Modifiye Dükkanı Açmak

20.12.2017
1.297
Modifiye Dükkanı Açmak

Birçok kişi için bir yaşam tarzı olan ve büyük bir tutku olarak kabul edilen modifiye, her yıl milyarlarca liranın döndüğü bir pazar. Çok geniş ürün çeşitliliği bulunan bu sektörde basit bir krom kaplamadan komple gövde kaplamasına kadar onlarca uygulama mevcut. Ülkemizde özellikle cam filmi, boya koruma ve ses sistemleri ile ilgili uygulamalar sıklıkla yapılıyor. Peki, modifiye dükkanı açmak için ne yapmak gerekiyor?

Birçok otomobil tutkununun rüyaları arasında sayabileceğimiz modifiye dükkanı açmak için önemli bir miktar yatırım yapmanız gerekiyor. Öte yandan çok geniş olan bu sektörde başlangıçta küçük başlangıç yapmak mantıklı olacaktır. Binlerce ürün ve onlarca uygulamanın arasında boğulmak yerine uzmanlaştığınız uygulamalarla başlamak masraflarınızı da azaltacaktır.

Örnek vermek gerekirse, sadece ses sistemleri montajı yapmak ya da cam filmi uygulaması yapmak hem daha az yatırım yaparak işe başlamanıza, hem daha küçük bir dükkanda işinizi yapabilmenize olanak tanıyacaktır. İşleriniz iyi giderse daha büyük bir dükkanda ürün ve uygulama çeşitliliğinizi artırabilirsiniz.

modifiye dükkanı açma

Modifiye Dükkanı Açmak

Modifiye Dükkanı Açmak İstiyorum

Bu işe gönül verdiyseniz ne kadar hevesli olduğunuzu biliyoruz. Ancak iş ile ilgili bir deneyimizin yoksa, sattığınız ürünlerin montajını kendiniz yapamıyorsanız işiniz zorlaşacaktır. Çünkü ekstra personel gideri ve gerektiğinde sürece müdahale edememek önemli bir sorundur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Rüzgar Gülü Satarak Para Kazanmak

Modifiye dükkanı açmak istiyorsanız başlangıçta istediğiniz kadar iş yapamayacağınız gerçeğini hatırlatmak isteriz. Bu süreçten hızla çıkabilmek için kaliteli malzeme ve iyi işçilik kombinasyonunu mutlak bir biçimde uygulamak zorundasınız. Yapacağınız işlemlerden memnun kalan ve dükkanınızdan memnun ayrılan müşteriler size yeni müşterilerin kapısını açacaktır. En önemli reklam merkezinizin internet olması gerekiyor. Sosyal medya hesapları oluşturarak modifiye tutkunlarının gruplarına katılmanız ve reklamınızı yapmalısınız.

Modifiye Dükkanı Açma Maliyeti

Modifiye konusunda bir uzmansanız, doğru yerde doğru dükkanı bulduysanız ve yerli yabancı firmalardan ürün tedariği yapabileceğiniz bağlantılarınız hazırsa dükkanınızı gönül rahatlığıyla açabilirsiniz. Müşteriniz arttıkça bu işten büyük paralar kazanabilirsiniz. Modifiye dükkanı açma maliyeti ise kabarık bir fatura olarak karşınıza çıkabilir.

Dükkanın düzenlenmesi için yapacağınız harcamalar, içini dolduracağınız malzemeler, personel ve kira giderleri ve teknik ekipmanlar önemli giderlerdir. Modifiye malzemelerinin genellikle pahalı olduğunu da hesaba kattığımızda fatura giderek kabaracaktır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  YouTube Kanalı Açarak Para Kazanmak
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.