Baskıyı Başarıya Dönüştürün

04.03.2018
794
Baskıyı Başarıya Dönüştürün

Gelecekle ilgili kaygılar, iş yaşamı ve kişisel sorunlar baskı hissetmemize sebep oluyor. Bunun altından kalkamayan çok sayıda kişi için stresin anlamı iş ve eğitim hayatında hayal kırıklığına uğramak demek. Peki, stresle başa çıkma yolları neler? Baskıyı başarıya dönüştürmek için ipuçları ne, neler yapılmalı?

Birçok başarılı kişi stresi bir silaha dönüştürerek başarıya giden yolda kendisine yardım eden bir araç haline getirmeyi başarıyor ve bunu yaparken birbirinden ilginç ve bir o kadar da kolay teknikleri uyguluyor. İşte dünyanın en başarılı insanlarının stresle başa çıkma yolları:

iş

1 – Pozitif Olun

Öncelikle her yeni günün sizin için yeni bir fırsat ve yeni yaşamınızın ilk günü olduğunu unutmayın. Kendinizi ve çevrenizdeki herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklayın. Hayata olumlu yaklaşmak size enerji verecektir.

2 – 5 Dakika Meditasyon

Güne sadece beş dakika sürecek olan bir meditasyonla başlamak ilk maddeyi daha anlamlı kılacak ve uygulanmasını kolaylaştıracak bir aşama olacaktır. Bu süreçte sizi en çok mutlu eden şeyleri düşünmek ve gelecekte başarmak istediğiniz şeyleri hayal etmek çok ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu sağlayacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Nasıl Daha Az Para Harcanır?

işsizlik maaşı

3 – Carpe-Diem

Güne iyi bir kahvaltıyla başlayın ve taze sıkılmış meyve suyu ile vücudunuza enerji depolayın. Ve gününüzün planını yapın. Yarının ya da gelecek haftanın değil, sadece bugünü planlayın.

4 – Kendinize İnanın&Güvenin

Yaptığınız planı uygulamaya çalışın ve ilk adımı hep gülümseyerek atın. Kendinizi iyi hissedin, çünkü siz özelsiniz ve dünyadaki herkesten daha iyisiniz. Baskıyı başarıya dönüştürmek için ipuçları arasında bu önemli bir yere sahip.

anketör olmak

5 – Günlük Planınıza Odaklanın

Geçmişten, gelecekten ve dikkatinizi dağıtan herhangi bir şeyden bağımsız olarak yalnızca o an yapmakta olduğunuz şey ne ise ona odaklanın. Zamanın o an sizin için durduğunu düşünün. Kendi yaşamınızın efendisi olduğunuzu unutmayın ve bir efendi gibi davranmaya çalışın.

6 – Kendinize Zaman Ayırın

Günlük planlamanızı bitirdikten sonra tanıdığınız ya da tanımadığınız mümkün olduğunca çok insanla bir araya gelin. Çok ağır olmayacak şekilde spor yaparak ve hoş bir akşam yemeği ile enerjinizi koruyun. Günün yarattığı stresle başa çıkma yolları arasında spor en önemli olanlarından birisidir. Yatağınıza girdiğinizde yarını düşünmeyin. Sadece bugünü harika geçirdiğiniz ve uymanız gereken planı tamamladığınızı hatırlayarak iyi hissedin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Adrese Teslim Çiğ Süt Pazarlama

spor eğitmenliği

7 – Başkalarından Takdir Beklemeyin

Başkalarından takdir görmek için herhangi bir sebebiniz yok. Kendi kendinizi mutlu edebiliyorsanız bu sizin için yeterli olacaktır. Yaptığınız her şey için kendinizi kutlayın ve hatta kendinize teşekkür edin. Başarıya giden yolda belirlediğiniz günlük planlara uyuyor olmanın şu an için hayattan keyif almanız için yettiğini hatırlayın.

8 – İnanın

Tüm hayallerinizi gerçekleştirebilecek potansiyelinizin bulunduğuna ve rüyalarınızın gerçek olacağınıza inanın. Çok az kişinin bu yolda başarılı olduğunu ve başarıya ulaşmak için planınıza sadık kalmanın yeterli olduğunu düşünün.

SEO Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanlığı

9 – Yüzde 100’ünüzü Verin

Yaptığın iş her ne olursa olsun mutlaka yüzde 100’ünü ver. Bu hem kendini daha iyi hissetmeni sağlayacak hem de başarıya ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

10 – İşinize Saygı Duyun

Hiçbir iş büyük, küçük ya da aşağı değildir. İnsanların basitçe değersiz olarak gördüğü birçok mesleğin çok önemli bir zincirin halkası olduğunu fark etmeye çalışın. Yapmakta olduğunuz iş her ne olursa olsun başarıya ulaşırken onsan faydalanacağınız gerçeğini aklınızdan çıkarmayın. Baskıyı başarıya dönüştürmek için ipuçlarını hemen, şu an uygulamaya başlayın. Olumlu sonuçlarını göreceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Taze Sıkılmış Meyve Suyu Satmak

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Hareket Gerektiren İş Fikirleri başlıklı makalemizde Fotoğrafçılık yapmak, Kişiye özel antrenörlük ve Kişiye özel kuaförlük hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.