Yazın Para Kazanma Yolları

29.05.2018
1.080
Yazın Para Kazanma Yolları

Pek çoğumuz için yaz mevsimi tatil, dinlenme ve yeni yerler keşfetme anlamına gelse de bazıları için durum farklı. Yazın para kazanmak zorunda olanları unutmamak gerekiyor. Yazın yapılabilecek işler sayesinde cebini dolduran çok sayıda kişi var. Özellikle öğrenciler boş geçen 3 ayı verimli bir şekilde değerlendirerek para kazanabilir. Herkes denize girip köşe bucak gezerken çalışma fikri kulağa hoş gelmeyebilir ancak para kazanmak zorunda olanlar ya da daha fazlasını isteyenler için yaz mevsimi eşsiz fırsatlar sunuyor.

Yazın yapılabilecek işler arasında çok farklı seçenekler var. Bunlardan bazıları uzmanlık ve beceri gerektirirken bazıları için herhangi bir vasfınızın olmasına bile gerek yok. Şimdi yazın para kazanma yollarının en iyilerine daha yakından bakalım:

Turizm Sektöründe Çalışmak

tatil

Belki de en çok başvurulan iş seçeneklerinden birisidir. Her yıl milyonlarca kişinin akın ettiği tatil yörelerinde ülkemizin dört bir yanından genç turizm hizmetinin bir parçası olur. Batı ve güney bölgelerinde bulunan tatil yörelerindeki otellerde çalışmak için iş başvurusunda bulunarak sektöre adımınızı atabilirsiniz. Asgari ücret ve bahşiş gelirleri ile para kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çalışıp Para Kazanmanın Avantajları

Takı Tasarımcılığı

takı tasarımcılığı

Özellikler turizm bölgelerinin simgelerinden birisidir takılar. Hobi mağazalarından ya da internetten alacağınız malzemelerle takı tasarlayıp açacağınız tezgahta satabilirsiniz. Hafife almayın bu işte çok para var. Elbette yaratıcı ve el becerisi gelişmiş birisi olmanız gerekiyor.

Cankurtaranlık Yapmak

cankurtaran

İyi bir yüzücüyseniz kısa süren bir eğitimin ardından sertifikanızı alarak cankurtaranlık yapmaya başlayabilirsiniz. Birçok özel plaj işletmesi ve otel cankurtaran istihdam ediyor. Kazancı çok fazla olmasa da bize göre oldukça keyifli ve anlamlı bir iş. Yazın para kazanma yolları arasında önemli bir konumda.

Rehberlik Yapmak

rehber

Yazın para kazanmak isteyenler için belki de en kazançlı seçenektir rehberlik yapmak. Bir yabancı dile hakimseniz ne yapıp edip Turizm Bakanlığı onaylı bir rehberlik belgesi alın. Bu belge adeta altın bileziktir. Tur şirketleri yabancı müşterilerin otele transferi, otel ve şehir hakkında bilgi alması ve gerektiğinde destek sunmak için rehberlerden yardım alır. Yabancı turistlerin çok önem verdiği rehberler için tur şirketleri ciddi miktarlarda ücret ödemekten çekinmez.

Müzik Yapın

müzik

Yaz işlerinin genellikle turizmle alakalı seçeneklerden oluşması tesadüf değil. Ülkemiz bir turizm cenneti ve yazın yapılabilecek sezonluk işler arasında turizm sektörü başı çekiyor. Müzik yapmak sadece yaza özgü bir meslek değil elbette. Ancak yazı para kazarak geçirmek isteyen öğrenciler için iyi bir fırsat. Turistik mekanlarda hem müzik yapıp ruhunuzu arındırabilir hem de para kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Evcil Hayvan Bakıcılığı

evcil hayvan bakmak

Tatilcilerin en büyük kabusu evcil hayvanlarını geride bırakmak zorunda kalmalarıdır. Çünkü birçok otel evcil hayvan kabul etmez. Bu durumda tatile çıkmak isteyenler için yalnızca hayvan otelleri ya da bakıcı alternatifleri kalır. İşte size bir yaz işlerinden birisi daha. İnternette hayvanına bakıcı arayan kişilerle iletişime geçip tüylü dostlarımızın bakımını üstlenebilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı

evde bebek bakımı yapmak

Kreşler kapanınca çalışan ebeveynler için çocuklarını güvenilir birine emanet etmek en önemli önceliktir. Bu sebeple yaz döneminde çocuk bakıcılığı yapmak önemli bir alternatiftir. Bu noktada çevrenizden size referans olmalarını istemelisiniz. Onları bu işi yapmak istediğiniz konusunda bilgilendirin ve bu konuda size destek olmalarını isteyin.

Serin İçecekler Satın

limonata

Yaz sıcağında biraz olsun ferahlamanın en kolay yollarından birisi serin içecekleridir. Sıcaktan bulanan hiç kimse soğuk bir limonataya ya da buz gibi suya hayır demez. Sizin için yorucu bir iş olsa da kazancı da bir o kadar yüksektir. Satın alacağınız içecekleri yüksek kar oranıyla satabilir ya da evde hazırlayacağınız limonata ya da meyve kokteyllerini pazarlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Meraklısına Ek Kazanç Alternatifleri

Yazın yapılabilecek işler ya da başka bir deyişle yaz işleri zamanını verimli kullanmak isteyenler için eşsiz fırsatlar sunuyor. Elbette bu işler buradakilerle sınırlı değil. Kendi becerileriniz ve ilgi alanlarınıza en uygun işi seçerek yazın para kazanmak mümkün. Yazın para kazanma yolları ile siz de kazanın.

Bir önceki yazımız olan Vlogger Ol, İzlendikçe Para Kazan! başlıklı makalemizde İyi bir vlogger olmak, Nasıl Vlogger Olunur? ve Vlog anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.