URL (Link) Kısaltma İşi Nasıl Yapılır

14.11.2021
187
URL (Link) Kısaltma İşi Nasıl Yapılır

Link kısaltma servisleri sayesinde estetik ve karakteristik kullanımı kolay linkler sayesinde hem site sahipleri hem de kullanıcılar rahat etmektedir. Aynı zamanda para kazanmak isteyenler link URL kısaltma işi ile para kazanmanın ayrıcalığını da yaşamaktadırlar. Sektör haline gelen bu alan adı gizleme işi son yıllarda aldı başını gitti. Başlıca sebepleri de kullanımı kolay olması, estetik bir görüntü sunması, karakterlerin istatistiksel olarak büyük avantajlar sunması ilk akla gelenler. Link kısaltarak para kazanmak isteyenler için ise en önemli kriter geniş kitlelere ulaşacak olan web site sahipleri özellikle sosyal medya hesaplarında takipçilerinin linklerinin görünmesini ya da tam tersine görünmemesini talep edenler bu yöntemi başvurmaktadır.

Bazıları link kısaltmanın ne demek olduğunu bilmeyebilir. Kısaca konu hakkında gençlere yardımcı olalım.  Ona göre beğenirseniz başvuru yaparsınız. Link, internet dünyasında herhangi bir web sitesine ulaşmak için girilen, yazılan bağlantı adıdır. Yani herhangi bir web sitesine girmek istediğiniz zaman URL çubuğuna www… ile  başlayarak sonrası sitesinin adını ve Linkin uzantısına yazdığınız kısımdır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak


Link kısaltarak nasıl para kazanılır

Link kısaltma servisleri kullanıcılara sundukları avantajlar sayesinde büyük para kazanma fırsatı da sunarlar. İyi bir servis ile çalışmanız durumunda sizlere sorunsuz ödeme yaparak uygun kazançlar sunarlar. Link kısaltma araçları sayesinde sizlere işlerin nasıl kolay bir şekilde yapılacağı örnek olarak gösterilir. Çok fazla bileşenli Uğur eller farklı platformlarda traktör sınırlandırılması barajı’na takılıp sıkıntılar yaşanmasına sebep olmaktadır bu engeli aşabilmek için URL link kısaltma işi yapacak kişilerin yardımına ihtiyaç duyarlar. En çok tercih edilen link kısaltma sitelerinden bit.ly öne çıkmaktadır. Diğer URL kısaltma platformları da günden güne popüler hale gelme yolunda ilerlemektedirlar.

IMG 20211114 231759
link kesme işi

Link kısaltmanın avantajı nedir

Peki, bu URL olduğu gibi yazılırsa sakıncaları var mı ki link kısa olsun, neden link kısaltılır? Link kısaltmanın avantajı nedir? Kimler bunu tercih eder diye düşünebilirsiniz. Haklısınız ancak sanal dünyada farklı tehlikeler bulunmaktadır.  Site sahipleri site isimlerinin bilinmesini istemediği linklerin farklı karakterlerle sembolize edilmesini tercih ediyor. Web sitelerine doğrudan link verildiği zaman bu işin tehlikeli boyutlara ulaşacağını bilirler. Özellikle kötü niyetli webmasterlar veya arama motorları başka bir siteye link veren kişinin sitesinin daha alt sıralara çekebilir. Bu sebeple websitesi olan insanlar doğrudan URL adreslerini yazmazlar. Bunun yerine link kısaltma ya da  URL kısaltma işi yöntemine başvururlar. Bu işlemi yapmak isteyen insanlara da fırsat verirler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Giymediğiniz Kıyafetleri Satın, Kazançlı Çıkın

Kimler Link kısaltma işi yapmalı

Üniversite öğrencileri için para kazanma yollarından biri olan link işlerinden anlayan kişiler rahatlıkla yapabilirler. Üstelik Link kısaltmak oldukça basit ve eğlencelidir. Çünkü bunu elinizde tek tek yapmayacaksınız. Bu işi yapan link kısaltma siteleri durmaktadır. Siz sizden linkini kısaltılmasına istenilen sitenin URL’sini kopyalayıp link kısaltma işlemi yapan web sitesine yapıştırmak. Sonrasında yeni yeni kısa linkler oluşturmaktır. Bunu rahatlıkla boş zamanlarınızda yapabilirsiniz. Üstelik bir iş olarak düşünmenize de hiç gerek yok.

Üniversite öğrencileri eğitim hayatlarında ihtiyaçlarını gidermek için bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilirler. Peki bu işi yapmak istiyorsunuz nasıl nereden alacaksınız,  kime müracaat edeceksiniz. URL kısaltma işi yapma biraz sanalla alakalı olduğu için web sitelerine ilgi duymanız ön şartı olarak karşınızda durabilir. Zaten konuyla ilgisi olmayanlar da bu işe merak sarması beklenemez.

İçerik editörlüğü kadar olmasa da URL Link kısaltma işi yaparak para kazanmak için webmaster sitelerine girip üye olun. Oralarda link kısaltmak isteyenlere fırsat veren kişilerin olduğunu görürsünüz. Onların konularının altına cevap yazın bu işi yapabileceğimizi söyleyin.  Ya da internetten kısa bir arama yapın. Arama motoru çubuğuna link kısaltma işi yazın. Size iş verecek kişilerin listesini göreceksiniz. Buradan iyi bir ek gelir sağlayacağını hatırlatalım. Doğal olarak kaç tane link kısaltırsanız ona göre size ödeme yapılacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Mail Okuyarak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan Telefon Kullanarak Para Kazanmak Zor Değil başlıklı makalemizde akıllı telefonlar ile para kazanma teknikleri, Cep telefonu ile para kazanma ve Online satış nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.