Evde Tarhana Yapmak

16.12.2017
2.740
Evde Tarhana Yapmak

Özellikle kış aylarında sofraların vazgeçilmezi konumundaki tarhana, atalarımızdan bize miras kalan yöntemlerle hazırlanan son derece besleyici ve lezzetli bir çorbadır. Lezzetli olduğu kadar şifa kaynağı da olan tarhana çorbası yapılan kış hazırlıkları arasındadır ve hazırlanması aslında çok da zor değildir. Evde tarhana yapmak ev hanımları için önemli bir ek gelir kaynağı olabilir.

Ev Tarhanası Yapıp Satmak

Anadolu topraklarının simgesel öğeleri arasında yer ana ve bu coğrafyanın her köşesinde küçük farklılıklarla hazırlanan tarhana geçmişte her evde mutlaka olması gereken bir gıdaydı. Soğuk kış akşamlarında hatta kahvaltılarda sofraları zenginleştiren ve içimizi ısıran tarhana da tüketen toplum olma kararlılığımıza yenik düştü diyebiliriz. Artık fabrikalarda işlem görerek paketlenen tarhana çorbası doğal ve lezzetli olmaktan çok uzak.

tarhana çorbası

Ev Tarhanası Satmak

Doğal beslenme konusunda hassas olanlar ve tarhanadan vazgeçemeyenler ise ya tarhanasını kendisi yapıyor ya da evde yapılmış olanı arıyor. Bu sebeple ev tarhanası yapıp satmak karlı bir kazanç fırsatı olabilir. Eğer, tarhana yapmayı biliyorsanız ve para kazanmak için çok daha iyi bir fikriniz yoksa bu işi yapabilirsiniz. Pazar yerlerinden şarküterilere, restoranlardan organik ürün satan mağazalara kadar çok geniş bir müşteri potansiyeli karşınızda duruyor. Öte yandan internette açacağınız bir sanal mağaza ile çok daha geniş kitlelere ulaşabilir ve ülkenin her noktasına ürün gönderebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Eşarp Katlama İşi

Tarhana Satmak İstiyorum

Daha önce de belirttiğimiz gibi tarhananın içine giren malzemeler aşağı yukarı aynı olsa da lezzet farklılıkları olabilir. Bu sebeple herkesin damak tadına uyabilecek ideal lezzeti yakalamaya çalışın. Başlangıçta yaşadığınız bölgede insanların alışkın olduğu lezzeti ortaya çıkarmak akıllıca olacaktır.

Tarhana satmak istiyorum diyorsanız öncelikle bu konuda yetenekli olduğunuzdan emin olmalısınız ve geleneksel yöntemleri kullanarak büyük miktarlarda üretebilmelisiniz. Öte yandan tarhananın kurutulma aşamasında serme işlemi için yeterli büyüklükte alana ihtiyacınız var. Sıcak yaz aylarında bu alan evinizin herhangi bir odası da olabilir.

Ürününüzün doğallığını ve organikliğini ön plana çıkaran bir pazarlama stratejisi geliştirin. Hazırladığınız tarhanayı kavanozlarda ya da bez poşetlerde satabilirsiniz. Büyük şehirlerdeki tarhana satan ve özel müşterilerinden bir yıl öncesinden sipariş alan çok sayıda ev hanımı var. Evde tarhana yapmak sizin için de aile bütçesine katkı sunma fırsatı olabilir.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Şeker Yaparak Para Kazanmak
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.