2. El Kitap Satmak

30.11.2017
1.437
2. El Kitap Satmak

Kitaplar aydınlanma döneminin baş rolünde yer almış ve insanlığın bugün ulaştığı noktada çok önemli bir role sahiptir. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin ortak noktaları kitap okuma oranlarının çok yüksek olmasıdır. Düşünen, sorgulayabilen ve sağlıklı karar verebilen nesillerin yetişmesinde kitap okumanın önemi yadsınamaz. Avrupa ülkelerinde ve Avrupa’da çok yaygın olan ülkemizde ise yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan 2. el kitap satmak hem kitap okuma oranının yaygınlaşmasını sağlamak hem de kitapların raflarda tozlanmasının önüne geçmek için harika bir yöntem.

2. El Kitap Satışı

Kitap aşıklarının bazıları okuduğu kitaplardan vazgeçemeyip kitaplıklarında saklamayı sürdürseler de, zaten okunmuş olan bir kitabın sahibine herhangi bir fayda sağlamadığı ortada. Bu sebeple kitap paylaşımı yapmak son derece önemli bir alışkanlık. Bunun yanı sıra 2. el kitap satışı da ek gelir elde etmek isteyenler için iyi bir yöntem.

2.el kitap satmak

Ülkemizde kitap okuma alışkanlığı ne yazık ki toplumun geneline yayılmış bir olgu değil. Toplumun bu konudaki eksikliğini bir tarafa koyacak olursak, kitap fiyatlarının yüksek olması da eleştirilmesi gereken bir diğer nokta. Yüksek fiyatlar sebebiyle öğrenciler ve dar gelirli birçok vatandaşımız kitap alma konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu sebeple fiyatı daha düşük olan 2.el kitap alım satımı çok sayıda vatandaşımız için de daha avantajlı bir tercih.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Özel Güvenlik Görevlisi Olmak

İkinci El Kitap Alan Yerler

Sahip olduğunuz ve çoktan okuduğunuz kitapları satmak hem size ek gelir elde etme fırsatı sunacağı gibi hem de kitaplığınızda yeni yer açılmasını sağlayacaktır. Başkalarının da daha ucuz kitap okumasına vesile olmak da mutluluk verici bir durum. Peki, ikinci el kitap alan yerler nerede?

Birçok ilde ve özellikle büyük şehirlerimizde çok sayıda kitapçı 2.el kitap alım satımı yapmakta. Kitaplarınızı bu kitapçılarla görüşerek satabileceğiniz gibi, internet sitelerinde de pazarlayabilirsiniz. İkinci el eşyaların satıldığı web siteleri ya da bazı kitap sitelerinde ilanlarınızı kolaylıkla yayımlayabilirsiniz.

Arama motorlarına “2.el kitap satmak” yazdığınız takdirde sonuçlarda çok sayıda kitap sitesi ile karşılaşıyorsunuz. Bu sitelere ilan vererek satış yapabilirsiniz. Böylece hem yeni kitaplar satın alabilmek ya da diğer ihtiyaçlarınızı karşılamak için nakit elde etmiş olacaksınız hem de kitaplarınız tekrar tekrar okunarak başkalarının da ufkunu genişletmeye devam edecek.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Para Kazanmanın En Etkili 5 Yolu başlıklı makalemizde İnternetten para kazanma ve YouTuber Olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ev Hanımlarına Emeklilik Hakkı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.