Çay Kahve Satmak

18.12.2017
2.082
Çay Kahve Satmak

Daha önce sokak satıcısı olmakla ilgili çok sayıda yazı paylaşmıştık. Doğru yerde ve zamanda yapıldığı takdirde hatırı sayılır miktarlarda para kazandıran bu işi yapmak isteyenler için çok farklı sayıda seçenek bulunuyor. Çay kahve satmak da bunlar arasında. Kültürümüzün önemli bir parçası olan çay, vatandaşlarımızın her an her yerde tükettiği bir içecek. Bunu fırsata çeviren ve çay kahve satmak suretiyle para kazanan çok sayıda kişi var.

Çay-Kahve Satarak Para Kazanmak

Hepimiz mutlaka karşılaşmışızdır. Sokaklarda, köşe başlarında, deniz kenarlarında ya da piknik alanlarında çay kahve satarak para kazanmak sıklıkla yapılan bir iş. Bisiklet ya da motosikletlere monte edilen basit taşıma aparatları ile bardak, şeker ve termos gibi malzemeleri taşıyan satıcılar sıcacık çay ve kahve ile içimizi ısıtıyor. Özellikle deniz kenarında ya da insan kalabalıklarının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde her gün yüzlerce bardak çay satılabiliyor.

Yalnızca sokaklarda değil, alışveriş merkezlerinde stand açarak da bu işi yapabilirsiniz. En çok kazandıran stand fikirleri arasında çay kahve satılan standlar da var. Daha masraflı olsa da, alışveriş merkezinde bu işi yapmak çok daha kazançlı bir tercih olacaktır.

ay satmak

Çay Satmak

Çay Kahve Satmak İstiyorum

Eğer yeni bir başlangıca hazırsanız ve sokak satıcılığı yapmak alternatifleriniz arasındaysa bu iş size göre olabilir. Sokak satıcısı olmadan önce satış yapmayı planladığınız bölgeye uygun bir ürünü seçtiğinizden emin olun. Bunun için sokağa çıkmak ve gözlem yapmak, diğer sokak satıcıları ile konuşmak ve işle ilgili fikir edinmek çok yardımcı olacaktır. Eğer tüm araştırmalarınız sonunda çay kahve satmak istiyorum diyorsanız öncelikle belediye ile irtibata geçerek gerekli izinleri almaya çalışın. Aksi takdirde zabıta ile başınız derde girecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Saksıda-Şişede Domates Yetiştirmek

Çay-kahve satmak için belirlediğiniz bölge kazanacağınız meblağ üzerinde doğrudan etkili olacaktır. Mümkün olduğunca kalabalık ve insanların oturup soluklandıkları, sohbet ettikleri yerleri tercih edin. Deniz kenarları ve piknik alanları bunun için en ideal alanlardır. Öte yandan toplantı ve miting gibi organizasyonların ne zaman ve nerede yapılacağını takip edin. Binlerce kişinin toplandığı bu alanda saatler içerisinde yüzlerce bardak çay-kahve satışı yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.