Çocuklara Yönelik Mobil Uygulama Hazırlamak

Yaşı 40’ın üzerinde olan insanlar günümüzün çocuklarını anlamakta zorlanıyor. Televizyon başından kalkmayan, elinden akıllı cihazlar düşmeyen çocukların oyun anlayışları orta yaşın üzerindeki insanları tedirgin ediyor.

Oysa düşünmedikleri bir gerçek var. Bu çocuklar Milenyum çağının teknolojisini kullanmak zorundalar. Geçmişe  gidersek 1000 yıl öncesi insanların yaşam biçimi de eleştirilebilir. Demek ki teknolojiye kayıtsız kalmak kendini inkar etmek anlamına geliyor. O halde çocukların oyun anlayışını eleştirme hakkımız olabilir, lakin her şeye rağmen sıkılmaktan kurtulmak için ihtiyaç duydukları oyun ve oyuncaklarla başbaşa bırakmak zorundayız.

Konumuz girişimcilik yeni iş fikirleri olduğu için hem ticaret hem eğlence bir arada yürütülecek bir uygulamadan dem vuracağız. Çocuklara yönelik faydalı uygulamalar her geçen gün geliştirilerek piyasaya sunuluyor. Bunlar içinde faydalı olanlar da var, çok tehlikeli olanlarda çocukları akıllı cihazlardan soyutlamak ya da  yasaklamak çözüm yolu değildir.

Çocuk oyun uygulaması yapmak

Çocuğun yaşına göre faydalanabileceği eğitim içerikli uygulamalar kontrollü bir şekilde izin verilebilir. Eğitici öğretici nitelikte gönül rahatlığıyla çocuklara izin verilebilecek uygulama hayli fazla.

Girişimci düşünce yapısına sahip gençlerin daha da fazlasını yapacağını biliyoruz. Uygulama mağazasında yer edinmek, buradan gelir elde etmek herkesin hakkıdır. Unutulmaması gereken konu ise ebeveynlerin ve çocukların beklentileri doğrultusunda uygulamalar üretmektir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Sabun Yapma İşi

Bugün çocukların rahatlıkla kullanıp keyif alacağı, faydalı, eğitici öğretici mobil uygulama sayısı geçerli değildir. Yetinmek insanların kaybı anlamına gelir. Özellikle teknolojik gelişmeler anlamında bu durum ciddi bir tehlikedir.

İnsanoğlu her yaptığı yenilikler getirmiş olsaydı geleceğe yönelik yenilikler yapılamazdı. Siz de asla getirmeyin. Çocuklar için mobil uygulamaları kalite ve içerik bazında arttırmak için rekabetçi bir yapıya sahip olun.

Örnek alınması amacıyla tavsiye edeceğiniz hem Android hem de iyi İOS uygulama mağazalarında yer alan faydalı çocuk uygulamalarına şunları örnek gösterebiliriz.

ABC Wow

Paintbox

What is the song

Subway Surfers

Pet Bingo

Snail Bob

Petting zoo

Stick The Country

Mars pop

Virtuoso piano

Hoppa City

buna benzer oldukça fazla çocuklar için mobil uygulama yapılmıştır.

Oyun çocuğun zihinsel gelişimine inanılmaz katkı sağlamaktadır. Yaşına uygun olmayan zararlı tehlikeli oyunlardan korumak ebeveynlerin görevidir. Sürekli yasaklanırsa mecburen gelişimine zarar verecek tehlikeli uygulamalara da yönelebilirler.

Bilinçli anne babalar çocuklar için uygun Android ya da İOS oyun uygulamalarına kontrollü bir şekilde izin verebilir, vermek zorundadır.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Yeni İş Kurma Kılavuzu

Rüzgara karşı gelmek ne kadar akılsızca bir davranış ise çağımızın oyun anlayışına direnmek de o kadar tehlikelidir. Bu durum siz kabul etseniz de etmeseniz de yıllar boyu insanlık çalışmaya devam edecektir.

Sorun oluşmadan önlenmesi gerekir. Çocuklara yönelik mobil uygulamalar yapmak isteyen yetenekli coder arkadaşların bütün bu kaygı unsurlarını göz önünde bulundurması gerekir. Para kazanmak herkesin hakkıdır,  lakin helal ve insanlara faydalı işler yaparak. Aksini düşünen mutlaka olacaktır. Bu tipler de aldığı paranın hayrını görmeyecektir.

Ebeveynleri de son kez uyarmak boynumuzun borcudur. Siz kabul etseniz de etmeseniz de dünya genelinde çocukların yüzde seksenine yakını mobil cihazlarla mutlu oluyor. Bunun için de internet erişimi ve mobil oyun uygulamaları dahil sizi ilgilendirmeyen bir başka boyutu da oyun sektörünün büyük bir pazar olduğu gerçeğidir.

Mobil istasyonlar her geçen gün çoğalıyor. Bu sektörde pasta çok büyük. İmkanları ölçüsünde her girişimci dilim kapma yaşındadır. Bazı uygulamalar ücretli bazı uygulamalar ücretsiz ama reklam gelirleri için yapılıyor.

Çocuk oyun uygulaması yapmak

Çocuklar için mobil uygulama yapmak isteyen Türk gençlerine de şunu vurgulamak istiyorum. Kendi kültürümüze uygun, bizim çocukların hem öğrenip hem de eğleneceği güzel bir aplikasyon hazırlamanız.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Arabaya Reklam Almak

Dünya genelinde mevcut çocuklara yönelik oyun uygulamaları genelde İngilizce dilinde hazırlanmış. Bir kültür kendi dilinde öğrenilmelidir.  Başka dilde hazırlanan her kaynak oyun, ister istemez kendi kültürünün ögelerini taşır. Ülkemizin en iyi çocuk oyun uygulamasını yaparsanız hem ülkemize hem de kendinize önemli bir yatırım yapmış olursunuz. Taklitçi  olmaktan,  yapılmış olanları tekrarlamaktan vazgeçin. Size ait, sizin bulduğu, geliştirdiği gerçekçi bir çocuk oyun uygulaması yapanları şimdiden tebrik ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Kavanozu Süsleme İşi başlıklı makalemizde kavanoz süsleme işi, Kavanoz süslemesi nasıl yapılır ve mutfak kavanozu boyama işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?