Kitap Ayracı Yapıp Satmak

10.11.2017
3.107
Kitap Ayracı Yapıp Satmak

Her ne kadar son dönemde e-kitap pazarı büyüse de kitap tutkunu olan kişilerin ezici bir çoğunluğu hala o büyüleyici dünyaya dalmak için kitabın kokusunu duymayı ve dokusunu hissetmeyi tercih ediyor. Bu sebeple basılı kitaplar sonsuza dek kitap kurtlarının ellerinde olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kitaplara eşlik eden ve çok işe yarayan diğer bir eşya ise kitap ayraçları. Neredeyse her çeşit malzemeden üretilebilen ayraçlar çok satılan ve hazırlaması kolay ürünlerdir. Dolayısıyla el becerisi olan ve yaratıcı tasarımlar ortaya çıkarabilen kişiler için kitap ayracı yapıp satmak çok iyi bir ek iş fırsatıdır.

Kitap Ayracı Nasıl Yapılır

Geçmişte kitap sayfalarının uç kısımlarını kıvırmak, en son hangi sayfaya okuduğumuzu hatırlamanın yegane yoluydu. Ancak kitap ayraçları hayatımıza girdiğinden beri bu tarihe karıştı. Okuyucular onlarca ayraç tasarımı arasından kendi tarzlarını en iyi ifade eden ayracı tercih ediyor. Kitap ayracı yaparak para kazanmak bu açıdan bakıldığında oldukça mantıklı bir tercih gibi görünüyor.Peki kitap ayracı nasıl yapılır?

kitap ayracı yapıp satmak

Kitap Ayracı Yapıp Satmak

Ayraçlar; karton, bez, keçe, eva, plastik, silikon ve ahşap gibi çok sayıda malzemeden üretilebilir. Ayraç, sayfalar arasında çok boşluk bırakacak kadar kalın olmamalıdır. Şekil olarak birbirine zaten çok benzeyen kitap ayraçlarını birbirinden farklı kılan nokta tasarımlardır. Tasarım üzerine odaklanın ve insanların dikkatini ilgisini çekebilecek, farklı yaşam tarzlarına ve farklı hedef kitleleri ulaşabileceğiniz ayraçlar hazırlayın. Tek bir tasarımla tatmin edici miktarlarda para kazanabilmeniz çok zordur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternette Anket Doldurarak Para Kazanmak

Kitap Ayracı Satışı

Hazırladığınız kitap araçlarını satmanın en etkili yolu dijital pazarlamadır. Açacağınız bir sanal mağaza ile çok sayıda müşteriye ulaşabilirsiniz. Ancak bu işten gerçek anlamda para kazanabilmek için kitap evleri ile birlikte çalışmanız gerekiyor. Kitap evlerinin reyonlarına giriş yapabilirseniz akıl almaz miktarlarda para kazanmanız mümkün. Ancak kitap ayracı yaparak para kazanmak o kadar da kolay değil. Bunu başarabilmek ortaya çıkardığınız ürünlerin kalitesi ve ne kadar etkileyici olduğu ile ilgilidir. Ürünleriniz kitap evlerinde satılabileceği gibi satılan kitaplarla birlikte promosyon olarak da dağıtılabilir. Ancak siz her durumda kazanırsınız. Çeşitli kitap evlerine örnek ürünlerinizle başvurarak şansınızı deneyebilirsiniz.

İnsanlar çeşitli şekillerde mesaj vermeyi sever. Kitap ayraçları da artık kendini ifade etmenin bir yolu olarak görülüyor. Bu doğrultuda tasarımlar yapmaya gayret edin. Tüm bunların üstesinden gelebileceğinize inanıyorsanız kitap ayracı yapıp satmak kazançlı ve keyifli bir ek iş yöntemi olarak tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  2. El Eşya Satışı Yapmak
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.