Arabaya Reklam Almak

17.11.2017
2.160
Arabaya Reklam Almak

Reklamcılık sınır tanımayan mesleklerden birisi olarak kabul edilir. Tüketiciye ulaşarak tercih edilen bir marka haline gelmenin en kolay yolu reklamlardır. Bu sebeple büyük oynayan tüm şirketler reklam için çok büyük yatırımlar yapmaktadır. Farklı reklam teknikleri arasında bizi ilgilendiren kısmı ise arabaya reklam almak.

Her ne kadar çok büyük miktarlarda para kazanmanızı sağlamasa da arabaya reklam almak, en azından aracınızın akaryakıt ve bakım masraflarını karşılayacaktır. Bu işi yapmak için aracınıza binerek gün boyu gezmeniz de gerekmiyor. Aracınızı her zaman nasıl kullanıyorsanız yine buna devam edeceksiniz. Dilerseniz biraz daha detaya inerek konunun anlaşılmasını sağlayalım.

Arabaya Reklam Alarak Para Kazanma

Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız daha şanslı olduğunuzu belirterek başlayalım. Elbette büyük bir şehirde yaşıyor olmak tek başına bir şey ifade etmiyor. Aracınızla ne kadar mesafe kat ettiğiniz ve daha da önemlisi hangi güzergahı kullandığınız çok ama çok önemlidir. Şirketlerin aracınıza reklam giydirmek istemesinin amacı, yol boyunca yayaların ve diğer şoförlerin dikkatini çekerek markalarının, ürünlerinin ya da isimlerinin daha tanınır hale gelmesini sağlamaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Arıcılık Yaparak Para Kazanmak

Bu sebeple yoğun araç ve yaya trafiğinin olduğu güzergahlarda belirli bir kilometre boyunca seyahat ediyorsanız arabaya reklam veren firmalar ile anlaşmanız daha kolay olacaktır. Peki, arabaya reklam almak için ne yapmak gerekiyor?

arabaya reklam al

Arabaya Reklam Almak

Arabaya Reklam Almak İçin Ne Yapmalı?

Eğer, bu yöntemle para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız hemen yaşadığınız bölgedeki tüm reklam ajansları ile iletişime geçin. Ajanslarda oluşan kaydınız daha sonra arabaya reklam veren firmalar ile eşleştirilecek ve uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

Bu karar verilirken aracınızın markasından model yılına, sürüş güzergahınızdan park ettiğiniz alanlara kadar birçok kriter değerledirilecektir. Firmaların reklam amaçlarına uygun standartları karşılayabilirseniz aracınız ücretsiz bir şekilde reklam ile giydirilecektir.

Arabaya reklam almak için yapabilecekleriniz arasında internette bu alanda hizmet veren siteler ile bağlantıya geçmek de bulunuyor. Bu sitelere üye olarak benzer bir süreç başlatabilirsiniz. Bir diğer etkili yöntem ise aşağıda bulunan yorum alanına aracınıza reklam almak istediğinize dair bir başvuru yazısı yazmaktır. Başvuru sonuna ekleyeceğiniz e-posta adresiniz vasıtasıyla arabaya reklam veren firmalar size ulaşabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Domates Kurutma İşi Hem Kârlı Hem Sağlıklı

Arabaya Reklam Alarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu yöntemin çok büyük miktarlarda para kazandırmayacağını daha önce belirtmiştik. Ancak, zaten her gün gidip geldiğim yol, biraz para kazanayım derseniz aracınızın marka ve modeline, yol güzergahına ve kilometresine, yolculuk zamanına reklam şirketinin büyüklüğüne göre kazancınız aylık 250 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir.

Arabaya reklam almak için uymanız gereken bazı kurallar olduğunu da hatırlatalım. Reklam şirketi, taahhüdün yerine getirilip getirilmediğini denetlemek amacıyla aracınıza GPS takip cihazı takabilir. Öte yandan aracınızı park edeceğiniz noktayla ilgili taleplerde bulunabilir. Tüm bu detayları anlaşma aşamasında konuşmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.