Prova Mankenliği Yapmak

06.11.2017
2.245
Prova Mankenliği Yapmak

Bu yazımızda dönemde giderek popülerleşen ve özellikle üniversite öğrencileri arasında çok yaygın olan bir iş fırsatından bahsedeceğiz. Kazancı oldukça iyi olan ancak yapabilmek için birçok kriteri taşımanızı gerektiren bu iş, prova mankenliği yapmak. Her ne kadar kolaymış gibi görünse de bu işi yapmak için uzun saatlerinizi harcamanız ve yorucu bir mesai yapmanız gerekiyor.

Akıllı telefonlar sayesinde her an ulaşılabilecek duruma gelmesiyle internet kullanımının yaygınlaşması, internet alışverişlerinde adeta patlama yaşanmasına sebep oldu. Her gün milyonlarca liranın döndüğü bu devasa pazar, birçok yeni iş fırsatını da beraberinde getirdi. Küçük üreticiden en büyüğüne kadar neredeyse tüm firmalar internetten satış yaparak bu pazardan kendilerine düşen payı almak için adeta birbirleriyle yarışıyor.

prova mankenliği

Prova Mankenliği Yapmak

Prova Mankenliği Yaparak Para Kazanmak

Özellikle giyim firmaları ürünlerinin internet ortamındaki tanıtımını yapabilmek amacıyla prova mankenliği yapmak isteyenlere başvuruyor. Prova mankenleri, firmanın satışa sunacağı kıyafetleri deneyerek fotoğraflar çektiriyor ve bir anlamda online katalog oluşturuluyor. İnternet sayfasında satılacak olan yüzlerce ürünün giyilip çıkarılması ve fotoğrafların çekilmesi ise oldukça zaman alan ve yorucu bir iş. Yani prova mankenliği yaparak para kazanmak sanıldığı kadar kolay değil.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Nasıl Zengin Olunur? İşte 8 Etkili Strateji

Prova Mankenliği İş İlanları

Öncelikle belirtmek isteriz ki bu işi yapabilmek için düzgün bir fiziğe sahip olmak en önemli kriter. Yalnızca uygun vücut ölçülerine sahip olmak bile bazen yeterli olmayabiliyor. Çünkü, her kıyafet üreticisinin ürünlerinin kalıpları birbirinden farklı. Dolayısıyla kusursuz ölçülerde bir vücuda sahip olsanız bile firmanın kıyafetlerini taşımak için bu yetmeyebilir. Bu sebeple prova mankenliği iş ilanlarını incelerken belirtilen ölçüleri taşıyıp taşımadığınıza da dikkat edin. Eğer ölçüleriniz istenilen değerde ise başvurunuzu yapabilirsiniz.

Diğer bir kriter ise yaşınız. Firmadan firmaya farklılık göstermekle birlikte, genellikle 18-30 yaş kişiler tercih ediliyor. Manken arayan firmalar genellikle iş ilanlarının yer aldığı internet sitelerine başvuruyor. Arama motorlarında yapacağınız küçük bir araştırma ile prova mankenliği iş ilanlarına ulaşmanız mümkündür. Kariyer.net ve secretcv.com gibi internet adreslerinde çok sayıda prova mankeni ilanı yer almaktadır.

prova mankenliği yapmak

Prova Mankenliği Yapmak

Prova mankenliği iş ilanları İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerimizde daha yaygındır.

Prova Mankenliği Ücreti

Bu işi yapmak yoğun bir çalışma temposu ve zaman gerektiriyor demiştik. Buna bağlı olarak prova mankenliği ücreti de fena sayılmaz. Bir üniversite öğrencisi için önemli sayılabilecek miktarlarda para kazanmanız mümkün. Prova mankenliği ücreti genellikle günlük olarak ödeniyor ve ortalama ücret 50 ile 70 lira arasında değişiyor. Ancak işinizde gerçekten çok iyiyseniz ve aranan bir model olabilirseniz, günlük 100 TL kazanmak mümkün.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kinoa Yetiştiriciliği Yapmak

Prova mankeni olmak hem genç erkekler hem de kadınlar için mümkün. Siz de güzelliğinize ve fiziğinize güveniyorsanız, prova mankeni arayan firmalar ile iletişime geçmek için ilanları inceleyebilirsiniz. Öte yandan aşağıda yer alan yorum alanına başvuru yaparak da şansınızı deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.