Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

04.01.2018
1.447
Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak denildiğinde ilk akla gelen yöntemlerden birisidir blog açmak. Bazı konularda teknik bilgiler gerektirse de hemen herkesin üstesinden gelebileceği bu yöntemde en önemli olan nokta blog içeriğinin doğru seçilmesidir. En çok ziyaretçi alabileceğiniz konulara yöneldiğiniz takdirde kayda değer bir trafik oluşturabilirsiniz ve reklam gelirlerinden ciddi paralar kazanabilirsiniz. Blog açarak nasıl para kazanılır yazımızın devamında.

Bloggerlar Nasıl Para Kazanır?

Daraltılmış alanlarda içerik üreten bloggerlar daha başarılı oluyor. Buna niş internet sitesi açmak deniyor. Örneğin, yemek tarifi bloğu açmak istiyorsunuz. Eğer niş bir blog olsun istiyorsanız yalnızca balık tarifi hatta belirli bir balık grubuna ait tarifleri verirsiniz. Niş bir blog işinizi kolaylaştıracaktır. Daha dar bir kitleye hitap etse de daha nitelikli ziyaretçileriniz olacaktır.

internetten para kazanma yolları

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Peki, bloggerlar nasıl para kazanır? Bunu birkaç farklı şekilde yapabilirler ancak öncelikli hedef reklam gelirleridir. Google Adsense yayıncısı olarak her ay ciddi ödemeler alabilirsiniz. Öte yandan özellikle niş blog sahipleri affiliate marketing yani satış ortaklığı sistemi ile büyük miktarlarda kazanç elde edebiliyor. Nitelikli ziyaretçilerinizin olması bu anlamda çok önemli.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler

Yalnızca, şehrinizde bulunan spor olanakları, salonlar ve spor eğitim merkezleri ile ilgili bir blog hazırladığınızı varsayalım. Kaliteli ve güncel içeriklerle zenginleştireceğiniz bu blog birkaç ay içerisinde ziyaretçi çekmeye başlayacaktır. Ancak her gün kararlı ve azimli bir şekilde ilgi çekici içerikler eklemeyi sürdürmelisiniz. Günlük ziyaretçi trafiğiniz tatmin edici bir noktaya ulaştığında Adsense reklamları almaya başlayabilirsiniz. Bu sürenin 1-3 ay devam edebileceğini belirtelim.

Sonrasında satış ortaklığı için başvuru yapabileceğiniz sitelere üye olarak, blog konunuzla alakalı ürünleri seçerek ortaklık başlatabilirsiniz. Bu ürünlere ait tanıtım yazıları hazırlayıp sitenizde yayımlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Blog içeriği ile bağlantılı olan ürünler (spor kıyafetler, ayakkabılar ya da spor aletleri gibi) sizin sitenizdeki linkten verilen bağlantı ile satıldığında komisyon alırsınız. Blog ziyaretçileriniz zaten sporla ilgilenen ya da spor yapmak isteyen kişilerden oluşacaktır. Bu kişilerin alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir.

internetten para kazanma

İnternetten Para Kazanma

Ziyaretçi trafiğiniz artmaya devam ettikçe yeni yöntemler devreye girecektir. Bir süre sonra yaşadığınız ildeki spor salonlarından ya da spor okullarından kurumsal reklam almaya başlarsınız ki, bu reklamlar pahalıdır ve önemli kazanç elde etmenizi sağlar.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği

Sponsor linkler, reklam ajansları ile işbirliği, reklam bannerları almak diğer yöntemler arasında. Blog açarak nasıl para kazanılır kısaca anlatmaya çalıştık. Sitemizde yer alan internet tabanlı para kazanma yöntemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 2018 İşsizlik Maaşı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 2018 İşsizlik Maaşı, İşsizlik Maaşı Alabilir miyim ve İşsizlik Maaşı Nasıl Hesaplanır hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.