Her İşi Yaparım, Yeter ki İş Olsun

31.03.2018
842
Her İşi Yaparım, Yeter ki İş Olsun

İşsizliğin dağ gibi büyüdüğü bu çağda akla hayale gelmedik yeni meslekler de türedi. ‘Ne iş olsa yaparım, yeter ki iş olsun, her iş bana uygundur.’ anlayışında iseniz derlediğimiz enteresan işlerden seçme hakkına sahipsiniz.

Sahte iş adamları özel görevler için misyon üstlenmektedir. Havaalanlarında kuş kovalayıcı olmaya ne dersiniz? Çöp polisi olmak yine bir başka alternatif. Herhangi bir kuyrukta sıra bekleyici veya taksi çevirici görevi üstlenebilirsiniz. Denize düşen eşyaları bulma görevlisi size uyar mı? Elektroşok yapan biri veya düğünlerde gelin adayına profesyonel nedime işine ne dersiniz? ‘Ne iş olsa yaparım, bana her iş uyar, yeter ki para kazandıran iş olsun!’ dediğinizi tahmin ediyoruz. Niyet yazıcı diye bir meslek ilginizi çeker mi?

Avrupa’dan ülkemize ithal edilen ölülerin arkasından profesyonel yas tutucu arayanlar olabilir. Bunu da değerlendirelim. Doktorlar tarafından şiddetle tavsiye edilen devekuşu eti sizlerin sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir. Yeni bir meslek devekuşu bakıcısı arayanlarla iletişim kurabilirsiniz. Yiyecek içecek stilist yeni enteresan ve çok aranan işler arasına girmeye aday gibi görünüyor. Peki hoşunuza gitmeyecek bir meslek diyebileceğiniz köpek yada kedi maması tadıcısı olabilirsiniz. Damak zevkine güvenenler üretici firmaların kendilerine iyi para kazandıracağını bilmelidir.

heris

Her İşi Yaparım

Hiç duymamış olabileceğiniz bir iş, yani yani sakız ayarını yapmak, tadına bakmak. İşte sizin çok seveceğiniz bir kolay meslek, profesyonel uykuculuk yapmak. Yatak üretici firmaların yeni çıkaracağı ürünleri denemek için aradığı profesyonel uykucu size uyabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  En Çok Kazandıran Ek İşler

‘Ne iş olursa yaparım hangi iş olursa olsun hemen koşarım. Yeter ki para kazanmam için aracı olsun’ düşüncesindeki insanlara pek de alışık olmadığımız alternatifler sunduk. Size uygun olan yapabileceğinizi düşündüklerinizi araştırmaya başlayın. İllaki birisi sizi keşfedecek. Bu yeni mesleklerde değerlendirecektir.

Meslekler sürekli güncelleniyor. Klasik çalışma anlayışı da değişiyor. Makinelerin hayatımıza girmesi ile bazı işler güncelliğini kaybediyor. Otomatikman farklı yeni iş bulma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Örneğin güvenlik görevlisi dediğiniz polis, jandarma çağa ayak uyduruyor. Bildiğiniz gibi özel güvenlik firmaları her geçen gün artıyor. Dolayısıyla görev anlayışı da değişiyor.

Çöp polisi 

Çöp polisi adını verdiğimiz yeni meslekte çöpte bulunabilecek deliller araştırabiliyor. Bunun için özel yetiştirilmiş insanlara ihtiyaç olabilir.

Kuş kovalayıcı

Havaalanlarında uçakların rahat iniş kalkışını sağlamak için kuş kovalayıcı insanlar bu görevi üstleniyor. Size de bu iş verildiği takdirde sadece kuş kovalama işinden para kazanırsınız.

Sahte iş adamı

Sahte iş adamı rolünü üstlenirseniz küçük orta ölçekli işletmelerde ilerlemek için önemli toplantılara eleman olarak gönderilirsiniz. Burada edindiğiniz bilgileri sizi gönderen firmaya iletirseniz. Böylece bilgilendirme karşılığında gelir elde edersiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Bebek Ürünleri Hazırlamak

Sıra bekleyici

Sıra bekleme çağımızın en sıkıcı durumları arasında yer alır. Nereye giderseniz sıra fişi almak zorundasınız ve uzun kuyruklarda zaman geçiriyorsunuz. Bu durumu avantaja dönüştürmek isteyenler uzun kuyruklar oluşan sıralarda  ara sıra fişi alıp bunu acelesi olanlara belli ücret karşılığında satabilir. Çok da eğlenceli sosyal bir ek iş olarak dikkat çekici değil mi?

Taksi çevirici

Büyük şehirlerin hengamesi içinde acele taksi ihtiyacı olanlara büyük caddelerde taksi çevirme işi sayesinde gelirinizi elde edebilirsiniz.

Su altı arayıcısı

Deniz, ırmak, göl gibi büyük su kütlelerine içine düşen bisiklet ya da başka değerli eşyaları bulunması için profesyonel bir arayıcı görevi alabilirsiniz. Bu iş için yüzme ve dalgıç eğitimi olanlar tercih edilecektir.

Profesyonel nedimelik

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de düğünlerde yapılan işlemler belli bir organizasyon ile gerçekleşiyor. Aklına gelecek her türlü nikah şekeri, kına, araba, fotoğraf ve nedime işleri yapılmaktadır. Genç kızlar profesyonel nedime olarak düğünlerde önemli gelir elde ediyor. Düğün organizasyon firmalarına bu işi seve seve yapabileceğinizi söyleyin. Sizin de nedime olarak düğünlere göndersinler. Hem oynayın hem para kazanın.

Niyet yazıcı

Niyet yazıcı mesleği de yeniden canlandı diyebiliriz. Geçmiş zamanlarda Türk filmlerinde gördüğümüz niyet okuyucu tavşanların yerine niyet okuyucu insanlar çoğaldı.

Yas tutucular

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kahvaltı Evi Salonu Açmak İşletmek

Batıdan ülkemize geçen yeni bir adet profesyonel yas tutucular düğünlerde kalabalık olması ve ölen kişinin arkasından ağlaması için profesyonel yaz tutucular devreye giriyor. Düğünde hiç kimse bu ağlayan kişilerin kim olduğunu bilmiyor, sadece kalabalık yapmak ve göz boyamak görevi yapan yaz tutucular ölüm başı tarife ile para kazanıyor.

Yiyecek içecek stilisti

Lüks lokantalar müşterilerine mükemmel lezzetler sunmak için çaba harcar. Ortaya konulan emek sonunda yapılan yemeklerin sunumu da çok önemlidir. Bu sebeple hem hem de müşteri önüne sunulacak yiyeceklerin stilist tarafından dizayn edilmesi önemli bir kazanımdır.

“Ne iş olsa yaparım, her işi değerlendirmek istiyorum, yeter ki iş olsun çalışmak istiyorum” anlayışında olan insanlara güzel bir arajman yaptık. Seçin, beğenin. Size uygun olanları hayata geçirin.

Yukarıdaki örneklerde gördüğünüz gibi herkesin yapabileceği kolay işler değil. Biraz profesyonellik gerektiriyor. Neticesinde gelirinin de yüksek olduğu çok net belli oluyor. Okuyuculardan bazıları “ne kadar tuhaf bu işler, gerçekten yapılabilir mi” diye düşünceye kapılabilir, lakin yakın gelecekte şaşırıp kaldığınız bu mesleklerden birisine belki kendinizde başvuru yapacaksınız. Hayat bu bilinmez, ne getireceği ne götüreceği önceden tahmin edilemez.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.