Satış Danışmanı Olmak

07.11.2017
1.156
Satış Danışmanı Olmak

Her ne kadar yeni iş fikirleri arasında yer almasa da her zaman popüler olan ve özellikle part time işler arasında da yaygın olarak başvurulan bir iş seçeneği ile karşınızdayız. Satış danışmanı olmak genellikle gençler arasında daha popüler. Günün belirli saatlerinde çalışma imkanı sunması, teknik bilgi yada özel bir yetenek gerektirmiyor olması bu iş seçeneğini bu denli popüler olmasında önemli faktörler. Ancak iyi bir satış danışmanı olmak için sahip olmanız gereken birçok önemli özellik bulunuyor.

İyi bir satış danışmanı olmak için çok iyi bir iletişim becerisine sahip olmanız gerekiyor. Müşterilerin ilgilendiği ürünü tanıtmanın dışında, müşteri ile iyi bir ilişki geliştirebilmek ürünün satılma şansını arttıran faktörlerden birisidir.  Satış danışmanı arayan firmalar konuşma becerileri gelişmiş, iyi bir diksiyona sahip, güler yüzlü ve satılan ürün hakkında yeterince bilgisi olan satış danışmanlarını öncelikli olarak tercih etmektedir.
satış danışmanlığı yapmak

Satış Danışmanlığı Yapmak

Satış Danışmanı İş İlanları

Binlerce kişiyi istihdam eden mağazacılık sektörü çok sayıda kişiye ekmek kapısı olmaktadır. Siz de bu işi yapmak istiyorsanız arama motorlarında yapacağınız basit bir arama ile  satış danışmanı iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Bu sitelerde yayımlanan ilanlar çoğunlukla satış danışmanı arayan firmalar tarafından verilmiş. Bu sebeple özellikle şehirde ya da büyük ilçelerin merkezlerinde yaşıyorsanız çok sayıda iş seçeneği karşınıza çıkacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Hanımlar Tupperware ile Zengin Oluyor

Özellikle geçmiş iş tecrübeniz de bulunuyorsa bu işi almak daha da kolay olacaktır. Çünkü birçok mağaza sahibi yetişmiş elemanla çalışmayı tercih ediyor. Ancak bu tecrübesiz iseniz satış danışmanı olamayacağınız anlamına gelmiyor. İstekli ve özverili bir çalışan olursanız satış danışmanlığı işini kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Satış Danışmanı Olmak İstiyorum

Alışveriş merkezlerinde ya da mağazalarının yoğun olarak bulunduğu caddelerde satış danışmanı arayan firmaları görebilirsiniz. Mağaza camekanlarının üzerinde satış danışmanı iş ilanları bolca yer almaktadır. Ancak bu işi yapmak isteyen sizin gibi çok sayıda kişi olduğunu unutmayın Bu sebeple iş yeri sahibini de etkilemeniz gerekiyor. İş görüşmesi için gittiğinizde iş yeri sahibi ile yapacağınız görüşmede yaratacağınız ilk izlenim işi alıp almamanız da belirleyici olacaktır. Bu sebeple bu işin altından kalkabileceğinizi ve severek yapacağınızı işverene hissettirmeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği başlıklı makalemizde Acil Bakım ve Ambulans Programı ve Acil Bakım ve Ambulans Teknikeri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.