır. Protezlerin üretiminden sorumlu olacağınız bu meslek ile diş hastanelerinde, protez merkezlerinde ve hastanelerde olmak üzere hem kamu kuruluşlarında hem de özel sektörde iş bulabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Devlet Destekli Tarım Kredisinin Ayrıntıları

Gemi İnşaatı Bölümü

Çok rahat bir çalışma ortamı sunmasa da iş imkanı iyi olan bölümlerden birisi de gemi inşaatı bölümüdür. Tersanelerde çalışan meslek sahipleri dolgun maaşlarla çalışır. Ancak tersane de çalışma koşullarının ağır ve yorucu olduğunu belirtmek gerekiyor.

yolcu gemisinde çalışmak

Gemi İnşaatı Bölümü

Çocuk Gelişimi Bölümü

Anaokullarında ve çeşitli devlet kurumlarında iş bulma olasılığı çok yüksek olan çocuk gelişimi bölümü mezunları çok yüksek rakamlar kazanamaz ancak çocuklarla geçirecekleri eğlenceli saatler ve hemen çalışmaya başlayabilme imkanı bölümü cazip kılıyor.

Optisyenlik

Çok yüksek puan gerektirmeyen ve 2 yıllık bir bölüm olan optisyenlik en çok başvurulan bölümlerden birisidir. Göz doktorlarının belirlediği değerlerde ve müşterilerin talepleri doğrultusunda gözlük hazırlayan optisyenler mağazalarının konumuna göre büyük miktarlarda para kazanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği başlıklı makalemizde Acil Bakım ve Ambulans Programı ve Acil Bakım ve Ambulans Teknikeri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.