AVM’de Stand Açmak

18.11.2017
2.153
AVM’de Stand Açmak

Zamana yenilmek deyimi yaşam tarzlarımız için de geçerli. Sadece 20 yıl öncesi ile kıyaslandığında bile eğlence anlayışımızdan para harcama alışkanlıklarımıza kadar hayata dokunan her alanda büyük bir değişim söz konusu. Bu bağlamda üzerinde en çok konuşulabilecek konulardan biriside alışveriş merkezleridir. Konumuzla alakası ile bir iş fikri olarak AVM’de stand açmak.

Yakın geçmişte evden çıkmak denildiğinde aklımıza deniz kenarında ya da doğada yürüyüp temiz hava almak ya da bir arkadaşla buluşup sohbet etmek gibi gerçekten dışarıda olduğumuz faaliyetler geliyordu. Ancak günümüzde dışarı çıkmak birçok kişi için alışveriş merkezlerine gitmekten ibaret. Yani dışarıdayken bile içeride kalmaya devam ediyoruz aslında.

AVM’de Stand Açma Fikri

21. yüzyıl insanının hayatının bu denli merkezinde bulunan bir alan olan AVM’de stand açma fikri oldukça mantıklı görünüyor. Öyle ki birçok AVM gece yarısına kadar müşterilerle dolu oluyor. Hele hafta sonları neredeyse adım atmakta zorlanıyoruz. Para harcama potansiyeli yüksek olan böyle büyük kalabalıkların akın ettiği bir AVM’de stand açma oldukça karlı bir iş fırsatı olabilir.

avmde stand açmk

AVM’de Stand Amak

AVM’de Ne Standı Açılır?

Doğru bir strateji ileri doğru noktada açılacak bir stand büyük kazançlar getirebilir. Ancak karar verirken üzerinde en çok düşünülmesi gereken sorulardan birisi AVM’de ne standı açılır olacaktır. Bu süreçte büyük ve kalabalık bir AVM’de gezerek gözlem yapmanız, karar vermenizi kolaylaştıracaktır. İnsanların en çok ilgi gösterdiği ve para harcadığı standları fark etmek zor olmayacaktır. Size bir fikir vermesi açısından en çok tercih edilenleri aşağıda sıraladık.

  • Şekerleme standı
  • Çay-kahve standı
  • Takı standı
  • Kozmetik standı
  • Hediyelik eşya standı
  • Cep telefonu aksesuarı standı
  • Çiğköfte standı
SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Tane Muz Satmak

AVM’de Stand Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her girişimcinin bilmesi gerektiği gibi yapmak istediğimiz iş ne olursa olsun, iyi bir planlama ve strateji geliştirmek başarının anahtarıdır. Öncelikle yapabileceğiniz yatırıma göre hangi AVM’de stand açmak gerektiğine karar verin. AVM’de ne standı açılır sorusunun cevabını belirlerken kiralayacağınız standın yer aldığı konumu iyi analiz edin. Çocuk oyun alanı ya da yemek katında kozmetik standı açmak iyi bir fikir değildir. Ancak bu alanda şekerleme standı açmak çok para kazandırabilir.

Çoğu insanın markaları çok önemsediğini unutmayın. tanınmış ve güçlü bir markadan franchising yöntemiyle stand bayiliği alabilirsiniz. Bu başlangıçta daha maliyetli olsa da satış yapmanızı kolaylaştıracaktır. Aynı stantla farklı alışveriş merkezlerinde farklı miktarlar da para kazanabileceğiniz de bilin ve doğru karar verin.

 AVM’de Stand Açma Maliyeti

AVM’de doğru standı açmak bir girişimciye her ay on binlerce TL kazanılabilir. Ancak, AVM’de stand açma maliyeti, AVM’nin bulunduğu şehre, müşteri potansiyeline, standın AVM içindeki konumuna ve franchising yapılacaksa bunun şartlarına göre değişiklik gösterir. Bu sebeple net bir rakam vermek imkansızdır. Ancak sadece kira için, popüler bir AVM’de 2000-3000 dolar ödemeniz gerekebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Online Özel Ders Vermek

AVM’de Stand Açmak İstiyorum

Eğer, yeterli yatırım gücünüz varsa, yukarıda belirttiğimiz hususlar hakkında kararınızı verdiyseniz ve artık AVM’de stand açmak istiyorum diyorsanız; hemen ilgili AVM’nin kiralama ofisi ile iletişime geçin ve süreci başlatın. AVM’lerin en büyük avantajı sürekli olarak çok sayıda müşteriye çekebilmesidir. Bu sayede, daha açılışını yaptınız ilk günden itibaren çok sayıda müşteriye satış yapabilirsiniz. Bu sayede AVM’de stand açmak hayatınızı değiştirebilir. Bol kazançlı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.