Kahvaltı Evi Salonu Açmak İşletmek

11.05.2019
861
Kahvaltı Evi Salonu Açmak İşletmek

Uzun bir gecenin sabahında mis gibi bir kahvaltı yapmayı düşünenler soluğu kahvaltı evi salonu açmak ve hizmet vermek için hangi yol takip edilmelidir. Bilhassa hafta sonları ailecek, eş-dost, akraba ile birlikte şehirden uzak bir köşede doğanın içinde hizmet veren yerler tercih edilir.

Sabah öğünü bazılarına göre çok önemsiz gibi gelse de aslında en önemli öğün olarak sayılmaktadır. Bütün bu gerekçeler göz önüne alındığı zaman ticaret yapmak isteyenler, yeni bir işletme düşünenler kahvaltı salonu açmak için araştırma yapanlar haksız da sayılmazlar.

Siz bakmayın fizibilite çalışması yapılmadan girişim yapanlar, sonra işi tutturamayanca devredenler ya da satılığa çıkaranlar bu sektöre girecekleri korkutmasın. Kendinize özgü, kimsenin vermediği hizmetleri öne çıkarırsanız yolunuz açık olacaktır.

Dünyada en çok kazandıran sektörlerden biri olan yemek işletmeciliği her zaman size fazla para kazandırır. İnsanlar farklı ortamlarda yemek yemekten ve özellikle damak tadına uygun yiyecekler bulmaktan mutlu olurlar.

Restoranlar o kadar çoğaldı ki her köşe başında lokanta-restorana rastlamak mümkündür. Kahvaltı salonu işletmek daha mantıklı bir yatırım olarak sizi beklemektedir. Kahvaltı salonu işletmek söyleminin içini doldurmak için sadece sabahları kahvaltı verilen bir yiyecek içecek salonu aklınıza gelmesin. Günün 24 saatinde her türlü geleceğim müşterilere ikram edildiği bir tesis düşünebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Firmalara Gizli Müşteri Olmak

Gıda sektöründe en çok kazandıran işletmelerden biri olarak karşımıza çıkan kahvaltı salonları insanların yoğun iş temposundan çıkılarak farklı ortamlarda hem dinlenebileceği hem de oturup karnını doyurabileceği alternatif ortamlar anlamına gelmektedir.

kahvalti evi

Kahvaltı Evi Salonu Açmak

Kahvaltı salonu nasıl açılır

İşletme açma girişiminde bulunmak için öncelikle bağlı bulunduğunuz belediyeden ruhsat olmanız gereklidir. Daha sonra müşterilere hizmet sunabileceğiniz uygun bir salon kiralamak veya satın almak gerekir. İnsanların şehirden uzakta doğanın ortasında hem kafa dinleyecek hem de karnını doyuracak farklı ortamlar beklediğini bilmenizde yarar var. Bunun için bir nebze avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü şehir merkezindeki dükkanlar oldukça pahalıdır ancak şehrin dışına doğru, doğa ortasında herhangi bir tarlayı tesise dönüştürebilirsiniz. Burada kahvaltı salonu işleterek oldukça iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Kahvaltı salonu açmak için iddialı menüler ortaya koymalısınız ve ürünleriniz organik olmalıdır. Böylece müşterileriniz müdavim olacak. Sizi asla bırakmayacaklar hemen hemen her gün sizin kahvaltılarınızda yemek için sizi ziyarete gelecekler. Eğer açık büfe bir kahvaltı salonu işletirseniz müşteriler bunu daha çok tercih edecektir. Fiyatı sabit tutup açık büfe açacağınız bir kahvaltı salonunda iyi gelir elde edebilirsiniz. Ancak bunun da farklı sıkıntıları olacağını elbette düşünmek gerekir. İnsanların açgözlülük etmeden karnını doyurabileceği rahat leziz fırsatlar sunarsanız yeni gelirler elde edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş Olarak Kıyafet Satışı Yapmak

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.